Diskuse k článku

Životní pojištění je projev odpovědnosti

Nedávno minulá etapa našich dějin zanechala v myšlení mnoha lidí, kromě řady dalších stop, také často negativní pohled na životní pojištění. Byli jsme zvyklí na to, že jsme měli většinou zhruba stejně málo, ale v případě výskytu vážnějších problémů, jako například při úmrtí živitele rodiny nebo v případě trvalých následků úrazu, se o nás postaral stát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

obchodník

Životní pojištění je projev hlouposti
Životní pojištění je projev hlouposti a lehkomyslnosti, vrážet své peníze do nenásytného hřtánu pojišťoven.Vemte rozum do ruky a nenechte se pojiš´tovnami okrádat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
21.9.2004 4:43

Neobchodnice

Re: Projev hlouposti?
Je vidět, že dotyčný přispěvatel vůbec neví, o čem mluví! Žviotní pojištění je naopak projev promyšleného rozhodování, moudré finanční strategie, zabezpečení sebe,rodiny, potomků! Pan "obchodník" je prostě hlupák! 
0/0
21.9.2004 13:47

Honza

Re: Re: Projev hlouposti?
Ale hlavně RIZIKOVÉ, ne agenty hojně podporované kapitálové.
0/0
21.9.2004 22:23

Admin

Re: Re: Re: Projev hlouposti?
, "Obchodník" má pravdu. Životní pojištění je jen další vábničkou ve stylu světlých zítřků. Místo do vlastních dětí, nebo vlastního vzdělání, nebo vlastního podniku, vrážíte peníze do pytle, do kterého nevidíte. Jen vám někdo ukazuje číslíčko a říká vám, že tomu musíte věřit. Největší prasečina je, že něco podobného podporuje stát. Dobrý zedník se patrně na stáří lépe zabezpečí tak, že si postaví slušný dům, který bude schopen pronajímat. Průměrný dělník se patrně nejlépe zabezpečí tak, že vychová děti, které budou ochotné se o něj postarat. Fotky "šťastných důchodců" naložených v bazénu, nebo rajzujících po světě, jsou projevem infantility. Infantilita ovšem láká.
0/0
25.9.2004 15:00

martaprik

Re: Re: Re: Projev hlouposti?
Souhlasím s Vámi. Jednoznačně nejlepší je pouze rizikové životní pojištění (zde si pojistíte pouze proti riziku úmrtí) a můžete tak zabezpečit svoji rodinu pro případ ztráty pravidelného příjmu. Ostatní kap. a investiční živ. pojištění s proklamovanými "podíly na zisku" jsou velmi neprůhledné produkty a pouhé házení peněz do tlam pojišťoven!!
0/0
1.10.2004 15:02

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz