Majitelé si za těch několik let, co v domě žijí, vyzkoušeli, jak se v něm bydlí. Proto nebylo překvapením, že hned při prvním setkání s designérkou dokázali přesně popsat a vyjmenovat všechno, s čím nejsou v přízemí domu spokojeni.
Původní obývací pokoj se samostatnou kuchyní a spíží rodině nevyhovoval dispozičně, ale ani zařízením. Zadání? Otevřít prostor a zařídit jej jednoduše a zároveň útulně, počínaje vstupem do domu a kuchyní s jídelnou a konče obývacím pokojem, do kterého se měla vejít i příležitostná pracovna.
Designérka připravila několik variant, z nichž si nakonec majitelé vybrali tu, která si vyžádala stavební zásahy, konkrétně zbourání příčky mezi kuchyní a spíží. Tím se kuchyň zvětšila do šířky a zároveň získala druhé okno, tedy víc denního světla. Částečné se zbourala i příčka mezi jídelnou a obývacím pokojem.
Majitelé se rozhodli také pro novou podlahu z masivního dřeva a podlahové topení, které ve spojení s masivem zajišťuje příjemný komfort. V době, kdy probíhaly stavební práce, se majitelé částečně přesunuli do zahradního domku pro hosty. Hrubá stavba se tak musela stihnout za osm týdnů.
V jednoduchosti se skrývá krása
Fotogalerie |
V době, kdy probíhaly stavební práce, se designérka s majitelkou věnovaly výběru zařízení domu.
Jako hlavní materiál nábytku v obývací části designérka zvolila dřevěnou dýhu, která krásně koresponduje s masivní podlahou, a pro korpusy kuchyně bílý matný laminát.
Interiér zařízený jednoduchým, až minimalistickým nábytkem si žádal trochu „zabydlet“. Majitelce jsou blízké rostlinné motivy, které se do interiéru dostaly na tapetě. Bylo potřeba najít látku s podobným motivem, což se ukázalo docela obtížné, ale nakonec potřebný materiál designérka objevila.
Motiv na závěsech se opakuje i na dekoračních polštářcích na pohovce. Kombinaci jednoduchého nábytku bez jakýchkoli kudrlinek doplňují pleteniny na pufech a plédu, které interiéru dodávají potřebnou texturu a útulnost. Koberec díky podlahovému topení nebyl nutností, ale interiér příjemně zútulnil.