Nová lokomotiva Škoda může jet rychlostí 200 kilometrů v hodině

  15:54aktualizováno  15:54
První nová lokomotiva Š 109E, vyvinutá a vyrobená ve společnosti Škoda Transportation, vyjela dnes dopoledne na kolej plzeňského závodu ke zkušebním jízdám. České dráhy si objednaly celkem 20 kusů nové lokomotivy za téměř 2,5 miliardy korun.

Nová lokomotiva Škoda 109E | foto: Daniel Beran, MAFRA

Jde o první českou lokomotivu ČD pro komerční provoz na středoevropských tratích s rychlostí až 200 kilometrů v hodině.
 
"Vývoj třísystémové lokomotivy probíhal čtyři roky. Nyní začínáme se zkouškami zaměřenými na jízdní, brzdové a trakční části. Po jejich skončení zamíří lokomotiva Š 109E na vnitřní zkušební okruh ve Velimi u Prahy," uvedl projektový manažer Škoda Transportation Vít Tomrle. Prvními úspěšnými testy prošla lokomotiva již v prosinci 2006.

Nová lokomotiva Škoda 109E

Při její výrobě byly použity moderní materiály - například vláknové kompozity podobné těm, které se používají u vozů formule 1. Výrazně zlepšují jízdní vlastnosti vozidla a snižují namáhání trati. Brzdy jsou vybaveny hliníkovými kotouči, tak jako u současných špičkových soutěžních vozů.

Na koleje vyjede příští rok
Odborníci a dopravci se s novou lokomotivou seznámí na zářijovém veletrhu dopravní techniky Inno Trans v Berlíně. Veřejnost ji poprvé uvidí začátkem příštího roku, kdy  odstartují zkoušky na otevřených tratích.

Nová lokomotiva Škoda 109E ze Škody Transportation.

"Několik prvních lokomotiv plánujeme do běžného provozu nasadit od prosince 2009, kdy je nasadíme na tratích Praha - Vídeň, Praha - Berlín a Praha-Drážďany," uvedl ředitel Kolejového odboru Generálního ředitelství ČD Jan Paroubek.

Maximální výkon lokomotivy je 7,2 MW. "Jsme čtvrtým výrobcem kolejových vozidel na světě, který zvládl technologii elektrické i mechanické části vysoce výkonné lokomotivy s výše uvedeným výkonem podle vlastního know-how," uvedl generální ředitel Škoda Transportation Tomáš Krsek.

Nová lokomotiva Škoda 109E ze Škody Transportation.
"Konstrukční řešení lokomotivy vyhovuje provozu na tratích s přísnými limity rušení, umožňuje dynamické brzdění na všech napájecích systémech a je vhodné k provozu na obloukových tratích," uvedl ředitel Realizace společnosti Škoda Transportation Marek Herbst.

Lokomotiva bude homologována v šesti evropských státech a odpovídá nově zaváděným evropským normám TSI. Hlavně v odolnosti proti čelnímu nárazu do překážky na kolejích.

Nová lokomotiva Škoda 109E ze Škody Transportation.

"Například při nárazu v rychlosti 110 km/h do nákladního vozu s cisternou o váze 15 tun zůstane kolem strojvůdce nepoškozený a nedeformovaný prostor," popisuje hlavní inženýr projektu Petr Špalek.

Lokomotiva je také připravena pro nový jednotný evropský zabezpečovací systém ETCS. Novinkou je, že lokomotiva Š 109E může vlak nejen táhnout, ale i tlačit, takže může být zařazena na konci vlaku a dá se ovládat z řídícího vozu na opačném konci soupravy.

Nejčtenější

Scala startuje na 370 tisících. Škoda chce Čechům nabídnout bohatou výbavu

Škoda Scala

Škoda v pátek startuje prodej svého nového vozu. Základní provedení modelu Scala s benzinovým agregátem 1,0 TSI/70 kW s...

VIDEO: Semafory k WC, pohyby jako robot. Jak to chodí v českém Amazonu

Lidé s vozíky projíždějí labyrintem uliček, kde je v regálech naskladněno 20...

Distribuční centrum Amazonu v Praze působilo dosud spíš jako nedobytný hrad. Jak to uvnitř chodí, se veřejnost...

Demagogie, na kterou doplatí všichni, kritizují umělci návrh autorského zákona

Petr Janda

Senát v prosinci schválil návrh změny autorského zákona, podle kterého by za užití hudby už nemusely některé provozovny...

Nápisy na taškách matou. Výroba papírových škodí víc než těch plastových

V Penny Marketu přestali nabízet jednorázové igelitky, v nabídce mají například...

Řada lidí si raději než igelitku koupí v obchodě tašku z papíru. Od pokladny pak odchází s dobrým pocitem, že jsou...

Topíme svíčkou. Nové bytovky už musí mít téměř nulovou spotřebu energie

ilustrační snímek

Všechny nové budovy s obytnou plochou větší než 350 metrů čtverečních musí mít od prvního ledna téměř nulovou spotřebu...

Další z rubriky

ČSA předloni vydělaly 268 milionů, lety na lačno se vyplatily

ČSA a Letiště Praha nasadily na speciální let k 80. výročí Airbus A319,...

České aerolinie v posledním roce před definitivním začleněním do skupiny Travel Service (nyní SmartWings) vydělaly...

Zákaz jízdy v levém pruhu děsí majitele karavanů, zasáhl by je totiž také

Ilustrační snímek

Připravovaný zákaz předjíždění a jízdy v levém pruhu na dálnicích, původně určený pro kamiony, může zkomplikovat...

Boeing chce létat pod rychlostí zvuku, vyvíjí na to skládací křídla

Boeing Transonic

Letecká společnost Boeing vyvíjí ve spolupráci s vesmírnou agenturou NASA nový druh křídel. Ta by měla letadlům umožnit...

Najdete na iDNES.cz