Diskuse k článku

Bez získané praxe vám rekvalifikace často nepomůže

Absolvovali jste rekvalifikaci, kterou vám dokonce uhradil úřad práce, ale nemáte praxi. Pak asi budete mít problém sehnat místo. Kurz se vyplatí, když si vyberete profesi, o kterou není zájem, třeba zdravotní sestry v nemocnici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

123

0/0
3.7.2009 23:36

mirecek

co to blabolis arianko

no a sme u toho blabolu zase Arianko,co to blabolis........."ze konkurence je obrovska".........nesmysl.....za prve "dobrych kaderniku (nemluvim o tobe} je v Praze jen kolem desitky ,zbytek sou jen moula kteri stezi vydelaj 20000 mesicne.......holt nevi jak udelat zakaznicky;-D ........mno a za druhe,,,v tehle branzi se zensky nemohou rovnat chlapikum<guys>......88,9% clientek daji prednost kadernikovi s penisem nez Ariance a spol..... :-)sorry girls......muzi sou :-)ice talentovani co se tyce strihani vlasu a stylingu.........;-D

0/0
12.5.2009 18:51

anonym

rekvalifikace

Za tento článek děkuji neboť jsem sama o rekvalifikaci na kadeřnici nebo kosmetičky  dost nějaký čas přemýšlela. Je mi 28let a sama si myslím (a podle získaných informací)  že bez praxe je šance téměř nulová, tento článek mě v tom ještě více utvrdil. Vždyť je to i logické že více šancí dostanou mladší absolventi škol, nechápu proto jak někdo toto může zpochybňovat.

0/0
24.4.2009 17:33

chicagan

Re: rekvalifikace

Nikdo to nezpochybnuje baby. Je to jasny a ani ucnak ti nepomuze. Jde o praxi, ikdyz nejsi v oboru vyucena. Ja se vyucil autoklempirem v zapadakove jmenem Lutin, ze zdejsi praxe jsem si neodnesl takrka zadne zkusenosti, tzn. :nulove uplatneni jakozto absolvent. Dva roky jsem pracoval v dane profesi, bohuzel podhodnocen. Dnes se pohybuju v uplne jinym oboru(kachlicky), bez vyuceni, ale se skoro sestiletou praxi a mam vic nez kdo jiny (vyuceny)...Zacatky nikdy nejsou uplne ejzej, ale dneska sem one of the best! Bez kecu a kazdej me bere.......

0/0
25.4.2009 8:33

Oldie

Rekvalifikace na zdravotní sestru???

Jedná se o skutečně odborný článek. Na zdravotní sestru nestačí ani středoškolské vzdělání ale je nutné vzdělání vyšší. Snad má autor na mysli sanitářku. Idnes je svou úrovní tragický.

0/0
24.4.2009 13:55

František

Nechápu

to, když úřad práce zajistil rekvalifikaci jak může dotyčná nenajít místo. Přeci musela dopředu říct úřadu práce, že má zajištěno umístění. Nebo to fungovalo jina? Rád bych se na tento problém zeptal zodpovědného ministra, který všechno ví a pod kterého spadají úřady práce. Jistě to bude v neschopnosti uchazečky o práci a ne v systému. Tak teď nevím, existuje například na úřadu práce seznam míst,  na která se dá rekvalifikovat?

0/0
24.4.2009 10:27

malaloginka

Re: Nechápu

V podstatě jsou rekvalifikační kurzy opravdu k ničemu. Jak mnohdy může člověk říct, že má zajištěnou práci a k tomu mu bude sloužit rekvalifikace, když ta práce není. Právě uchazeč doufá, že pomocí těchto aktivit se k práci dopídí a k tomu je třeba mít štěstí a známé. Jinak jsou to vyhozené peníze od státu a plané řeči lidí, kteří nezažili PÚ a nedostatek práce a tzv. podnikatele.

0/0
26.4.2009 8:09

radim36

Re: Nechápu

Záleží hodně, kdo příslušný rekvalifikační kurs platí a kdo na ÚP tohle dozoruje a kontroluje. Kdysi jsem to taky zažil.  Na rekvalifikační kursy placené ze státních peněz bylo třeba mít jednoznačné potvrzení firmy,  že po rekvalifikaci toho člověka na to místo zaměstnají. To se ale tehdy dalo relativně jednoduše obejít, domluvilo se s firmou a po ukončení rekvalifikace se "změnila situace" a firma už toho člověka "nepotřebovala".  Velice často se dalo potvrzení získat přes firmu, která rekvalifikační kurs pořádala, když jim nějaký člověk do počtu na to, aby kurs mohl být otevřen, chyběl. Na některé rekvalifikace zase nebylo třeba potvrzení, ale zájemce musel podstoupit  dost přísný vstupní test, takže méně schopní, co by potom práci hledali hůře, se tam nedostali. Pokud se rekvalifikace dělaly z unijních peněz, různých fondů atd, tak tam obvykle nebylo třeba žádné potvrzení, kdo měl zájem, dostal se tam.

0/0
6.5.2009 10:34

radim36

Re: Nechápu

Na druhé straně to ale

většinou byly různé obskurní kursy zaměřené třeba na sebeuvědomování a

na otypování sama sebe a posílení sebevědomí dlouhodobě nezaměstnaných,

které samy o sobě důvodem pro přijetí někoho do práce být nemohly.

Tak to bylo před několika roky. Nyní s největší pravděpodobností mně to čeká znova.

0/0
6.5.2009 10:36

SBU

Morální krize.

Příčinou dnešní Finanční krize je Morální krize člověka ! Personální útvary firem a personální agentury by měly okažitě přejít (vytvořit přísná kritéria) na vyhledávání morálně čistých lidí mladých a  hlavně starých s praxí a ty přednostně nabízet k využití. Každopádně opustit americké principy hodnocení pracovníků, jen na základě vzdělání, jazyků a ambicióznosti. Morální hledisko člověka od narození a jeho rodiny by mělo být hlavním kritériem.

0/0
24.4.2009 7:47

hell365

Re: Morální krize.

Pravda.

0/0
24.4.2009 9:27

Josef

Re: Morální krize.

Tak si založte firmu, řiďte se vašimi pravidly  a uvidíme jak dlouho se vám bude dařit.

0/0
25.4.2009 6:42

cb

Re: Morální krize.

bla, bla, bla

0/0
25.4.2009 12:31

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz