Momentka z utkání Sokolova s Opavou (ilustrační foto)

Momentka z utkání Sokolova s Opavou (ilustrační foto) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Vondráček dostal za oslavu gólu červenou, Sokolov pak o výhru přišel

• 0
Závěrečný duel podzimu fotbalisté Baníku Sokolov nezvládli. Všechny body nechali ve Varnsdorfu a porážka 3:1 je může hodně mrzet. Byl to zápas takříkajíc o šest bodů. A právě tolik jich bude mít přemožitel Sokolova k dobru na startu jarní části ročníku.

"Mají velice silný tým, kterému se podzim náramně vydařil. Dokázali vyhrát poslední čtyři zápasy, proti nám brali všechny body popáté," upozorňuje trenér Aleš Jindra. Jeho tým začal vlažně a hned v desáté minutě pustil domácí do první vážnější příležitosti. Centr na osamoceného Volfa jen těsně nenašel adresáta.

O dalších patnáct minut později se zaskvěl brankář Dvořák, když vyrazil pokus Breiteho. Varnsdorf udeřil až po rohovém kopu. Sražený míč napálil do sítě Jiří Pimpara. Stejná standartní situace vedla také k vyrovnání po změně stran. Sokolovský Zbyněk Vondráček dostal míč do branky, jenže následná reakce a oslava stála Baník možnost porvat se o lepší výsledek.

Vondráček totiž v návalu emocí provokoval domácí fanoušky a rozhodčí mu za nesportovní gesto ukázal druhou žlutou kartu. Zkušený obránce tak musel do šatny.

A mohl být na sebe pořádně nazlobený. Hned po sedmi minutách oslabený Sokolov fauloval ve vápně a Matěj Kotiš z penalty vrátil vedení na stranu Varnsdorfu. Jindrova parta v deseti mužích neměl síly na obrat. Krátce před vypršením devadesáté minuty zavěsil podruhé v utkání skórující Kotiš a ještě jednou zatěžkal podzimní konto sokolovského Baníku.

"Narazily na sebe dva týmy hrající podobný fotbal, hodně běhavý," říkal Aleš Jindra. Lépe si poradil soupeř, který uzavřel povedený půlrok.

Sokolov naopak z posledních pěti zápasů podzimu pouze jednou vyhrál a hned ve třech případech neměl ani bod. Druholigovou zimu přečká na osmé příčce se ztrátou osmi bodů na vedoucí Znojmo. Dostatek času na uzdravení mají marodi, kteří chyběli i včera. Především záložník Lukáš Hrubý.

"U něho jsou zdravotní problémy vážnější, dost možná ho bude v brzké době čekat operace," přibližuje trenér stav jednoho z marodů.

Jarní část sezony začne 2. března, Sokolov bude hrát doma proti Bohemians 1905. Teď má spoustu času pracovat na nedostatcích, které tým trápily v konci soutěžního roku 2012.