Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 29. listopadu 2022 Zina

Neuvěřitelná proměna poté, co zmizely příčky v bytě. Podívejte se

Třípokojový bratislavský byt s plochou 83 metrů čtverečních je v bytovém domě z padesátých let minulého století. Základním požadavkem při návrhu interiéru bylo vytvoření vzdušného moderního prostoru v minimalistickém designu, který by reflektoval současné interiérové trendy.

Významný prvek v tomto prostoru je přiznaný překlad s posuvným policovým regálem. | foto: Pavel Kudiváni/ Kudivani Photography

Architekt Marek Abramovič využil toho, že bytový dům má sloupový železobetonový nosný systém s nenosnými vnitřními příčkami, díky tomu bylo možné výrazně upravit dispoziční řešení bytu. Záměrem byl jasný: vytvořit samostatné denní a noční zóny s neprůchozími místnostmi, což si vyžádalo změnu dispozice.

Další zajímavé návštěvy najdete v magazínu Bydlení mezi panely.

Přemístěním kuchyně do společného prostoru s obývacím pokojem a vstupní halou se oddělila denní část od noční a zároveň vznikl vzdušný a otevřený prostor určený pro komfortní trávení času. Významný prvek v tomto je prostoru je přiznaný překlad s posuvným policovým regálem.

Pracovna místo kuchyně

K dosažení závětří vstupu architekt navrhl nábytkovou sestavu plynule přecházející do obývákové části, pro optické zvětšení vstupní haly posloužilo velké zrcadlo.

V místě bývalé kuchyně vznikl díky odstranění komory prostor pro plnohodnotnou místnost, momentálně sloužící jako pracovna, která má do budoucna funkčně splňovat všechny požadavky klientů na dětský pokoj, případně na ložnici, kde bude dostatek úložného prostoru.

Noční část dále tvoří prostorná ložnice otočená do tichého vnitrobloku, WC a koupelna. V té nastaly radikální změny, byla zvětšena na úkor ložnice a původní vanu nahradil sprchový kout, u něhož se museli řemeslníci popasovat s odvodněním žlabu.

Velikost koupelny umocnilo použití velkého zrcadla, ze kterého vystupuje umyvadlová sestava spolu s vodovodní baterií. Na podpoření výsledného efektu architekt navrhl velkoformátové obklady s minimálními spárami a bezespárovou světle šedou polyuretanovou podlahu.

Barevně je byt laděn do světlých barev a přírodních materiálů. V celém obytném prostoru je dřevěná vlysová podlaha uspořádaná do „stromečku“.

Dorovnání výškového rozdílu mezi místnostmi

Jedním z problémů bylo vypořádání se s rozdílnou výškovou úrovní jednotlivých místností, místy dosahující až 15 cm, navíc s rozdílnými původními skladbami podlah. Aby bylo možné dosáhnout jednotné úrovně podlahy a také bezprahového přechodu do místností, musel se dorovnat výškový rozdíl mezi místnostmi.

Ze statického hlediska se přistoupilo k vytvoření dřevěného nosného roštu. Jako zvuková izolace byl mezi nosný rošt použit písek z původní skladby podlahy, na něj pak osazené OSB desky ve dvou vrstvách, na které se lepily dřevěné parkety.

Barevná paleta

Bílé stěny „narušil“ v koupelně pouze velkoformátový obklad s dekorem rezavého plechu.

Barevně je byt laděn do světlých barev a přírodních materiálů. V celém obytném prostoru je použita dřevěná vlysová podlaha uspořádaná do „stromečku“.

Stěny v celém bytě jsou minimalisticky řešeny bílou barvou, místy doplněné o obrazy. K dosažení čistých linií byly v celém bytě navrženy bezfalcové dveře s výškou dveřního křídla 2 150 mm doplněné o zapuštěné soklové lišty.

Nábytek v celém bytě je řešený jako atypový, s důrazem na odkládací prostory. Policová sestava v chodbě a kuchyňská linka je hedvábně šedé barvy v kombinaci s dřevěnou dubovou dýhou. Ta je použita i na obývákové stěně. Jako protiváha k dýze je zde černá nika s vystupující TV skříňkou, která odkazuje na černou kuchyňskou zástěnu.

K dosažení maximální estetiky prostoru byly prvky jako elektrická rozvodnice, vnitřní jednotka klimatizace a rozvody topení ukryty v nábytku / zasekané do zdiva. Také koupelnové vodovodní armatury jsou řešeny jako podomítkové.

Dubová dýha byla použitá na obývákové stěně. Jako protiváha k dýze je zde černá nika s vystupující TV skříňkou.

V rámci nábytku navrhl architekt Abramovič zajímavé prvky, například jídelní stůl s betonovou podnoží, posuvný policový regál, držáky ručníků s integrovaným zásuvkami či kovový sušák na ručníky ve sprchovém koutě.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení mezi panely.

Autor:
  • Nejčtenější

Zpěvačka Michaela Linková si splnila sen. Postavila si dům za Prahou

Je to už sedm let, co zpěvačka Michaela Linková dostavěla se svým partnerem dům nedaleko Prahy. Hlavnímu městu tak dala...

Mezonet v centru Prahy proměnila designérka v ostrov klidu a přírody

I mezonetový byt v Praze může fungovat jako ostrov přírody uprostřed města. Jako místo, kam se rodina ráda vrací, aby...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vinohradský byt po rekonstrukci dostal český design a francouzský šarm

Představy o domově naplnil po roce hledání byt ve více než sto let starém pražském činžovním domě. Mladý...

Mám problémy s neplatiči. Existuje nějaká neprůstřelná nájemní smlouva?

Seriál Pronajímám několik bytů a občas mám problémy s neplatiči a různě opožděnými platbami. Většinou se mi podaří s nájemníky...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nejlepší stavby v Krkonoších: Bodoval luxusní hotel, ale také lávka

Architektura v regionálním měřítku je nesmírně důležitá. Nejenže funguje jako podpora celonárodních soutěží, ale...

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Premium Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...

Poté, co se vyrojil Řezník, jsme v podstatě mainstream, říkají Morčata na útěku

Premium Místo ženy se v hitu od Mandrage hledá děda a ve známé písni Richarda Müllera o tom, že kvůli poruše výtahu musí jít...

Bruntál má opět překrásný zámecký park, ve kterém je radost odpočívat

Zámek v Bruntálu v Moravskoslezském kraji obklopuje půvabný park s úctyhodnou historií, který ovšem dlouhá léta...

Do malého bytu dostali hned několik pokojů díky vysokému stropu

Malý byt přináší při navrhování řadu problémů, pokud má však vysoké stropy, je šance na vytvoření dostatečného množství...

Ze staršího 3+kk vznikl moderní interiér s trendovými prvky

Byt v pražském bytovém domě z roku 2003 potřebovali manželé upravit, aby lépe odpovídal potřebám čtyřčlenné rodiny....

Zpěvačka Miley Cyrusová prodala ranč mléčnému baru a slušně vydělala

Zpěvačka a herečka Miley Cyrusuvá prodala svůj ranč nedaleko Nashvillu za 14,5 milionu dolarů, v přepočtu za 364...

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Přemýšlím o sebevraždě, říká Obermaierová kvůli plynu a drahým energiím

Herečka Jaroslava Obermaierová (76) prozradila, že má strach z drahých energií a nedostatku plynu. Kvůli tomu dokonce...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? rýmuje Nohavica na kanálu Bobošíkové

Problematiku rakety dopadlé na polské území zpracoval ve své nové písni Jaromír Nohavica. „Ta raketa byla Ukrajince,...

Metro v plamenech. Londýnská tragédie odhalila nový fyzikální jev

Metro patří k nejbezpečnějším dopravním prostředkům na světě. Přesto ani jemu se nevyhnou nehody s desítkami mrtvých....