Ovládat účet v bance lze jednoduše z mobilu

  9:13aktualizováno  9:13
- Investiční a Poštovní banka ve spolupráci s Paegasem zahájila poskytování služby, která umožní klientům obsluhovat jejich účet pomocí mobilního telefonu. „Klienti tak mají prostřednictvím mobilních telefonů sítě GSM Paegas možnost zadávat příkazy k úhradě i kontrolovat své účty vedené v IPB,“ informoval Karel Tejkal z tiskového odboru banky. Předpokladem pro funkčnost služby je mobilní telefon podporující standard SIM Toolkit a speciální SIM karta, na které je i prostor pro nahrání bankovní aplikace.

K aktivaci pak stačí pouze navštívit pobočku IPB, kde bude bankovní aplikace na počkání nahrána na SIM kartu a uživatel dostane tajný kód PIN a pokyny pro používání služby.

Standard SIM Toolkit dnes podporují  prakticky všichni výrobci mobilních telefonů. Valná většina telefonů včetně těch nejlacinějších SIM Toolkit podporuje.

„Většina našich zákazníků služby založené na technologii SIM Toolkit využívá a věříme, že i zákazníci IPB ocení všechny možnosti, které Paegas klientům nabízí,“ poznamenala Tereza Kakosová.

Pomocí nové služby lze zadávat tuzemské platební příkazy, a to dokonce i v režimu on-line. V rámci IPB jsou tak peníze odepsány z účtu uživatele služby IPB GSM Banking a připsány na účet příjemce v reálném čase. Standardní zadávání platebních příkazů, a to včetně prioritních plateb, je samozřejmostí.

„Naši klienti tak získají přístup ke standardním bankovním službám, aniž by byli vázání na pobočkovou síť, případně na počítač s instalovaným IPB Homebankingem. Přístup k účtu mají kdykoli a odkudkoli,“ naznačil hlavní přednost nové technologie Karel Tejkal

Díky základním informačním funkcím je možné i v režimu on-line zjistit zůstatek na účtu a informovat se též na aktuální historii účtu, a to za 10 posledních operací zpětně.

Veškeré odpovědi banky jsou zasílány zpět na mobilní telefon jako SMS zpráva v zašifrované podobě. Informace a odpovědi banky je možné i v rozšířenější podobě zasílat na e-mailovou schránku.

Odesílané požadavky do banky a přijímané odpovědi od banky jsou pomocí SIM karty před odesláním šifrovány a po jejich příjmu dešifrovány, a proto se během přenosu nemůže k jejímu obsahu dostat žádná nepovolaná osoba.

Služba IPB GSM Banking je funkčně kompatibilní s produktem IPB Homebanking, což je možnost obsluhy účtu prostřednictví osobního počítače a sítě Internet. IPB GSM Banking však lze zřídit samozřejmě rovněž zcela nezávisle na této službě.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Témata: GSM Banking, Pin, Příjem

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Konec kšeftů. Stát se rozhodl, že si dálnice bude opravovat sám

Ilustrační snímek

Během následujících deseti let postupně zmizí z dálnic sypače a pluhy soukromých firem. Stát se totiž rozhodl, že...

Další z rubriky

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Polské hovězí se salmonelou skončilo v Česku ve školách a v nemocnici

Ilustrační snímek

Ze zhruba 700 kilogramů polského hovězího masa se salmonelou, které skončilo v Česku, se do tepelně upravených pokrmů...

Evropa napumpuje do Česka miliardy, půjdou na životní prostředí a výzkum

Lenka Dupáková, náměstkyně ministra financí pro finanční trh a mezinárodní...

Česko získá z Fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska do roku 2024 dalších zhruba pět miliard korun. Od...

Najdete na iDNES.cz