Diskuse k článku

Fincentrum, a. s.

Finanční společnost Fincentrum, a. s., jsme ohodnotili školní známkou 1-.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

The_DoctoRek

Fakt ne IŽP?

Neřeší IŽP a v čem je tedy udělané to pojištění trvalé invalidity úrazem a nemocí?

0/0
11.3.2008 20:57

sasky04

Krátkodobá rezerva

Hmm, osobně se mi líbí nejvíc plán od Partners. Poradce fincentra neřeší žádným způsobem krátkodobou rezervu. S rizikovkou souhlasím. IŽP je jenom prostředek pro výdělek poradců. Nadruhou stranu žádným způsobem nevyužívá státních podpor a daňových úlev. S konzervativnějším portfoliem pro zajištění důchodu souhlasím, sice je to na 30let, ale konzervativnost je zde myslím na místě. Agresivněji lze investovat volné prostředky nad nutné zajištění. Jinak mě příliš nepřekvapuje, že "vyhrál" plán poradce Fincentra, přece na svém vlastním serveru nevychválím někoho jiného.

Jinak: Dělal jsem chvíli pro OVB a nenechtě se zmást výsledkem. Je to vždy o jednotlivém člověku. Článek je velmi zavádějící. Jeden člověk vám navrhne plán opravdu na míru a druhý jen pro svůj zisk a jako laik nemáte šanci poznat rozdíl. Nejlepší formou je opravdu doporučení. 

0/0
11.3.2008 9:39

Janda

Re: Krátkodobá rezerva

V plánu partners je IŽP-pokud by mi poradce doporučovas IŽP, tak je buď blbý a má vymytý mozek ze "školení", nebo je to zloděj, kterému jde o to, aby mě co nejvíc oškubal.

Daňové úlevy jsou v horizontu desítek let nejisté (samozřejmě z hlediska NPV jsou nejdůležitější nejbližší období)

Agresivní investování je vhodné pouze pro toho, kdo na to má peníze a taky nervy - ne každý ustojí, když to jde dolů  (ale to se týká spiš akcií a ještě volatilnějších cenných papírů, podílové listy jsou klidnější - ale pro někoho může být i -10% příčinou toho, že se nevyspí)

Co se  všeobecné kvality poradců týče, tak jsem skeptik - prostě největší peníze mají za životka - tak se snaží vnutit životko. Muselo by se přejít na systém s netto pojistným, kdy já jako klient zaplatím smluvenou provizi poradci a ta už samozřejmě není zakomponovaná v pojistném...

O OVB mám své (dosti nízké) mínění, pro mě se stali synonymem tohoto "poradenství" - pokud se u nich objeví někdo kvalitní, tak tam dlouho nevydrží

0/0
11.3.2008 10:12

SB

Proč je IŽP špatná?

Předem podotýkám, že tomu nerozumím. Může mi někdo vysvětli proč je IŽP špatná a jak na ní poradvće vydělává? Nedávno mi jí taky navrhli, ale pro mě jako laika to nevypadá jako špatná záležitost. Nechám se tedy poučit. Díky.

0/0
11.3.2008 14:49

Killy

Re: Proč je IŽP špatná?

Na IŽP je především problém neflexibilnost. Pokud peníze za dva roky potřebujete, tak máte bohužel smůlu, protože po dvou letech je odkupné 0 (u některých IŽP něco málo je i v po dvou letech). Takže je to spíše dlouhodobý produkt. A proč je první dva roky 0 odkupné? Právé kvůli provizi. Běžně činí provize 180% ročního pojistného (z čehož se k běžnému poradci dostane ani ne polovina). Na trhu jsou i IŽP u kterých je provize pouze 140%, ale ty prozatím nabízí výhradně jedna poradenská firma. A jaké jsou výhody? Jednak je to daňové zvýhodnění až 12.000 ročně, které je dlouhodobě nejisté (stačí změna zákona). Další výhodou je nižší cena za pojistnou částku. Zatímco pro 30ti letého člověka stojí pojištění na 1.000.000 klasicky několiv set korun, tak v rámci IŽP to může být i za 30korun/měs. Pokud je tedy IŽP nastaveno rozumně na cca 1.000,-/měs (v případě vysoké pojistné částky či různých připojištění i něco přes), tak je podle mě vše v pořádku a je to taková spravedlivá odměna pro poradce.

0/0
11.3.2008 16:40

Killy

Re: Re: Proč je IŽP špatná?

Pokud je toto IŽP mimořádně kvalitní, tak může dokonce být i pro vás výhodnější. Jak poznat mimořádně kvalitní? Důležitý je poplatek za správu investice na straně pojišťovny. To by měl být jeden z nejdůležitějších bodů jestli si účtuje poplatek pouze fond do kterého se přes pojišťovnu investuje nebo i ta pojišťovna a v jaké výši. Dále je důležitý výběr fondů - čím větší výběr fondů (různí správci, různé regionální i odvětvové zaměření) pozor například na fondy fondů, které téměř vždy opět zdvojují poplatky. Také není špatné nechat si namodelovat několik různých IŽP a nechat si je srovnat. Pokud tedy máte nějaké slušnější IŽP a je dobře nastaveno, tak  bych v tom problém neviděl. Pokud vám ale poradce podává IŽP jako čistě investiční nástroj (bez zajištění na rozumnou částku) či s přehnaně vysokou měsíční platbou, tak s vámi nejedná úplně na rovinu a spíše než o váš užitek mu jde o jeho kapsu.

0/0
11.3.2008 16:48

Janda

Re: Proč je IŽP špatná?

Co je na IŽP nehezké? Platíš pojišťovně (a poradci) provizi za to, že tvé peníze dá do podílového fondu. Stejně dobře si můžeš založit jen rizikové životní pojištěni a pravidelně investovat do podílových listů, aniž by bylo nutné do této investiční části tahat pojišťovnu. Provize za nákup podílových listů je jen zlomkem toho, co v rámci pojistného zaplatíš za naprosto stejnou službu - kdyby ti někdo nabídl,abys investoval do podílových listů na 20 let s tím, že prvni 2 roky vlastně nespoříš a jen splácíš poplatky, tak bys to určitě nevzal. ;-)

0/0
11.3.2008 20:22

Jan

Re: Re: Proč je IŽP špatná?

Naprostý souhlas. Pracuji pro jednu nejmenovanou velkou mezinárodní pojišťovnu a je to tak, jak je popsáno výše. Rozdíl v provizi za sjednání rizikové ŽP a investici do podílového fondu vz. IŽP je značný (mnohdy i několik tisícovek), takže je jasné, že jakýkoli poradce pod tíhou vidiny mnohem vyšší provize nabídnou klientovi IŽP.

0/0
16.3.2008 21:23

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz