ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ČTK

Zbuzany v poháru vyřadily Liberec. I Ostrava a Pardubice v potížích

• 109
V lize trčí na poslední pozici a bídný vstup do sezony podtrhl Liberec v domácím poháru, kde nestačil na třetiligové Zbuzany - doma prohrál 1:2. Problémy měli ve druhém kole Mol Cupu i fotbalisté Ostravy a Pardubic, kteří zlomili soupeře z nižších soutěží až v prodloužení. Trochu jednodušším způsobem uspěly ve svých středečních duelech další prvoligové kluby - Bohemians, Karviná, Olomouc, Teplice a České Budějovice.

Ostrava se trápila v Hlučíně a outsidera porazila 1:0 až gólem v prodloužení, Pardubice stejným výsledkem udolaly dalšího třetiligového soupeře Hostouň. Bohemians 1905 zvítězili v Sokolově 6:0, Olomouc přehrála Uničov 4:2 a Teplice zdolaly dalšího třetiligového soupeře Benešov 1:0. České Budějovice rozdrtily Sedlčany 6:0 a s divizním protivníkem si venku poradila i Karviná, která ve Slavičíně vyhrála 5:1.

Hoftych po vyřazení z poháru: Trapný a ostudný zápas, tohle se nemělo stát

Liberecký trenér Pavel Hoftych

Liberec  v tomto ročníku opouští Mol Cup jako první zástupce nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Pavla Hoftycha si nezvedli sebevědomí po špatném vstupu do první ligy, ve které z úvodních pěti kol získali jediný bod a jsou na posledním místě tabulky se skóre 1:9.

Zbuzany na stadionu u Nisy poslal do vedení už v osmé minutě Zákostelský. Liberecké šance na vyrovnání zlikvidoval brankář Soukup a v 70. minutě Zákostelský zvýšil. Za sedm minut domácí vrátil do hry náhradník Mészáros, ale Severočeši navzdory závěrečnému tlaku už víc nezvládli a blamáž neodvrátili.

„I když tam byly nějaké změny, tak sestava, která dnes nastoupila, jednoznačně měla soupeře porazit. Zvlášť když nám hrály karty do rukou, že jsme hráli doma před fanoušky, kterým se tímto omlouvám za celý zápas. Je to velká ostuda, tohle se nemělo stát,“ řekl v nahrávce pro média Hoftych, jehož pozice je ve velkém ohrožení.

„Uvidíme, nechám si prostor do zítra. Myslím, že stejně tak bude nějaká reakce od vedení, které tohle nemůže přejít. Jsem natolik zkušený, že vím, že trenér je vždy zodpovědný. Já se zodpovědnosti nezříkám. Tohle je trapný zápas, který určitě není dobrou vizitkou. Uvidíme, co bude zítra. I já zvážím své možnosti,“ dodal Hoftych.

Baník po nedělním ligovém debaklu 0:4 s mistrovskou Slavií dlouho nedokázal zlomit hlučínský odpor. Po vyloučení domácího Waky z 83. minuty v závěru zahodil penaltu Kuzmanovič. Ostravští se dočkali až ve 105. minutě díky trefě střídajícího debutanta Smékala.

Až ve 3. kole zasáhne do Mol Cupu nejlepší pětice z minulé sezony nejvyšší soutěže - obhájce Slavia, Sparta, Jablonec, Slovácko a Plzeň. Všechny tyto celky se představily v kvalifikaci evropských pohárů.

Také trápení Pardubic na hřišti Hostouně ukončil náhradník v prodloužení. Sychra o postupu východočeského favorita rozhodl v 99. minutě premiérovým gólem za A-tým.

Bohemians 1905 v prvním poločase zařídili dvoubrankový náskok Fulnek s Novákem, kteří se trefili i po změně stran. Další branky Pražanů přidali Köstl a Květ. „Klokani“ se dočkali premiérové soutěžní výhry v sezoně.

Teplicím, které v ligovém ročníku prohrály čtyři z dosavadních pěti utkání, v Benešově k triumfu stačila Fortelného branka z 30. minuty.

K olomouckému vítězství v Hlučíně přispěl dvěma góly Zifčák. Dvaadvacetiletý útočník potvrdil formu z ligy, kde se třemi brankami vede týmovou tabulku střelců. Za Sigmu skórovali také Zmrzlý a náhradník Růsek.

Po dvou brankách v Sedlčanech zaznamenalo českobudějovické duo Škoda, Mršič. Přesně mířili i jejich spoluhráči Bassey a střídající Hellebrand.

Také Karviná oslavila premiérovou výhru v ročníku. Dva góly zaznamenal Křapka, brankáře Slavičína překonali i Svoboda, Nešický a Jurásek.

Mladá Boleslav v poháru porazila Vyšehrad, postupuje i Jihlava

Druhé kolo Mol Cupu: Slovan Liberec - Zbuzany 1:2 (0:1), Benešov - FK Teplice 0:1 (0:1),  Sokolov - Bohemians Praha 1905 0:6 (0:2), Sedlčany - Dynamo České Budějovice 0:6 (0:2),  Uničov - Sigma Olomouc 2:4 (1:3), Slavičín - MFK Karviná 1:5 (1:1), Hostouň - FK Pardubice 0:1 po prodl.,  Hlučín - Baník Ostrava 0:1 po prodl., Ústí nad Orlicí - Vyškov 0:2 (0:1), Domažlice - Vlašim 1:7 (0:3), Kroměříž - Zbrojovka Brno 2:2 po prodl. (1:1, 1:1), na pen. 4:5, Velvary - Chomutov 3:1 (2:0), Valašské Meziříčí - Prostějov 0:3 (0:1), Povltavská FA - Varnsdorf 0:5 (0:3).

Zápas Loko Vltavín - Ústí nad Labem byl odložen.

Povltavská fotbalová akademie - FK Varnsdorf 0:5 (0:3)

Branky: 7. Puchmertl, 31. Kouřil, 34. Velich, 62. Schön, 63. Velich. Rozhodčí: Klíma – Melichar, Ratajová. ŽK:11. Lanc, 13. Janota - 40. Kubista. ČK:38. Hodosi. Diváci: 160.

Povltavská fotbalová akademie Vašák – Lanc (76. Matoušek), Puchmertl, Volešák (C) (67. Košata), Novák, Štědrý, Bicenc, Jakobovský, Janota (57. Kratochvíl), Těžký (67. Michalec), Hodosi

FK Varnsdorf Vaňák – Heppner, Richter (66. Bharti), Pajkrt, Šimon (57. Breda), Schön, Žák (57. Ondráček), Hušek, Velich, Kubista (C) (46. Bláha), Kouřil (57. Dordič)

TJ Jiskra Domažlice - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:7 (0:3)

Branky: 62. Dvořák - 8. Uzlík, 18. Červenka, 42. Svoboda, 54. Janda, 66. Rigo, 84. Alijagič, 87. Červenka. Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Hodek.. ŽK:50. Černý, 90. Mužík - 74. Sváta. ČK:90+1. Mužík. Diváci: 613.

TJ Jiskra Domažlice Brych (85. Červený) – Teršl, Limberský (58. Mužík), Kuhajda, Uzlík (58. Jahn), Rychnovský (66. Černý), Brabec, Hrubý (C), Pavlík, D. Černý (58. Černý V.), Pinc.

FC Sellier & Bellot Vlašim Surovčík – Svoboda, Červenka, Višinský (46. Alijagič), Zinhasovič, Kozel (79. Hošek), Janda (70. Sváta), Broukal, Blecha (46. Křišťan), Zlatohlávek (46. Rigo), Prebsl.

TJ Valašské Meziříčí - 1. SK Prostějov 0:3 (0:1)

Branky: 29. Hausknecht, 90+1. Kušej, 90+3. Omale. Rozhodčí: Proske – Dresler, Bureš.. ŽK:36. Vozák.

TJ Valašské Meziříčí Pobořil – Vozák (80. Vašek), Švec, Urban (52. Veselý), Žilinský, Výmola (C) (70. Macíček), Smilek (80. Kopecký), J. Vrána, Š. Vrána, Kuběna, Kadla.

1. SK Prostějov Bárta – Vichta, Smékal (69. Bartolomeu), Kopřiva (62. Omale), Žák (62. Machynek), Stříž, Vlachovský (62. Kušej), Bialek, Kadlec (62. Koudelka), Sus (C), Hausknecht.

SK HS Kroměříž - FC Zbrojovka Brno 2:2 (1:1)pen. 4:5

Branky: 35. Červenka, 100. Houser - 12. Hladík, 95. Ševčík. Rozhodčí: Batík – Hájek, Černoevič.. ŽK:32. Červenka, 39. Tiahlo, 67. Matoušek, 115. Houser - 32. Kryštůfek, 68. Přichystal. Diváci: 863.

SK HS Kroměříž Lebánek – Zavadil, Tiahlo, Machálek, Jeleček – Lhotecký (90. Hapal), Cupák (C) (96. Vyhlíd), Novotný (56. Houser), Sklenář (56. Matoušek), Červenka (64. Plecitý) – Votava (64. Surynek).

FC Zbrojovka Brno Floder – Bariš (46. Moravec), Kryštůfek, Hlavica, Lacík – Štepanovský (C), Texl (108. Endl), Ševčík, Fousek (46. Přichystal) – Sedlák (73. Čermák), Hladík (64. Matula).

SK Uničov - SK Sigma Olomouc 2:4 (1:3)

Branky: 23. Krč, 85. Svoboda - 5. Zifčák, 17. Zmrzlý, 30. Zifčák, 72. Růsek. Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Líkař. DFA: Chytil.. ŽK:77. Breite.

SK Uničov Kalina – Diblík, Koutný, Můčka, Koutek – Svoboda, Bača, Dittmer – Vybíral M., Komenda, Krč.

SK Sigma Olomouc Stejskal – Jemelka, Breite, Zifčák, Gonzalez, Zmrzlý, Vaněček, Vepřek, Poulolo, Zahradníček, Hála.

FC Hlučín - FC Baník Ostrava 0:1P (0:0)

Branky: 108. Smékal. Rozhodčí: Michal Křepský – Adam Horák, Stanislav Pochylý. ŽK:34. Neumann - 53. Azevedo, 109. Smékal, 118. Jánoš. ČK:83. Wala. Diváci: 1718.

FC Hlučín Lapeš – Wala, Plesník, Hasala, Lehnert – Opatřil (77. Holzer) – Kundrátek, Mládek, Neumann (63. Hykel), Tomšů (106. Wolf), Moučka (99. Dostál) – Lokša (K) (77. Buchvaldek).

FC Baník Ostrava Budínský V. – Sanneh (99. Smékal), Pokorný, Harušťák (89. Juroška), Granečný (80. Jaroň) – Sor, Budinský, Jánoš, Kuzmanovič (K), De Azevedo (57. Fleišman) – Almási (57. Chvěja)

TJ Sokol Hostouň - FK Pardubice 0:1P (0:0)

Branky: 99. Sychra. Rozhodčí: Petřík – Vlček, Váňa. ŽK:93. Neruda, 120. Trapp - 73. Kostka, 101. Sychra. Diváci: 400.

TJ Sokol Hostouň Tetour – Pavlík (72. Hovorka), Zahranychnyy (91. Mejdr), Kosík, Hucek (91. Dostál), Charvát, Vlasák (84. Gajdošík), Kubáň (72. Neruda), Trapp (C), Hájek (53. Miker), Kabele

FK Pardubice Letáček – Halász, Čihák, Toml (C), Sláma – Lupač, Červ, Šimek (68. Vít), Dufek (75. Sychra) – Chytil (68. Cadu), Huf (56. Kostka)

FC Slovan Liberec - FK Zbuzany 1953 1:2 (0:1)

Branky: 77. Mészáros - 8. Zákostelský, 70. Zákostelský. Rozhodčí: Machač – Leška, Matoušek. ŽK:11. Novák, 32. Houha, 33. Eliáš, 90+4. Soukup. Diváci: 558.

FC Slovan Liberec Vliegen – Gebre Selassie (C), Chaluš, Lehoczki, Fukala – Michal, Havelka – Nečas, Frýdek, Matoušek – Purzitidis

FK Zbuzany 1953 Soukup – Houha, Zákostelský, Novák, Barciaga, Agyeman, Studnička, Trýzna, Eichler, Eliáš, Pouček

SK Benešov - FK Teplice 0:1 (0:1)

Branky: 30. Fortelný. Rozhodčí: Radina – Pečenka, Matyš.. ŽK:44. Krunert - 70. Bulmaga, 74. Moulis. Diváci: 400.

SK Benešov Víšek – Vosáhlo, Filip (73. Srb), Lička (61. Tomek), Kalod (36. Meszáros), Roháč, Vosáhlo (61. Dušek), Vrňák (C), Brokeš, Kulhavý (73. Sládek), M. Krunert.

FK Teplice Grigar (C) – Kodad, Moulis, Ledecký (75. Mareš), Hasil, Jukl (61. Krunert), Trubač, Fortelný (61. Mareček), Černý (61. Bulmaga), Knapík, Laňka.

FK Baník Sokolov - Bohemians Praha 1905 0:6 (0:2)

Branky: 9. Fulnek, 35. Novák, 51. Novák, 60. Köstl, 75. Květ, 85. Fulnek. Rozhodčí: Hocek – Hrabovský, Volf. Diváci: 696.

FK Baník Sokolov Štrunc – Hajdo, Krlička, Neudert (78. Strmiska), Čermuš (60. Stockner), Řezáč, Kovář (C) (46. Blažek), Kolář, Olah, Šulc (60. Kýček), Bílek (43. Fišer)

Bohemians Praha 1905 Lé Giang – Jindřišek (C) (75. Lehovec), Bartek (75. Levin), Koubek, Novák (78. Hronek), Krch, Květ (75. Vacek), Fulnek, Köstl, Nový, Chramosta (63. Necid)

TJ Tatran Sedlčany - SK Dynamo Č. Budějovice 0:6 (0:2)

Branky: 20. Škoda, 42. Mršić, 57. Škoda, 60. Mršić, 62. Bassey, 68. Hellebrand. Rozhodčí: Krejsa – Kubr, Kotalík. ŽK:82. Krůta, 84. Haas - 81. Škoda.

TJ Tatran Sedlčany Glogar – Krotil, Matěj Hašek, Kdolský, Sosnovec, Repetný, M. Dvořák, Hanuš, M. Krůta, Habart, Brotánek

SK Dynamo Č. Budějovice Šípoš – Čolić, Talovierov, Havel, Mašek – Tolno, Valenta, Vais, Mršić – Škoda, Bassey

TJ Slovan Velvary - FC Chomutov 3:1 (2:0)

Branky: 5. Nguyen, 18. Moravec, 90. Kafka - 84. Jelínek. Rozhodčí: Hoch – Nehasil, Talpáš.. ŽK:62. Moravec, 73. Šustr - 21. Černý. Diváci: 280.

TJ Slovan Velvary Křepela – Ptáček, Šustr, Šimkovský, Vopat (C), Duong (61. Kafka), Havránek, Moravec (79. Podivínský), Drozda, Chábera, Luong.

FC Chomutov Zaťko – Kubík, Mušovic, Kibal, Schreiner (69. Dolechek), Chaloupka, Svoboda, Černý, Gedeon (C), JElínek, Juzunovič.

FC TVD Slavičín - MFK Karviná 1:5 (1:1)

Branky: 39. Fojtů - 18. Křapka, 48. Křapka, 56. Svoboda, 69. Nešický, 79. Jurásek. Rozhodčí: Dorušák – Paták, Caletka. ŽK:50. Fojtů. Diváci: 450.

FC TVD Slavičín Vypušťák – Goňa, Kocián (C) (79. Šoman), Škubník, Salajka – Jakubowicz (65. Šťastný), Zvoníček (65. Šmotek), M.Vincour, Staněk (70. Rožek) – Fojtů (79. Bor), Žůrek

MFK Karviná Bolek (C) – Mikuš (46. Bartošák), Buchta, Šindelář, Křapka (68. Papadopulos) – Jean Mangabeira (43. Stropek), Nešický – Sinyavskiy (68.Gonzaga), Svoboda, Jurásek – Tavares (46. Zych)

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - MFK Vyškov 0:2 (0:1)

Branky: 35. Vintr, 79. Vintr. Rozhodčí: Ginzel – Novák, Slavíček.. ŽK:9. Falta, 73. Souček, 90+3. Langer - 66. Srubek, 66. Jambor. Diváci: 475.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí Šmíd – Chleboun, Langer P., Skalický, Koukola, Falta (C), Novotný (60. Souček), Špatenka (60. Vymětalík), Sy Seykou (46. Mayer), Vošlajer (60. Tichý), Galus (60. Hynek).

MFK Vyškov Spurný – Fofana, Štěpánek (C), Ilko, Langer T. (64. David Jambor), Sedláček, Kanakimana, Feik (66. Němeček), Srubek, Dan Jambor (83. Todorič), O. Vintr.