Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. září 2023 Den české státnosti

Příjemný sobotní podvečer, vítejte u sledování on-line přenosu ze zápasu mezi Spartou a Plzní. Utkání má výkop v 18:15 a jeho průběh vám nabídneme v podrobné reportáži.

Sparťané nastupují do utkání s nelehkým cílem alespoň částečně si napravit reputaci po nepřesvědčivém začátku sezony. Tým z Letné během prvních pěti ligových kol dvakrát prohrál a vůbec se mu nevydařil ani úvodní zápas čtvrtého předkola Ligy mistrů proti Žilině.

Generální sportovní manažer Chovanec proto opět sáhl do sestavy a udělal několik změn. Zatmíco obranná čtveřice nastoupí ve stejném složení jako v úterý, v záložní řadě se do hry dostanou Sionko a Matějovský, kteří proti Žilině nenastoupili kvůli trestům za vyloučení. Útočné duo tentokrát vytvoří Wilfried s Jeslínkem.

Plzeňský kouč Vrba musel v týdnu řešit problémy na postu brankáře. V zápase se Slováckem se zranil Ticháček, klub proto narychlo získal z Kladna zkušeného Pavlíka, který dnes nastoupí v základní sestavě.

Sestavy a rozestavení

AC Sparta PrahaSparta(4-5-1)

29 Blažek
Blažek
o hráči
19 Adiaba
Adiaba
o hráči
21 Brabec
Brabec
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
5 Krob
7 Sionko
Sionko
o hráči
Matějovský
o hráči
Hoheneder
o hráči
71. min Hejda o hráči
20 Kucka
Kucka
o hráči
54. min Vachoušek o hráči
Jeslínek
o hráči
71. min Kweuke o hráči
10 Bony

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-5-1)

33 Pavlík
Pavlík
o hráči
Rajtoral
o hráči
Navrátil
o hráči
Bystroň
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
86. min Ševinský o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
4 Rada
Horváth
o hráči
78. min Bakoš o hráči
Jiráček
o hráči
66. min Střihavka o hráči
17 Rezek
Rezek
o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Kovařík, Moudrý
Počet diváků: 7 943

K dalším změnám nebyl důvod, Plzni se totiž narozdíl od Sparty úvod sezony vydařil nad očekávání. Po pěti kolech vede ligovou tabulku a díky ofenzivnímu stylu hry střílí hodně branek. Útočník Rezek je dokonce v čele soutěže kanonýrů, trefil se zatím pětkrát.

Zajímavostí je, že o všechny branky Plzně v probíhající ligové sezoně se postarali bývalí hráči Sparty. Kromě zmíněného Rezka se třikrát trefil Horváth, dvakrát Kolář a po gólu přidali Rada a Limberský.

Oba týmy už jsou na na hrací ploše, hráči si podávají ruce na polovině hřiště. Za malou chvíli zápas začne. Sparta musela udělat na poslední chvíli změnu v sestavě, místo zraněného Pamiče hraje Krob.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Plzeň
Výkop obstarali domácí.

1

Kolář roztáhl hru chytrou přihrávkou doleva na Limberského, který z obtížné pozice daleko od branky zvolil střelu. Tu zablokoval Adiaba.

3

Po přiťuknutí Brabce rychle přebral míč Kucka a bez dlouhého otálení ze třiceti metrů zkusil střelu. Plzeňský kapitán Rada ji ale dokázal zablokovat.

4

Další Kuckův ostrý pokus ze středu hřiště, po teči jednoho z obránců kopala Sparta roh. Ten zahrál Matějovský, ale jen na hlavu jednoho z obránců Plzně.

5

Další sparťanský pokus z uctivé vzdálenosti. Po přihrávce Wilfrieda pálil z první Sionko, ale střela skončila vedle.

6
Důležité

Plzeň poprvé vážněji zahrozila. Míč zatáhl na pravé straně Petržela, přihrál pod sebe na nabíhajícího Horvátha. Ten tvrdě vypálil a gólman Blažek musel nebezpečnou střelu vytáhnout na roh.

7

Z protiútoku se pokusili o zakončení hráči Sparty, Sionkův centr ale odvrátil na roh Rajtoral.

8

Limberský snadno upláchl na pravé straně Adiabovi, pak ale nedokázal procpat míč do vápna na nabíhající spoluhráče.

9

Kolář vysunul chytrou přihrávkou rozeběhnutého Petrželu, který si ale v souboji s Krobem předkopl balon a ten skončil v zámezí.

11

Dlouhý míč podél pravé postranní čáry stíhal Rezek, rozhodčí mu zřejmě chybně odmával ofsajd.

12

Plzeň se po opatrném začátku osměluje. Petržela si udělal před šestnáctkou prostor a vystřelil k levé tyči, jenže slabší pravačkou. Pomalá střela tak skončila vedle, Blažek ji jen kontroloval pohledem.

14

Pozvolný útok Sparty skončil u Hohenedera, který nepřesnou přihrávkou nabídl míč Plzni. Hosté rychle zaútočili, ale opět je zastavil sporný Rezkův ofsajd.

16

Horváth se pokusil obloučkem z hloubi pole vysunout Petrželu, před ním hlavou stihl odvrátit Řepka.

17

Limberský napřáhl z pravé strany, jeho přízemní rána šla daleko od branky.

18

Po faulu Rajtorala na Wilfireda bude Sparta rozehrávat standardku zhruba ze třiceti metrů.

19
Důležité

Matějovský pěkně zakroutil míč na hlavu Sionka, který se odtrhl od bránícího Bystroně a v nadějné pozici hlavičkoval těsně nad.

20

Wilfried nůžkami přihrál na pravou stranu rozeběhnutému Sionkovi, který se pokoušel míč po zemi centrovat do vápna na Jeslínka. Bystroň ale míč zblokoval na rohový kop. Z něj Sparta nic zvláštního nevymyslela.

21

Hoheneder se pokusil z první najít nabíhajícího Kroba, který si ale nedokázal u rohového praporku poradit se dvěma bránícími hráči Plzně.

22

Jeslínek přenesl hru ze středu na pravou stranu, odkud centroval Sionko. Míč z jeho kopačky ale nikým netečován skončil v autu.

24

Brabec obral na půli hřiště o míč Horvátha a přihrál napravo volnému Jeslínkovi, který ale s centrem chvíli váhal, takže se k němu stihl stáhnout Jiráček.

25

Matějovskému se nevyvedla přihrávka na Adiabu, míč skončil v autu. Sparťanský záložník se pak chvíli zlobil sám na sebe.

26

Krobův centr do vápna před Wilfriedem v klidu odhlavičkoval bránící Navrátil.

27

Tentokrát centr z druhé strany, ani Adiabův pokus ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Pak ještě odražený míč přiťukl Wilfried Matějovskému, který pálil zpoza šestnáctky hodně nepřesně.

28

Útok Plzně podél pravé postranní čáry zastavila nepřesná přihrávka Petržely na Rajtorala.

29

Horváth až příliš dlouho držel míč, po chvíli ho zdvojili Matějovský s Kuckou a plzeňský kapitán v tísni přihrál nepřesně.

30

Wilfried na hranici plzeňské šestnáctky přišel o míč, z následného protiútoku hostů ale nic nebylo. Před sprintujícím Rajtoralem dobře přečetl situaci Hoheneder a plzeňského hráče od míče odstavil.

33

Po faulu Matějovského Plzeň rychle rozehrála a před Bystroněm se otevřel volný prostor. Hostující hráč se ale trochu ukvapil a střelou z pětatřiceti metrů nemohl Blažka znervóznit.

34

Rada u postranní čáry skosil Sionka, rozhodčí mu důrazně domlouval, ale kartu nevytáhl. Sparta pak následnou standardku rozehrála velmi zbrkle a nabídla soupeři rychlý protiútok, který ale nebezpečí pro Blažka nepřinesl.

35

Na zemi leží v šestnáctce Sparty po tvrdém souboji s Radou Hoheneder.

37

Rakouský záložník se ale po krátkém ošetření rychle vrátil do hry.

38

Rychlík Petržela utekl na levé straně nejprve Adiabovi, pak si píchl míč kolem Sionka, který ho fauloval. Následnou standardku rozehrál Rezek, ale míč do vápna přes hradbu těl nedostal.

39

Petržela dloubáčkem ve vápně hledal Rezka, Řepka míč odhlavičkoval do bezpečí.

40

Tvrdý zákrok Bystroně na Wilfrieda za plzeňskou šestnáctkou nechává rozhodčí překvapivě opět bez karetního potrestání.

41

Petržela se hbitě protáhl do pokutového území přes tři hráče, pak ale ztroskotal na Brabcovi.

42

Rezek z levé strany přihrál pod sebe na Horvátha, ten se neostýchal a napálil balon z voleje. Střela se ale do branky nevešla a Blažek zasahovat nemusel.

43

Horváth přesně rozehrál standardku z poloviny hřiště na Koláře, který zareagoval o chvilku později a balon už skluzem na hrací ploše nedostihl.

44

Další Horváthova nabídka nabíhajícímu spoluhráči, tentokrát našel Rezka, kterého ale znovu zastavil praporek pomezního.

45

Sparta se v závěru poločasu drží před plzeňskou brankou, zahrávala dva rohové kopy, ani z jednoho ale branku neohrozila. Až po chvíli prodloužil Brabec Řepkův nákop do vápna k Sionkovi, který hlavičkoval nad.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

Gólu ani velké šance se diváci na Letné v prvním poločase nedočkali. Sparta po aktivním začátku polevila a nechala hrát Plzeň, která si vytvořila několik náznaků, ale kromě střely Horvátha Blažkovu branku neohrozila. V jediné příležitosti domácích hlavičkoval Sionko po Matějovského centru nad.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Plzeň
Hosté se trochu zdrželi v kabině, teď už ale rozehráli a druhá půle začala.

46

V první plzeňské akci po začátku druhého poločasu zastavil pronikajícího Jiráčka Adiaba.

47

Petržela nepřešel u pravé postranní čáry přes Adiabu, ale vybojoval roh. Sám ho pak rozehrál na hlavu Horvátha, který zakončil nepřesně.

48

Brabcův nepřesný nákop vystihl Jiráček, míč se od něj po chvíli dostal na pravou stranu k Petrželovi. Jeho centr do vápna odvracel hlavou Řepka.

49

Na půli hřiště se do konfliktu dostali Kucka s Radou, rozhodčí znovu vše řešil jen domluvou.

50

Sionko měl na pravé straně spoustu volného prostoru, mohl postupovat sám, zvolil ale centr. Ten napálil jen do bránícího Rajtorala.

52

Wilfried přihrávkou na hranici vápna našel nabíhajícího Sionka, kterého ale zastavil čistým skluzem v šestnáctce Bystroň.

53

Rezkův příliš vysoký centr proletěl bez povšimnutí od rohového praporku až do autu.

54
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Juraj Kucka, nahradil ho Štěpán Vachoušek

55

Brabec rozehrál z hloubi pole doleva na Kroba, který centroval na bližší tyč. Tam před Wilfriedem uklidil míč od bezpečí Navrátil.

57

Míč nakopnutý do vápna Brabcem v pohodě sebral ze vzduchu gólman Pavlík. Zatím při svém debutu moc práce neměl.

58

Vachoušek roztáhl hru doprava na Sionka, který nedokázal přejít přes Limberského. Je z toho aut pro Spartu.

58

Po vhazování Adiaby se dostali k míči hosté, Rezek útočil po pravé straně, ale sám proti přesile protihráčů neměl šanci.

59

Tečovaný centr Kroba málem propadl na zadní tyči až k Sionkovi, záložník Sparty na něj nakonec o kousek nedosáhl. Sparta tak kopala jen roh, ze kterého nic zajímavého nevymytěžila.

60
Góly

Petr Jiráček (Plzeň) vstřelil gól. Sparta - Plzeň 0:1
Plzeň jde do vedení! Horváth kolmicí hledal v šestnáctce nabíhajícího Koláře, ještě před ním si ale míč našel Jiráček a vystřelil přesně po zemi ke vzdálenější tyči. Blažek neměl na umístěnou střelu šanci dosáhnout.

62

Kolář v souboji s dvěma hráči Sparty vybojoval roh pro Plzeň, který rozehrál Horváth. Odražený míč se dostal za šestnáctkou k Jiráčkovi, který ho napálil směrem na branku. Střela ale k Blažkovi neprošla.

64

Matějovský ze standardky zhruba třicet metrů od branky centroval míč, gólman Pavlík hru přečetl a balon vyboxoval do bezpečí.

65

Rezek sprintoval podél levé postranní čáry, zkoušel se přes Řepku prodrat do vápna, sparťanský stoper si ale počínal zkušeně a tělem svého soupeře odstavil.

66
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Petr Jiráček, nahradil ho David Střihavka

67

Sparťané se po inkasovaném gólu ne ane dostat před plzeňskou branku, teď jejich postup zastavila už na polovině hřiště nepřesná rozehrávka Hohenedera.

68

Horváth obloučkem hledal nabíhajícího Rezka, před kterým sebral míč brankář Blažek.

70
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Bondoa Adiaba (Sparta)
Adiaba sestřelil Rezka, zasloužená žlutá.

71
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Niklas Hoheneder, nahradil ho Lukáš Hejda

71
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jiří Jeslínek, nahradil ho Léonard Kweuke
Dvojím střídáním se generální sportovní manažer Sparty Chovanec snaží oživit hru svého týmu.

73

Hra je v posledních minutách často přerušovaná, naposled zastavil útok Sparty Limberský, který fauloval Sionka.

74
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Roman Pavlík (Plzeň)
Pavlík otálel s rozherávkou a rozhodčí ho potrestal za zdržování.

75

Před Adiabou se na chvíli otevřel volný prostor, sparťanský pravý bek se ale bál jít sám a nakonec nepřesně přihrál Wilfriedovi.

76

Hejda odvážně přešel přes dva hráče, než na hranici šestnáctky ztroskotal na Navrátilovi.

76

Počet diváků 7 943 (42 % z kapacity 18 944)

77

Adiaba u postranní čáry fauloval Petrželu, rozhodčí ale karetní trest nezvolil.

78
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Pavel Horváth, nahradil ho Marek Bakoš

78

Kroba obral o míč Rezek, pak rychle rozehrál na Střihavku, který ještě míč posunul doprava na Petrželu. Jeho centr byl ale hodně nepřesný a skončil za autovou čarou.

79

Sionko fauloval Bakoše, Plzeň zůstane na polovině Sparty a bude rozehrávat standardku od pravé postranní čáry.

79

Ta se ale Rezkovi vůbec nepovedla a protiútok Sparty musel zastavit Petržela faulem na Sionka.

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Petržela (Plzeň)

81

Sionko se rychlou kličkou na pravé straně zbavil Limberského, pak už ale nedokázal nacentrovat do vápna přes Radu.

82

Po následném rohu se sám Sionko dostal k hlavičce, ale v obtížné pozici zády k brance hlavičkoval nedůrazně a Pavlík si míč u tyče pohlídal.

83
Důležité

Po dalším rohu se odrazil míč nejprve ke Krobovi, jeho střelu obrana Plzně zastavila. Pak balon ještě jednou vracel do vápna Adiaba, jeden z plzeňských beků ho odhlavičkoval jen k Vachouškovi, který z dobré pozice střílel po zemi vedle.

85

Sparťanům se v posledních minutách sice daří držet balon před šestnáctkou Plzně, do ní ale pronikají jen za cenu nakopávaných míčů, se kterými si obrana hostů zatím ví rady.

86
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho František Ševinský

87

Rajtoral obehrál v rohu hřiště tři sparťanské hráče a přihrál Kolářovi, kterého fauloval Vachoušek.

88

Rezkův střílený centr do vápna z následné standardní situace ale bez potíží odvrátil Řepka.

88

Sparťanům chybí víc pohybu. Míč mají teď dlouho na kopačkách, ale proti dobře bránící Plzni se nedokáží dostat do vápna.

90

Rohový kop Plzně rozehráli nakrátko Rezek s Kolářem a daří se jim držet míč v rohu hřiště.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90

Krobův pokus z dálky proletěl vysoko nad plzeňsko brankou a gólman Pavlík znovu nespěchá s rozehrávkou. Musí si dát pozor, má už žlutou kartu.

90
Důležité

Sparta měla v samém závěru šanci na vyrovnání. Míč po centru Kroba propadl na zadní tyč k Wilfriedovi, který ale zblízka nedokázal propálit gólmana Pavlíka. Ten se pak v dalším souboji zranil a chvíli ležel na zemi, za což schytal mohutný pískot fanoušků Sparty.

90
Důležité

A ještě jedna možnost Sparty, další centr Kroba se znovu dostal přes Kweukeho k Wilfriedovi, který ale v pádu nedokázal balon trefit pořádně a Pavlík ho skryl v náručí.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Bystroň (Plzeň)
Bystroň dostal žlutou kartu po závěrečném hvizdu, když trochu nepochopitelně diskutoval s rozhodčím.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Limberský (Plzeň)

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1

Vzájemné zápasy

9. března 2024 15:00Plzeň-Sparta -:-
30. září 2023 18:00Sparta-Plzeň -:-
27. května 2023 16:00Sparta-Plzeň 0:1
26. dubna 2023 19:30Sparta-Plzeň 2:1
5. listopadu 2022 18:00Plzeň-Sparta 0:1
8. května 2022 16:00Plzeň-Sparta 3:0
13. února 2022 18:00Sparta-Plzeň 2:2
11. září 2021 19:00Plzeň-Sparta 3:2
12. května 2021 18:00Sparta-Plzeň 3:1
8. listopadu 2020 18:15Plzeň-Sparta 3:1
28. června 2020 16:30Plzeň-Sparta 2:1
17. června 2020 20:15Sparta-Plzeň 2:1
27. května 2020 20:00Sparta-Plzeň 1:2
29. září 2019 18:00Plzeň-Sparta 1:0
15. května 2019 17:30Plzeň-Sparta 4:0
9. března 2019 17:30Sparta-Plzeň 4:0
28. září 2018 19:00Plzeň-Sparta 1:0
15. dubna 2018 18:00Plzeň-Sparta 2:2
15. října 2017 18:00Sparta-Plzeň 0:1
23. dubna 2017 17:30Sparta-Plzeň 2:0
23. října 2016 18:00Plzeň-Sparta 1:0
24. dubna 2016 20:00Sparta-Plzeň 0:3
1. listopadu 2015 15:00Plzeň-Sparta 2:1
9. května 2015 19:15Sparta-Plzeň 0:2
1. listopadu 2014 20:15Plzeň-Sparta 2:0
9. března 2014 20:00Sparta-Plzeň 1:0
17. srpna 2013 20:15Plzeň-Sparta 0:0
30. března 2013 20:15Sparta-Plzeň 1:0
15. září 2012 15:00Plzeň-Sparta 1:0
3. března 2012 18:20Sparta-Plzeň 1:3
29. srpna 2011 18:30Plzeň-Sparta 0:2
12. března 2011 17:20Plzeň-Sparta 1:0
21. srpna 2010 18:15Sparta-Plzeň 0:1
5. dubna 2010 17:30Plzeň-Sparta 2:2
26. září 2009 17:00Sparta-Plzeň 0:0
18. dubna 2009 17:00Sparta-Plzeň 2:0
19. října 2008 20:00Plzeň-Sparta 1:1
10. prosince 2007 17:15Sparta-Plzeň 3:1
11. srpna 2007 17:00Plzeň-Sparta 0:0
26. listopadu 2006 20:15Sparta-Plzeň 1:0
7. srpna 2006 17:15Plzeň-Sparta 0:1
13. května 2006 14:25Sparta-Plzeň 1:3
6. srpna 2005 14:25Plzeň-Sparta 1:2
12. dubna 2004 16:40Plzeň-Sparta 1:2
6. října 2003 16:40Sparta-Plzeň 3:1
16. dubna 2001 19:00Plzeň-Sparta 2:3
1. října 2000 16:30Sparta-Plzeň 5:1