Pro mladíky Karviné byl pohár svátkem

• 1
Karviná - Po vítězství v Karviné jsou fotbalisté Baníku Ostrava ve třetím kole Českomoravského poháru. V něm se utkají s vítězem utkání Dětmarovice - Bystřice pod Hostýnem, které se hraje 22. září. "Řekli jsme si, že musíme dát zpočátku rychle gól, a to vyšlo," řekl ostravský útočník Libor Žůrek, který se trefil dvakrát.

Od 24. minuty hrál Baník v klidu. Vedl 2:0 a další tři slibné příležitosti nevyužil.

V 16. minutě Bystroň vypíchl míč Harwotovi, uvolnil Hoffmanna a ten parádním obloučkem přes gólmana dal první gól.

Druhý přidal hlavičkou, svou třetí v pořadí, Žůrek. "Nejsem žádný hlavičkář," usmál se útočník.

Karvinští zahrozili dvakrát, ale dělovku Harwota zastavil Besta a střelu Pristáše vybíhající Raška.

"Zpočátku jsme byli nervózní, ale pro kluky to byla dobrá škola," řekl hrající trenér Karviné Petr Mašlej.

"Vždyť pět kluků v sestavě nemá ani dvacet let." Co Karvinským zápas dal? "Hlavně nám vzal hodně sil," podotkl Mašlej. "Pro kluky to ale byl svátek. Všichni si v práci vzali dovolenou."

Aby měli hráče na střídání, museli si Ostravští pomoci fotbalisty z rezervy. Chyběli jim totiž potrestaní Matušovič, Čížek a Varadi, zranění Slončík, Zúbek a Lukeš a reprezentanti Papadopulos, König a Buček.

Ostravský Libor Žůrek centruje přes karvinskou obranu.