Fotbalisté Ústí nad Labem se radují z gólu v zápase s Pardubicemi. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Ústí v druhé lize porazilo Pardubice a dotáhlo se na třetí Hradec

• 3
Fotbalisté Ústí nad Labem zdolali v dohrávce 25. kola druhé ligy Pardubice 3:1 a po třetím vítězství z posledních čtyř zápasů se bodově dotáhli na třetí Hradec Králové, který drží příčku znamenající účast v baráži o nejvyšší soutěž. Pardubice ztrácejí ze sedmého místa tabulky pět bodů.

Ústí bylo většinu zápasu aktivnější a brzy se ujalo dvoubrankového vedení. V 16. a 20. minutě se prosadil Prošek. Domácí hráč mohl zkompletovat hattrick, ale další šance nevyužil a na 3:0 zvýšil po hodině hry Bílek.

Pardubice už jen zmírnily porážku gólem Petráně, který v 84. minutě nezaváhal z penalty. Závěr se dohrával kvůli výpadku osvětlení za šera.

Tabulku suverénně vedou České Budějovice, které mají náskok 12 bodů na druhou Jihlavu. Pokud v dalším kole získají více bodů než Vysočina, budou moci s předstihem slavit návrat do nejvyšší soutěže.

Fotbalisté Ústí nad Labem se radují z výhry nad Pardubicemi.

O dalších zápasech 25. kola čtěte ZDE.

FK Ústí nad Labem - FK Pardubice 3:1 (2:0)

Branky: 16. Prošek, 20. Prošek, 62. M. Bílek - 83. Petráň. Rozhodčí: Adámková – Pochylý, Lakomý; delegát: L. Zeman; technický delegát: Brtníček. ŽK:73. J. Peterka, 88. Brak - 61. Kovář, 77. T. Čelůstka. Diváci: 542.

FK Ústí nad Labem Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Janso – J. Peterka (C), Miskovič (46. Krátký) – M. Bílek, D. Richter (69. Nágl), Prošek – Matějka (80. Šup). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

FK Pardubice Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek – Mužík, P. Černý (46. Petráň), Tischler, A. Fousek (75. Sokol) – Kovář. Trenéři: Jaroslav Novotný, Jiří Krejčí, Martin Shejbal.