Diskuse k článku

Nové zábrany podél silnice ze Strakonic chrání žáby před smrtí

Dlouhé roky hynuly pod koly automobilů na výpadovce ze Strakonic na Volyni stovky žab. Strakoničtí ochránci zvířat nyní přišli na to, jak obojživelníky zachránit. V přístupu do komunikace žábám brání 40 centimetrů vysoké mantinely.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

habr

Bývaly doby,

kdy pro migrující žáby se nedalo po některých silnicích ani chodit, aby se na žábu nešláplo. Dnes na té samé silnici, jen o nějakých deset či dvacet let o žábu na silnici člověk ani nezavadí. Buď se žáby naučily létat a nebo je v naší krajině něco nezdravého když tak výrazně populace obojživelníků se snížily.

Pro někoho to je okrajová záležitost, jen ho to otravuje se bavit o obojživelnících, nicméně jsou to živočichové které jsou přírodou zařazeny do nějakého systému na sebe navazujících přírodních procesů. A mám pocit, že je nahradit umělou cestou (insekticidy, dokrmování predátorů kteří se žábami živí) energaticky nedokážeme plnohodnotně zajistit.

Tak alespoň poděkování těm "bláznům" kteří se snaží alespoň část populace obojživelníků zachránit. v podvečer se žábě autem špatně vyhýbá i na kole a kdo se má pořád dívat na ty placaté zbytky. Díky R^

0/0
11.4.2011 8:24

Najdete na iDNES.cz