Zraněný náhradník vystřelil v derby bod

Chomutov - Fotbalista, který ani neměl kvůli zranění nastoupit, zachránil Chomutovu remízu 1:1 v druholigovém derby proti Mostu. Střídající Peter Štyvar běhal po hřišti sotva tři minuty, když pohotově vystřelil k tyči. "Ještě dneska to vypadalo, že hrát nebudu, šel jsem si jen sednout na lavičku. Klukům jsem ale chtěl hodně pomoct," vykládal slovenský fotbalista po zápase. Derby začalo pro tonoucí domácí zle. Sedmá minuta, po rohu do vzduchu vylétl nekrytý Škoda, míč lízl hlavou a Most vedl. Dál pak kraloval, byl výrazně lepší.

"Před každým utkáním hráče upozorňuji, abychom nedostali rychlý gól, a zase se dnes to opakovalo. Jako bych to přivolával," opět si povzdychl Džimis Bekakis, chomutovský trenér. Most už z převahy další branku nevytěžil. Hamouz z voleje pálil tvrdě, ale těsně minul. "Kdybychom přidali druhou branku, domácí by to měli složitější," litoval mostecký trenér Michal Zach.

Po přestávce se obraz hry změnil. Chomutov přidal, byť si šance dlouho nevytvářel. Jen Budkův perfektně zakroucený přímý kop ohrozil Kýčka, odvrátil na roh. Dvacet minut před koncem přišla osudná chyba hostů: Harvatovič pěkně našel obranou zapomenutého Štyvara a skóre se pohnulo na remízu.

"Ve druhém poločase jsme byli pasivní, za což nás domácí ztrestali," řekl Zach. V závěru zaujala ještě Pilařova rána z úhlu, kterou však Četverik zneškodnil. "Prospělo nám střídání. I ten bod může třeba nakonec něco znamenat," modlí se Bekakis. Mostu jde o třetí místo. "O postupu jsme se už dlouho nebavili," odmítl Zach sledovat druhou Opavu.

Předposlední Prostějov, chomutovský konkurent v sestupovém mariáši,  nastoupí v neděli na hřišti vedoucí Plzně.