CESTOVNÍ MÁG FISCHER SENÁTOREM

CESTOVNÍ MÁG FISCHER SENÁTOREM - Rodák z Prahy po revoluci ukázal Čechům, jak se jezdí na dovolenou. Zkušeností měl z Německa, kam odešel do emigrace a kde také vydělal své první miliony, více než dost. Jeho popularita stoupala strmě vzhůru a nakonec se dal na politiku. V letech 1999 - 2002 působil jako senátor, v roce 2000 se stal nejoblíbenějším politikem. V byznysu se mu ale dařilo hůř. Firmu byl nakonec nucen prodat Karlu Komárkovi, ze společnosti odešel. Nyní se obě strany soudí. | foto: Profimedia.cz

Nejvyšší soud zrušil konkurz na majetek Václava Fischera

  • 7
Nejvyšší soud zrušil konkurz, který byl v Česku od dubna 2005 vyhlášen na majetek podnikatele Václava Fischera. Důvodem je skutečnost, že jeho majetek již předtím poslal do konkurzu soud v Německu. Případem se bude znovu zabývat Městský soud v Praze a měl by tentokrát návrh na konkurz odmítnout.

"Německý soud vyhlásil konkurz na majetek Václava Fischera dříve a český soud se tím už neměl zabývat," vysvětlil iDNES.cz rozhodnutí Nejvyššího soudu mluvčí Petr Knötig.

To znamená, že přednost má rozhodnutí německého soudu, který na majetek Václava Fischera vyhlásil konkurz o měsíc dříve než jeho český protějšek.

Podle Knötiga nemá Nejvyšší soud o průběhu konkurzu v Německu informace. "My nevíme, v jakém je stadiu a co vše je do něj zahrnuto," dodal.

Podle Václava Fischera bylo prohlášení konkurzu na jeho majetek v České republice bezprávním aktem. "Já jsem na to upozorňoval od samého prvopočátku," napsal ve svém vyjádření.

Návrh na konkurz v Německu podal sám Fischer
Nejvyšší soud o zrušení konkurzu rozhodl 31. ledna. Případ znovu posoudí městský soud v Praze. Ten konkurz v září 2005 potvrdil stejně jako Vrchní soud v Praze, obě rozhodnutí nyní pozbyla platnosti.

Návrh na konkurz na Fischerův osobní majetek podala v lednu 2005 finanční skupina KKCG kolem podnikatele Karla Komárka, který v předcházejících dvou letech postupně ovládl cestovní kancelář Fischer.

Podle mluvčího KKCG Dana Plovajka se už skupina o konkurz nezajímá. Veškeré své pohledávky vůči Václavu Fischerovi na podzim loňského roku odprodala zahraničnímu subjektu. Ten podle Plovajka nemá na skupinu žádné vazby.

Návrh na konkurz v Německu podal sám Fischer, aby zabránil exekucím v Česku. Podle dostupných informací soud v Hamburku v řízení o konkurzu zamítl pohledávky Komárkových firem. Naopak vyhověl hamburské Nordbance, která financovala letadla Fischerovy německé společnosti, napsala ČTK.

Letadla nadále zůstávají na letišti
Dva boeingy bývalé letecké společnosti Fischer Air, které už několik let leží a ruzyňském letišti, z něj zatím nevzlétnou.

"Pokud by došlo ke zrušení konkurzu na osobu pana Fischera, své nároky na letadlo automaticky začne uplatňovat správce konkurzní podstaty společnosti Charter Air (bývalé Fischer Air)," prohlásil správce konkurzní podstaty Václava Fischera Josef Cupka.

Jejich prodejem by podle něj měl uspokojit věřitele Charter Air, mezi kterými jsou i například Letiště Praha nebo České aerolinie.

,