Fotbalisté Žižkova se radují z gólu proti Ústí nad Labem.

Fotbalisté Žižkova se radují z gólu proti Ústí nad Labem. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Žižkov porazil Líšeň a hrne se zpátky do popředí druholigové tabulky

• 4
Fotbalisté Viktorie Žižkov střídají na druhém místě druhé ligy Líšeň. Ve vzájemném souboji doma porazili brněnský klub 3:1 a pomohli si v tabulce, kde mají nyní stejný bodový zisk jako poražený tým i Prostějov a na vedoucí Hradec Králové ztrácejí pět bodů. Čelu tabulky se vzdaluje pražská Dukla, která ve druhém nedělním utkání osmého kola prohrála ve Vlašimi 0:1 a je sedmá o bod právě za svými přemožiteli.

Na všechny tři góly Žižkova přihrál Jaroslav Diviš. Vítěznou premiéru na lavičce domácího týmu zažil trenér David Vavruška, který v pátek nahradil odvolaného Zdeňka Haška.

Viktoria ve svém azylu v Praze na Proseku otevřela skóre v 15. minutě. Po rychlém vhazování se uvolnil u rohového praporku Diviš, poslal míč před branku a po chybě obránce Líšně Ševčíka překonal ekvádorský útočník Augusto Batioja z malého vápna gólmana Veselého.

Druhá liga

Duely 8. kola

Krátce po poločase po Divišově střele vyrazil Veselý míč před sebe a Jakub Urbanec skóroval do odkryté branky. Za necelé dvě minuty uprchl opět po pravé straně Diviš, na vzdálenější tyči našel volného Lukáše Zoubeleho a ten poslal míč snadno do sítě.

„Tým má velkou kvalitu v přechodové fázi, bývalým realizačním týmem je výborně připravený. Já hráčům v těch zbývajících zápasech na podzim můžu pomoci jen po mentální stránce,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi Vavruška, který je na Žižkově jako prozatímní kouč do konce roku. „Kluci si sami o přestávce řekli, že dříve neměli dobré vstupy do druhých poločasů, a že musí jít do druhé půle aktivně a opravdu jim to vyšlo.“

Hosté snížili po hodině hry. Muleme fauloval v pokutovém území Paška a nařízenou penaltu proměnil Jaroslav Málek. Žižkov však ve zbytku utkání vedení udržel a mohl se radovat z vítězství po dvou předchozích prohrách.

„Byl to úplně jiný Žižkov, než jsme znali v posledních zápasech. Vedení klubu i nový trenér asi dostali hráče pod tlak. Už to z jeho strany nebyl takový profesorský fotbal, rvali se o každý balon, bylo na nich vidět, že po výměně trenéra chtějí za každou cenu vyhrát. My bohužel udělali tři hrubé chyby v obraně a po nich jsme soupeře posadili na koně,“ podotkl asistent trenéra Líšně Milan Valachovič.

Ve druhém nedělním utkání zvítězila Vlašim nad pražskou Duklou 1:0 a v tabulce se dostala před svého soupeře na šesté místo. Jediný gól vstřelil ve 42. minutě Marek Červenka. Dukla po čtvrtém zápase bez vítězství klesla s jednobodovou ztrátou na Vlašim na sedmé místo.

FK Viktoria Žižkov - SK Líšeň 3:1 (1:0)

Branky: 15. Batioja, 47. Urbanec, 49. Zoubele - 65. Málek. Rozhodčí: Karel Hrubeš st. – Pečenka, Ratajová. ŽK:64. Muleme - 59. Silný, 84. Málek, 90. Bednář. Diváci: 53.

FK Viktoria Žižkov Švenger /C/ – Urbanec, Pudil, Žežulka, Muleme – Skopec (71. Sixta), Súkenník – Diviš, Richter, Zoubele (77. Auer) – Batioja (88. Nabijev).

SK Líšeň Veselý – Jeřábek, Ševčík /C/, Bednář – Pašek, Matocha (80. Minařík), Kučera, Málek, Lutonský – Silný (80. Machálek), Szotkowski (55. Krška).

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branky: 41. Červenka. Rozhodčí: Adámková – Kříž, Vaňkát. ŽK:40. V. Svoboda - 33. Ugwu, 67. Kim.

FC Sellier & Bellot Vlašim Vliegen – V. Svoboda, Zukal, Broukal, Sváta – Vrána (56. Zinhasović), Průcha (79. Firbacher), Dias (56. Janda), Blecha – Daniel Kozel, Červenka (89. J. Štochl).

FK Dukla Praha F. Rada – Chlumecký, Piroch, Preisler, Buchvaldek (46. Fábry) – Dancák, Kovaľ (70. Krunert), Hadaščok (46. Ayong), Ugwu (46. Kim) – Doumbia, Kozma.