Diskuse k článku

Kolaps investování do fondů?

Skončil hektický týden, ve kterém se opět zatřásla důvěra jednak v domácí odvětví kolektivního investování, ale také v český právní řád, který zajišťuje ochranu investorů ve velmi pokřivené podobě. Jak reagovali investoři na nastalou situaci, ve které nikdo neví, co bude dál a čeká se na názory právníků a na pomocnou ruku zákonodárců? Kolik peněz si vyžádalo pozdvižení způsobené výrokem Vrchního soudu ve věci žaloby pana Vokrouhleckého?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

soudy

soudy jsou šílenost
v tomto státě. Kdo nezažil tomu přeji aby jej nikdy nic soudního nepotkalo, kdo zažil tomu přeji brzké zmátoření nervové a často i finanční. Věřím že už nebude chtít nikdy opakovat: pokud patřil k těm kdo měl "pocit" že přece musí být v "právu". V právu je-ale českém, zpotvořeném, šíleném pro postiženého, jež íc si jej sám navíc platí z daní. Kocourkov hadra proti
0/0
16.12.2003 20:13

Huml

Soud se zbláznil
I poslední rozhodnutí Vrchního soudu v Praze je důkazem toho, že soudci naprosto nerozumí ekonomickým souvyslostem případů které rozhodují.  Tudíž pan. Vokrouhlecký může se svojí jednou akcií koupenou těsně před konáním valné hromady, které se poté ani neúčastnil zablokovat celý proces otevírání fondů.  Je přitom nad slunce jasnější, že újma kterou by mohl utrpět v důsledku otevření fondů je vykonstruovaná a zcela iluzorní.  Z toho všeho plyne, že to co tato republika potřebuje nejvíce je reforma justice, tak aby o právech a povinnostech nás všech nerozhodovali naprostí diletanti, jak tomu bohužel je dnes!
0/0
16.12.2003 11:55

Honza

Formální dokonalost je největší praktická slabost
Čím je ekonomika a společnost obecně složitější, tím důležitější je úroveň práva a jeho aplikace. Co do úrovně aplikace práva českými soudy a českými úředníky však bohužel patříme spíš do Střední Afriky než do Střední Evropy.
0/0
15.12.2003 11:19

tak trochu ekonom

Re:
Jestli-že již v roce 97,98 právníci psali v tisku o tom, že nelze udělat investiční rozhodnutí (fondy a inv. společnosti), aniž by se porušil zákon, tak nelze nic jiného než souhlasit, že za to mohou úředníci. Mladí muži a ženy ze škol v roce 98 přijímaní na Komisi pro CP se stali nástrojem několika jedinců. Kolik tam pracuje lidí s dlouholetou praxí získanou jinde? Proto nyní ta bezradnost.  Nezapomeňme však na "skvělou práci bodlinky nosící si jablíčka na horší časy ", tady jsou ty důsledky neznalosti a nebo úmyslu? 
0/0
15.12.2003 23:22

Jarda

Re:
Jsem přesvědčen že svými výroky podceňujete a poškozujete celou oblast střední Afriky !
0/0
16.12.2003 21:05

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz