Diskuze

Nemají lidi, využívají headhuntery. Kdo se nechá snadno ulovit?

Podle průzkumu společnosti McKinsey & Company odejde v nejbližší době každý pátý americký zaměstnanec ze své práce. V Česku je touha po změně zaměstnání menší. Ti méně kvalifikovaní o novém angažmá často jen sní, specialisté se dobrého zázemí zase jen tak nepustí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FK

Pokud člověk nevydrží ve firmě ani rok, měl by Headhunter vrátit všechnu tučnou provizi. Asi by zmizelo dost headhunterů. Jsou to povětšinou jen pijavice, co se vecpali mezi zaměstnance a zaměstnavatele. Hlavně musí zaměstnanec umět pět jazyků, ale to, že v nich nemá co říct k danému tématu, už je moc nezajímá. Jen málo z nich je schopno zjistit, zda se člověk na technickou pozici hodí, nebo je to magistr filozofické fakulty a určitě nedokáže spočítat předepjatý most...nebo řídit efektivně tým vývojářů ultrazvukových průtokoměrů...Dnes se studentíci hrnou na řídící pozice s vidinou velkého platu, aniž by něco skutečně uměli. Než na to zaměstnavatel přijde, obvykle se dostanou do pozice, kdy za odchod inkasují odstupné za skvělý hercký výkon.

0 0
možnosti
DD

Pokud neumíte zaměstnance motivovat, tak se nemůžete divit, že za rok odejde za lepším. On ten rok je až až na to, aby si člověk udělal o firmě obrázek. Kolikrát mu naslibuji modré z nebe a realita je někde úplně jinde. A HR pak můžou psát do diskuzí podobné zhrzené komentáře.

1 0
možnosti
VF

V mládí to byla povinná ruština, pak dobrovolná němčina, ale teď, ve věku dosti vysokém jsem vedle, jak ta jedle. Přeangličtinovaný článek.

3 2
možnosti