Diskuze

Je to krádež, nadávají Kypřané na zdanění úspor. Obléhají bankomaty

Obyvatele Kypru rozhořčila sobotní zpráva o jednorázovém zdanění vkladů kvůli finanční pomoci od eurozóny. U bankomatů po celé zemi se objevily hloučky lidí vybírajících peníze. Banky, ve kterých mají uložené peníze například i čeští podnikatelé, již ale učinily kroky k tomu, aby byly na účtech zmraženy částky odpovídající výši daně.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MC

Solidarita!Každý si přeje sociální stát,ale přispívat do systému se nikomu nechce.Mně také ne.

3 0
možnosti
JS

J21a34n 38S36o78c61h64o71r

17. 3. 2013 18:09

Zdánlivě vypadá kyperská krádež jako že jde o problém kyperských střadatelů. Jenže záležitost bude mít mnohem dalekosáhlejší dopady. V situaci kdy bankovky nejsou kryty zlatem, nýbrž jsou kryty důvěrou střadatelů může mít ztráta důvěry v evropské peněžnictví katastrofální dopady.

Střádatelé mohou začít ukládat peníze do náhradních komodit. Třeba zlato. Někdo tady namítal, že kdysi v Americe v době krize stát zakázal vlastnit zlato, které musel občan prodat státu za směšnou cenu. Vzhledem k tomu, že to bylo jen jednou a na jednom místě, je zřejmo že tento pokus nevyšel. Jakpak taky, když zlato není jedinou investiční komoditou s kterou se dá obchodovat. Hromadění zlata nadělá relativně málo škody proti tomu, když dojde ke hromadění potřebnějích komodit.

Skupování nemovitostí. Jejich vlastnictví lze zdanit, ale už to přináší problémy.

Obtížněji lze zdanit například vlastnění některých průmyslových polotovarů. Třeba nerez trubky a hranoly. Hodnota se nekazí, lze skladovat neomezeně dlouho, ale jejich hromadění za účelem investic může přinést nečekané problémy průmyslu. Totéž bronz, mosaz, měd a vlastně cokoli. Nastartuje nekontrolovatelnou inflaci, jakou si nedokážeme představit a to jenom protože nějací nezodpovědní politici zpochybnili důvěryhodnost evropského peněžnictví.

Samozřejmě že nemusí jít pouze o průmyslové polotovary. Hromadit lze cokoli a netoliko zlato. Jenže hromaděné materiály potom chybí a navyšují jejich cenu.

Evropští politici touto kyperskou krádeží mohou nastartovat takový malér, že se z toho všichni potentujem. Zdaleka to nezasáhne jenom pana Bakalu, který přijde o 10% svých kyperských vkladů. Zaplatíme za to vichni třeba tím, že některé trvanlivé komodity budou stát dvacetkrát více než dnes jen protože někdo si jich naskladuje místo peněz jejichž hodnota ztrátou důvěry vlivem kyperské krádeže rapidně poklesne.

4 0
možnosti
LM

A že tu bylo povyku, když krachovalo Řecko: "Dluhy se platí :-) "

Pochybuji, že by Kypr měl k dispozici lepší řešení. Z EU a eurozóny ven nemůže, na to je to moc malá a bezvýznamná ekonomika. Mohl pomoc odmítnout a zdanit vklady mnohem vyšším procentem. O pomoci Kypru se jedná minimálně čtvrt roku. Kypr si asi vyjednal maximum možného. Koneckonců pořád to bude EU, MMF a Rusko co je vytáhnout ze srabu.

3 2
možnosti
JS

J71a96n 85S60o98c42h44o50r

17. 3. 2013 16:54

Dluhy ale nemohu zaplatit tím, že okradu své klienty, teda pokud chci nějaké klienty mít a pokud nechci zkrachovat na ultimo.

3 0
možnosti
MS

Milí Kypřané, buďte rádi, že tam nemáte Kradouska, ten by tu daň zaokrouhlil na 15%, nebo možná i na své oblíbené číslo 21

6 4
možnosti
FP

ponekud se bojim, aby tato prvne pouzita demokraticka novinka nebyla zavedena jako standard po cele unii

5 0
možnosti
DP

D35a65v62i81d 34P72e39t92r

17. 3. 2013 15:07

Pokud nějaká firma má budovy, zaměstnance, administrativu na území nějakého státu, nemělo by být možno, aby platila daně v jiném státě, kde si zřídí fiktivní kancelář s jedním zaměstnancem. To znamené daňový dumping.  Kypr by měl dorovnat firemní daně na úroveń ostatních států a ne krást vklady občanům.

5 1
možnosti
MK

Kdyby opravdu bylo mozne jen tak platit dane v jinem state nez ve kterem firma realne podnika, tak se v EU na dani  z prijmu pravnickych soob nic nevybere. Pritom v CR se na teto dani vybere kolm 100 miliard (myslite ze to firmyplati jen tak z dobreho rozmaru)?

1 2
možnosti
FS

Otázka zní, kdo je větším zlodějem? Kypr nebo Evropská unie?

Kypr krade, je to zliděj. Krade ale ve skupině. Evropská unie tento čin schvaluje. Evropská unie tento trestný čin objednala metodou, která hraničí s vydíráním. Takže podle mne jsou zloději oba dva. . Evropská unie má na triku schvalování trestného činu krádeže, nabádání ke krádeži, objednání krádeže a vydírání zloděje (Kypru), aby krádež uskutečnil. Podle mého názoru je Evropská unie větší zloděj. Kypr krade na evropskou objednávku.

5 1
možnosti
AN

Jakepak vydirani, EU nemusi vubec nic davat. Je to Kypr - jeho politici, co zavedli danovy raj, nevybirani dani, prani spinavych penez nejen z Rusk,ale

i od cekych mafianu. Kypr mel zkrachovat, zavdli by si drachmu a jejich zivotni uroven by klesöa asi o 40 %. Tedy - meli by podekovat, oni lide na Kypru si volili vlady, ktere je dostaly do tohoto konce.

0 0
možnosti
PP

P25e54t87r 35P79a34v46e37l

17. 3. 2013 14:15

No, lidem se dá nakukat skoro všechno:-) Můžete si zjistit, o kolik peněz přišly kyperské banky při "restrukturalizaci dluhu Řecka". A ty jim teď chybí.

Připomíná mi to situaci, kdy zloděj okrade hejla. Jelikož je hejl potom na mizině, tak mu zloděj jeho bývalé peníze půjčí za lichvářský úrok.

Až se to zdanění stane Vám, s poukazem na to, že se tady rozkrádají evropské fondy, tak budete civět.

Situace s Kyprem je složitější, ale tohle je krádež, ne řešení.

5 1
možnosti
JC

J44i36r47i 69C71e53e

17. 3. 2013 19:09

Ty fondy rozkrádá někdo konkrétní, ne? S posvěcením politiků, samozřejmě..

I když... Dovedu si představit, jak Kalousek se Schwarzenbergem nataženým na ruce něco takového sděluje národu a část lidí mu ještě tleská...

1 0
možnosti
PP

P17e45t66r 11P32a25v31e31l

17. 3. 2013 14:04

Dimitris Christofias je levicový kyperský politik a současný prezident Kyperské republiky. Dále je generálním tajemníkem Pokrokové strany pracujícího lidu (AKEL), marxistické a komunistické strany, a bývalým předsedou tamní Sněmovny. O pádu Sovětského svazu se vyjádřil jako o zločinu pro lidskosti, podporuje kubánský odpor proti hegemonii USA a uzavření britských vojenských základen na Kypru.

1 1
možnosti
SS

Tak obcane, to mas za to, ze sis neco nasporil. Tohle uz neni normalni. Cela EU chce z lidi udelat trosky zavisle na statu, aby je posleze mohl stat totalne ovladat. Hura svoboda, hura demokracie, hura!

4 1
možnosti
AP

Ne,to není za to, že si naspořili, ale za to, že volili koho volili. Nám to po dokončení oranžové tsunami hrozí taky (ne, že by modrá TOP byla o moc lepší).

1 1
možnosti
PP

P86e80t57r 48P46a16v27e83l

17. 3. 2013 13:54

To znamená, že peníze, které máte uložené v bance, nejsou vaše, protože s nimi nemůžete nakládat svobodně EU

5 0
možnosti
AP

Jsou, jen ta daň je státu a ten si ji přes banky sichruje.

1 0
možnosti