Remízu Pardubic v přípravě zařídila posila

Pardubice - Premiéra a hned gól. Tak se uvedl blšanský útočník Vlastimil Kožíšek v pardubickém týmu. Druholigové fotbalisty ale k vítězství nedovedl. Pardubice v úvodním utkání turnaje Chance Cup na xaverovské umělé trávě remizovaly 1:1 s třetiligovými Bohemians Praha.

"Spokojen jsem hlavně s prvním poločasem, po němž jsme vedli 1:0," uvedl pardubický trenér Martin Pulpit.

"Ve druhé půli jsme mohli náš náskok pojistit, měli jsme tři vyložené šance. Místo toho soupeř využil jedno naše zaváhání v obraně, když jsme špatně vyváželi míč, a vyrovnal." V úvodním přípravném utkání vedl Pulpit svůj tým už s novým asistentem.

Jeho dosavadního kolegu Romana Nádvorníka, který v klubu skončil kvůli svému podnikání, nahradil 32letý Pavel Ondračka. Dříve působil jako asistent Františka Kopače ve Viktorii Žižkov.

Nová trenérská dvojice včera odvezla svůj tým na týdenní soustředění.
Nebude se však konat na Vysočině v areálu Devět skal, jak bylo původně naplánováno. "Jedeme do hotelu Amerika v Písku," prozradil Pulpit.

Náplň následujících dnů jeho svěřenců je jasná. Na jihu Čech budou nabírat fyzickou kondici. "Naběhají dva tisíce mil," usmál se Pulpit.  "Budeme hodně běhat. Soustředění je zaměřeno na obecnou vytrvalost."

S pardubickým týmem budou v Písku trénovat minimálně tři nové tváře. Kožíšek a ústeckoorlický útočník Dittrich už nastoupili proti Bohemians, odchovanec teplického fotbalu Králík hrál o víkendu za divizní rezervu.

"Byl bych rád, kdyby s námi jel aspoň jeden ze dvou obránců, které jsme si vytipovali. Ještě o tom není definitivně rozhodnuto," uvedl Pulpit po sobotním utkání.

Další přípravný zápas sehrají Pardubice v sobotu. Cestou ze soustředění se zastaví na umělé trávě v Kolíně, kde nastoupí proti divizní Chrudimi.