Pardubický asistent: Remízou jsme zachráněni

Drnovice, Pardubice - Na stoprocentní jistotu si musí počkat až do závěrečného utkání. Ale už teď fotbalisté druholigových Pardubic jásají. "Museli bychom s Vítkovicemi prohrát asi o 15 gólů, abychom spadli. Tomu nevěřím," prohlásil asistent trenéra Pavel Ondračka.

Pardubice uhrály v předposledním kole sezony remízu 1:1 na hřišti Drnovic. V tabulce si udržely tříbodový náskok před patnáctou Spartou, ovšem v jejich prospěch hovoří výrazně lepší skóre. "Bod nám zachoval druholigovou příslušnost," je si Ondračka jistý.

Ovšem remíza nemusela být pardubickým maximem. Hosté měli po celý první poločas převahu a vytvořili si několik slibných šancí. Ani jednu však nevyužili.

"Nebyli jsme patřičně důrazní a chyběl nám klid v zakončení," podotkl Ondračka.

Trest přišel minutu před přestávkou. Bouška se trefil z přímého kopu do šibenice a dostal Drnovice z ojedinělé šance do vedení. "Od té chvíle jsme byli hodně nervózní," přiznal asistent.

Domácí se ve druhé půli zaměřili na bránění náskoku, který by pro ně znamenal jistou záchranu. Pardubice byly dál aktivní, ovšem proti pozorné defenzívě soupeře se prosazovaly s obtížemi. Dočkaly se až v 85. minutě. V šestnáctce byl faulován Němeček a kapitán Bakeš z penalty vyrovnal.

"Byli jsme herně lepší. Když ale vstřelíte vyrovnávací gól pět minut před koncem, musíte být s bodem spokojeni," prohlásil Ondračka.

Sezonu zakončí Pardubice v neděli doma proti Vítkovicím.