Mladí lyžaři ušetří až pětinu

aktualizováno 
Dovolená na horách bývá citelným zásahem i do rozpočtu rodin s vyššími příjmy. A co teprve v případě studentů. Na lyžařský týden lehcepadne měsíční výdělek z dobře placené brigády. Možností, jak si pobyt zlevnit, jsou studentské, mládežnické a učitelské karty ISIC, ALIVE a ITIC.

Společnost GTS, která je v Česku rozšiřuje, slibuje až dvacetiprocentní úsporu, a to na permanentkách, ale i ve vybraných půjčovnách lyží a snowboardů a ubytovacích zařízeních ve třinácti zimních střediscích, mimo jiné v Herlíkovicích, Deštném v Orlických horách či Špindlerově Mlýně. S dalšími společnost GTS jedná. Oproti minulému roku ubyl ze seznamu areál Zadov.

Jak lze pomocí karty konkrétně ušetřit?

Pokud se například studentka s průkazem ISIC vydá se svým přítelem, který sice není student, ale ještě mu nebylo 26 let a má kartu ALIVE, na den lyžovat na Ještěd a koupí si celodenní permanentku, společně ušetří 129 korun. Namísto 840 korun za dvě permanentky zaplatí s patnáctiprocentní slevou 731 korun. Aby získali slevu, stačí, když průkaz předloží v pokladně při nákupu lístků. Karta ISIC a ALIVE stojí 250, průkaz ITIC 280 korun. Slevy v zimních střediscích nejsou jejich jedinou výhodou.

Karta ISIC umožňuje studentům středních a vysokých škol čerpat slevy a výhody v mezinárodní a vnitrostátní dopravě, na kulturních akcích, cestovním pojištění, telekomunikacích, sportovním a společenském vyžití a dalším využití volného času. Je zároveň jediným celosvětovým dokladem prokazujícím statut studenta, který je uznán a podporován organizací UNESCO a Komisí EU.

I karta ALIVE určená pro mládež do 26 let zaručuje množství výhod a slev v tuzemsku a dalších 115 zemích. Podobná zvýhodnění se vážou i k učitelské kartě ITIC. Podrobnosti o kartách najdete na www.alive.cz včetně informací o dalších slevách a místech, kde lze kartu koupit.

Lednový sešup cen láká k nákupu nových lyží či snowboardu. Vyplatí se je pořídit každému? Více se dozvíte v našem aktuálním tématu.

 

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Kvíz: Víte, co si letos můžete odečíst z daní?

Ilustrační snímek

Pokud jste ještě nepodali daňové přiznání za loňský rok, vyzkoušejte náš kvíz. Zjistíte, jak znáte novinky, díky kterým...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Další z rubriky

Co nahrává bleskovým zlodějům a systematikům, aby vás navštívili

Ilustrační snímek

Když dům či byt navštíví zloději, není to nic příjemného. Pojišťovny hlásí, že řada lidí jim přitom stále nahrává....

Všechny pojistky se v Česku musí uzavírat podle nových pravidel

Ilustrační snímek

Od prosince 2018 platí v Česku nová pravidla pro prodej veškerého pojištění. Ta jsou součástí obsáhlé celoevropské...

Sedm věcí, na které byste neměli zapomínat při pojištění auta

Ilustrační snímek

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, tedy takzvané povinné ručení, je nutnost. Havarijní pojištění je...

Pracovní doba se zkrátí, plánuje ČSSD. Budou lidé brát stejně?

Pracovní doba se zkrátí, plánuje ČSSD. Budou lidé brát stejně?

Kurzy.cz Sociální demokracie chce zkrátit pracovní dobu ze 40 hodin týdně jen na 37,5. Podle ČSSD by se tak zvýšila produktivita...

Najdete na iDNES.cz