Diskuze

Rodiny přicházejí zhruba o 80 tisíc ročně. Kdo za to může? Ženy přece

Ženy dostávají za svou práci až o sedm tisíc měsíčně méně než muži. Lépe jsou na tom jen státní zaměstnankyně a specialistky. Kdyby byla v tomto ohledu rovnost, měly by rodiny ročně o desítky tisíc navíc.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DP

D26a45v63i19d 32P32e25t20r

24. 11. 2018 7:46

Samozřejmě existují výjimky, ale podle pravděpodobnosti je to jasné.

1) Mohou ženy i muži zvedat stejně těžká břemena?

2) Mohou pracovat v noci v různých provozech?

3) Je stejná pravděpodobnost, že půjdou ženy i muži na stejně dlouhou dobu na raodičovskou dovolenou?

4) Když onemocní dítě je stejně pravděpodobné, že doma s dítětem zůstane muž nebo žena?

5) Je vyšší pravděpodobnost, že dá přednost kariéře před rodinou muž, či žena?

6) Kdo trpí většími změnami nálad muži nebo ženy?

7) Vezměme třeba atletiku, jaký je čas např. běhu na 100m špičkového atleta a špičkové atletky?

Prostě výkony žen a mužů (a to i ve stejných profesích), prostě nejsou stejné a dokonce se mi zdá, že ty rozdíly ve výkonu jsou vyšší, než rozdíl v platech.

2 0
možnosti
MV

Nikdo takové údaje nezná, protože zaměstnanci o nich mají zakázáno mluvit. Hodinové platy jsou stejné, ale ženy chodí z práce dříve domů, nakupovat a pro děti ze školy, mívají kratší úvazky apod. a muži dělají přesčasy a to i o víkendech. Finanční úřad nezkoumá, kolik hodin kdo odpracoval.

Takže je to celé kravina.

3 0
možnosti
NR

No asi nejlíp aby jsme chodili v šátku a čekali na prince co se postará. To vlastně taky není dobře to jsou pak zlatokopky. Muži by si měli uvědomit, že každá dnešní žena si musí vybrat buď bude mít spokojenou rodinu, nebo kariéru. Tak to je. Některé mají ovšem to štěstí, že to právě její muž pochopí a snaží se jí pomoct. Pak už je naprosto jedno kolik kdo vydělá.

1 0
možnosti
RV

Obávám se, že to není ani tak o štěstí, jako o výběru partnera či partnerky. Moje babička, budiž jí země lehká, měla pořekadlo "jaká šla, takového našla" (případně "jaký šel, takovou našel"). Je sice pravda, že ne všechno v životě vyjde, ale základní charakterové vlastnosti lidí už se v době navazování partnerských vztahů nemění. Nemá smysl myslet si, že "nevhodného" partnera či partnerku převychovám, a zlobit se pak na svět (případně na druhou polovičku), když se to nepovede.

A pokud se týká zaměstnavatele, řečeno na trvrdo, pro něj je z pohledu výrobních nákladů nákup pracovní síly (živé práce) srovnatelný s nákupem jakékoli jiné komodity, třeba benzínu či surovin pro výrobu. A primárně jej zajímá vztah množství versus cena versus kvalita, sekundárně například jistota dostupnosti, alias spolehlivost dodávek.

A například právě ta "spolehlivost dodávek" pracovní síly, pomineme-li možnou různou výkonnost, bývá někdy u žen problematická. Nemusí to být jejich vina! Ale vy také, když dojdou v jednom obchodě rohlíky, nečekáte až je dovezou, ale koupíte je klidně v jiném. Neboli, dáte vydělat jinému obchodu, který tím pádem může mít větší příjem, ač má stejný sortiment (dělá stejnou práci) a je ve stejné lokalitě (na shodné pozici).

2 0
možnosti
PV

P78e85t48r 36V45e16p78r38e24k

21. 11. 2018 23:11

Na druhou stranu, když ty prachy donese domů taťka, tak vlastně rodiny získávají 80 000 Kč navíc! To je suprová zpráva.......:-P

4 0
možnosti
JF

J62i98ř66í 28F65r58o95l45e10c

21. 11. 2018 23:09

Kdyby byla v tomto ohledu rovnost, měly by rodiny ročně o desítky tisíc navíc...

Nebo min ne?

2 0
možnosti
FM

"V nejnovějším reprezentativním průzkumu Sociologického ústavu Akademie věd ČR si na platy nejvíce stěžovali muži."

No a o tom to je, muži si více stěžují, takže si nejspíše i častěji řeknou o přidání, respektive si při nástupu dokáží "vyhádat" lepší podmínky.

3 0
možnosti
JH

J21a80n 10H27o47l85u32b

21. 11. 2018 21:12

Rozhodně nemám nic proti ženám. Mám dvě dcery a přeji jim to nejlepší. Ale je třeba říkat pravdu. Byl jsem spoluvlastníkem soukromé firmy. Všichni byli placeni úkolem, nikoho nezajímalo, ani se neptal po pohlaví. Teď jsem státním zaměstnancem, všichni jsou odměňování podle tarifu, o pohlaví nemůže být řeč. Výše postavená žena má zkrátka vyšší plat, než níže postavený muž a naopak. Při úkolové mzdě? Ano, ženy si vzaly menší celoroční úkol, protože asi chtěly být víc doma, s dětmi apod. a pak měli míň peněz. Opět to platí i naopak. Pokud žena odpracuje 100 dní a muž 120 dní, mají mít stejný výdělek? Tyhle průzkumy jsou blbost.

7 0
možnosti
PS

Máme tržní ekonomiku.

Napodezřívejte tedy majitele firem, že se chovají netržně.

Tím neříkám že je to správné, ale je to tržní, a pokud považujeme státní nařízení a dotace za zlo, buďme rádi, že trh funguje bez státních zásahů daleko efektivněji, než kdybycom firmy regulovali.

0 0
možnosti
PS

P77e97t24r 69S32o86k56o40l

21. 11. 2018 20:16

Porno herečky si na výdělky nestěžují...mají je násobně vyšší...jasná diskriminace.

0 0
možnosti
PS

Mýlíte se, je to stejné jako u sportovců.

Musíte počítat výdělek za celý život, a v něm se vám těch pár dobře placených let lehce ztratí.

Proto většina prostitutek i sportovců končí v chudobě.

0 0
možnosti

J57a29n 80Š49v71o96r26c

21. 11. 2018 19:59

Chtěli emancipaci a pozdější důchod jim nevoní tak ať radši jsou rádi za to co mají! Až budou zatížené jako chlap a zaslouží si to tak to doatanou. Těch co si to opravdu zaslouží v porovnání se stejnou pozicí M/Ž je žen málo.

2 0
možnosti
RV

Důchody a rozdíly u mužů a žen jsou kapitola sama pro sebe. A to co se běžně děje, tedy srovnávání jejich průměrných důchodů a obecně prezentované závěry z takového srovnávání jsou čiré diletantví a demagogie. Stačí se podívat na statistické údaje ČSSZ a je zřejmé, že situace je složitější a hlavní důvody nižšího PRŮMĚRNÉHO důchodu u žen jsou poněkud jinde, než v nízkých výdělcích v produktivním věku, jak se s oblibou prezentuje. Ten vliv případných nižších výdělků je totiž významně eliminován redukční hranicí při stanovení výpočtového základu pro stanovení procentní výměry důchodu. A u té se naopak výrazně uplatní fakt, že prakticky všechny současné důchodkyně měly kratší dobu pojištění než jejich vrstevníci, a to díky nižšímu důchodovému věku. Další značný vliv na nižší průměr má pak ten fakt, že zatímco "průměrný muž" pobírá důchod 19,1 roku (a pak umře) "průměrná žena" pobírá důchod 27,6 roků. A valorizační schéma důchodů je takové, že každá valorizace zvětší rozdíl mezi "starodůchodci" a čerstvými "novodůchodci" (a bylo to dřív ještě horší). A jelikož je v ženské důchodcovké populaci cca 1/3 "starodůchodkyň" ve věku, kdy jsou jejich mužské protějšky již po smrti (a jejich relativně nižšší důchod oproti "novodůchodcům" tak již nemůže vstoupit do "mužského" průměru), výrazně to ovlivňuje výsledný průměrný důchod žen.

1 0
možnosti