Diskuze

Exekuce v 15 letech? České děti se neváhají zadlužovat a lichva u nás bují

Děti kopírují chování rodičů. A tak mnohým dělá potíže i hospodaření s penězi. Zkušenost mají i s dluhy. Z domova převzaly, že se dá fungovat nejen s půjčkami, ale i s exekucemi. Když nevyjdou s kapesným, jednoduše a bez okolků si půjčí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JH

J10o32s93e24f 63H98o47n24e83š

16. 2. 2018 12:18

Bodejt-už jsem viděl exekuční příkaz,kdy v nalézacím řízení to odklepla polská rozhodkyně,takže nevidím řešení.Je to obdobné jako pražští taxikáři-jiní nebudou

0 0
možnosti
VB

Nabízí se mnoho nástrojů k omezení zadlužování. Například zákaz reklamy na půjčky stejně jako je tomu u cigaret a hazardu, mediální kampaně typu „Zdravější je nezadlužovat se“, výuka na školách, zřízení centrálního registru dlužníků včetně dluhů ke státu, umožnění získání informací o soudních řízeních, v nichž daný žadatel o peníze vystupuje (aby věřitelé věděli, s kým mají tu čest), trestní represe za způsobení vlastního úpadku (předlužení), zavedení soudního zákazu půjčovat si nebo zákazu přijímat úvěry od více poskytovatelů.

Jedním ze zásadních opatření by bylo omezení přístupu k úvěrům přikázaným poměrem výše příjmu k výdajům, podobně jako tomu má být v případě hypoték. Ano, dvě třetiny dnešních žadatelů nemají na úvěr vůbec dosáhnout.

https://vilembarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=604465

3 1
možnosti
RC

k poslednimu odstavci - nelze jednoduse stanovit kriterium, kdy to jeste jde a kdy ne

0 0
možnosti
RC

Nez tu bude nekdo zase rikat, ze skola nic, je z obliga.

Ramcovy vzdelavaci program (je povinny, na skole je, JAK ho bude aplikovat, bud samostatny predmet, nebo vramci ostatnich predmetu - obcanska nauka, matematika, atd.)

RVP: vlastnictví – soukromé, veřejné, osobní, společné; hmotný a nehmotný majetek; rozpočet, příjmy a výdaje domácnosti; hotovostní a bezhotovostní forma peněz, způsoby placení; banka jako správce peněz, úspory, půjčky

1 0
možnosti
MC

Někde jsem četla že v Austrálii je v televizi zákaz reklamy na půjčky, je to pravda?

1 0
možnosti
VB

Nevím, ale je to nutné. Stejně jako u reklamy na kouření, alkohol, léky.

2 1
možnosti
KD

K84a18r30e65l 98D53r40d80a

16. 2. 2018 10:23

Tak tady máme zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru. Logika státu je jasná. Žádná ochrana lidí před manipulací jejich jednání. Pouze je třeba zajistit, že jsou všechny informace na stole v okamžiku získání půjčky. Zákon dokonce stanoví, co vše má reklama obsahovat. Stát provádí dohled, aby registrované subjekty tento zákon dodržovaly. Pokud vidím dobře, procentní sazby nejsou nijak omezeny. Stát v podobě České republiky pod dohledem EU provozuje lichvu. ;-)

Vedle toho běží černá zóna půjček od mafie. To je o policii, ochotě to udávat a lze řešit jen případ od případu.

2 0
možnosti
RC

Zadny zakon nemuze ochranit lidi od jejich vlastni hlouposti.

4 0
možnosti
RR

R60o68b29e66r11t 14R58a84z

16. 2. 2018 10:17

Vazeni pratele, cela moderni spolecnost je zalozena na lichve, jelikoz je ovladana a riizena jistou nabozenskou sektou 'vyvolenych', kteri vsechny kolem sebe jen zdimou! A kdyz se nahodou proti tomu nekdo ohradi, tak maji po ruce zakon, ktery je pred jakoukoli pripadnou a zcela opravnenou kritikou ochrani.

1 3
možnosti
RN
KD

K88a20r94e11l 28D27r45d46a

16. 2. 2018 10:04

Reklama funguje, na tom stojí ekonomika. Není normální, aby masivní reklama na lichvářské služby masírovala českou veřejnost. Tady má konat stát. Stačí vymezit, co se nesmí v reklamě objevit. Měl by zde být zákaz propagace "neuváženého zadlužování", podobně jako je to s reklamou na cigarety.

První budou křičet TV, že je to pro ně významný příjem a poškodí to jejich podnikání.

Jinak, kdo dělá v lichvě, musí napálit dostatečný počet klientů, aby měl na zaplacení TV reklamy. Aneb, masáž a manipulaci chování lidí, aby se zadlužovali, si platí sami dlužníci v sazbách za půjčku.

A patrně zde nějaká státní regulace je. Jako dlužník prý nesmím dostat půjčku na zaplacení probíhajícího dluhu (u banky, u stejné banky? nevím přesně?). Dle obchodníka z kamenné banky, nejoblíbenější banky roku, stačí, když o tom budeme oba lhát. Já nebudu říkat, že chci splatit dluh a oni mi novou půjčku schválí v rámci zrušení té staré. Spokojeni budeme oba. Smáznu si dluh 20 tis. Dostanu půjčku na 50 tis. A 30 tis. mohu jít hned roztočit do hospody. Je to hrozně výhodné řešení. ;-)

Neměla by taková "bankovní instituce" spíš z českého trhu vypadnout? ;-)

2 0
možnosti
RC

Vite, co je to lichva?

0 0
možnosti
Foto

Tak v očích psycholožky základ zodpovědnosti leží ve skole a v rodině? Ne! Základ zodpovědnosti leží jen a pouze v rodině. Škola to může maximálně tak ukorigovat, neboť vztah k hodnotě peněz je nám od malička vštěpován v rodině.

3 0
možnosti
RC

i na skole, ta ma naucit dite zaplady (pocitat, cist). Pokud to dite nenauci, pak financne gramotneho cloveka tezko vychovate.

1 1
možnosti
JK

V TV vesele reklamy stastnych lidi, kteri si pujcili na dovcu a tak mohli pozvat i kamarady. Tancici panackove z posty, kteri ti pujci na vsechno. Vubec se nedivim, ze decka nevidi v dluzich problem.

0 0
možnosti
AK

lidi na děti kašlou, sice jim koupí první poslední, ve 2 letech umí ovládat tablet, ale v 15 netuší, kolik stojí provoz domácnosti. Nestarají se o to, co berou ve škole, s kým se stýkají. Přitom vztah k penězům se musí vybudovat už v raném dětství.

1 0
možnosti
KV

souhlasím, a proto se mi nelíbí např. to, že dítě se nemůže podílet na chodu rodiny, např. nemůže dle svých možností a schopností na brigády, atd.

Podle mě tohle je jedna ze zásadních chyb naší společnosti, že dítě izolujeme od reálného života, jeho povinnost je škola, absolutně odtržená od reality, a u někoho až do cca 25 let, pokud neodejde bydlet na intr, nebo aspoň na koleje VŠ.

0 0
možnosti