I byt 3+1 lze proměnit za dostupné peníze. Přesto bude mít styl

  1:00aktualizováno  1:00
Byt s rozlohou 90 metrů čtverečních a dispozicí 3+kk měl projít částečnou obnovou. Majitelé si na to sami netroufali, a tak si k rekonstrukci přizvali interiérovou designérku Ivu Šmídovou.

Z původních tmavých prostor se designérce podařilo vytvořit svěží a vzdušný moderně pojatý interiér. | foto: Jiří Hurt

Majitelé nepotřebovali byt předělávat celý, šlo jim hlavně o obytný prostor s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem, o ložnici a pak o pokoj osmileté dcery.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení.

Také nechtěli příliš investovat, požadovali spíše „kosmetické“ úpravy, které tmavý interiér opticky osvěží a udělají jej funkčnějším, a to hlavně v případě úložných prostor, které postrádali. Trvali na původních podlahách a stávající kuchyni. Nakonec ji však stejně vyměnili.

Očima designérky

„Klienti neměli žádnou konkrétní vizi, a tak jsem měla v tvorbě volnou ruku. Musela jsem se samozřejmě vejít do rozpočtu, který se ale přece jen trošku navýšil, a to kvůli nové kuchyni. Ta stará byla velmi nevzhledná a nefunkční, a tak jsme se nakonec s majiteli rozhodli ji vyměnit,“ vysvětluje Iva Šmídová.

Zvolila cenově výhodnou sektorovou kuchyň od české firmy Monarc v bílé barvě, která jí „zapadla“ do nové koncepce prostoru. Sestavu v jedné linii doplnila protilehlým ostrůvkem s přetaženou deskou, jenž spolu s barovou stoličkou slouží jako příležitostné posezení.

„Tuto desku a další nábytek už jsem podle svého návrhu nechávala dělat truhlářem na zakázku,“ upozorňuje designérka.

Fotogalerie

Na ostrůvek navazuje jídelna s rozkládacím kulatým stolem a lavicemi s úložným prostorem. Na protilehlé zdi v kuchyňské části je sestava vestavěných vysokých skříní se zabudovanými spotřebiči.

Tato sestava plynule přechází v pracovní koutek, který byl jedním z požadavků majitelů. Bílé police a skříňky tady doplňuje pracovní stůl s deskou z masivního jasanu.

Obývací pokoj s jídelnou a pracovnou propojují knihovny umístěné na obou protilehlých zdech. Zvláštností knihoven je šířka polic, která je taková, aby na ní mohly být dvě řady knih a hřbety knih byly vidět z obou pohledových stran. Velkou část obývacího pokoje vyplňuje rozkládací sedačka značky Phase.

Chcete tu nejvýhodnější hypotéku? Porovnejte si nabídky. Úrok od 2,19 % p.a.

„Tón celému prostoru udal koberec, k němuž jsem pak barevně ladila doplňky a výmalbu v kuchyni. Zajímavou dekoraci představují dvě fotografie na plátně visící za sedačkou, které díky podobným kopulím vypadají, že jsou z jednoho města. Ve skutečnosti je jedna z Paříže a druhá z Prahy. Majitelé jezdí rádi do Francie a žijí v Praze, tak mi to přišlo jako dobrý nápad,“ říká Iva Šmídová.

Ložnice jako bonbónek

„U návrhu ložnice jsem se opravdu vyřádila. Původně měla místnost v rohu skříň do ´elka´, a prostor byl tak špatně využitelný. Takže jsem vymyslela dvě šatní skříně pro každého z rodičů. Mají zrcadlové dveře, které prostor zvětšují a nabízejí hodně úložného místa,“ popisuje designérka.

Nábytek je kromě bílých komod z IKEA kompletně vyráběný na zakázku....

Nábytek je kromě bílých komod z IKEA kompletně vyráběný na zakázku. Originálním prvkem je dýhované čelo postele.

Do skříní nechala po stranách zabudovat noční stolky v podobě výklenků, kam se vejde kniha i další nezbytnosti. Levá skříň má jednu zvláštnost, zrcadlové dveře jsou ukončené 70 cm nad zemí a mají zásuvku, která po vysunutí slouží jako toaletní stolek. Pod ním je zasunutý taburet na sezení.

Mezi skříně umístila Iva Šmídová do středu ložnice postel vyrobenou na míru. Je z masivního jasanu s čelem z jasanové dýhy a s velmi pěknou kresbou. Ve spodní části má postel úložný prostor. Protilehlé bílé komody jsou z IKEA.

Autorka

Iva Šmídová se věnuje kompletnímu interiérovému designu včetně navrhování dispozic a nábytku. Nabízí také zařizování vzorových bytů, poradenství, asistenci při nákupech a vizualizace.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení.

.

Autor:

Nejčtenější

Koupili si tři sta let starý mlýn, po devíti měsících mají hotovo

Část obnaženého obvodového zdiva mlýna zpevňují dřevěné trámy. Tvoří nosnou...

Mlýnské kolo se tu už dávno netočí, není slyšet ani hukot vody, jak padá ze žlabu na kolo. O vodní náhon se roky nikdo...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Nový stavební zákon už vyvolává emoce, Praha chce vlastní předpisy

Hlavně developeři si stěžují na komplikované a zdlouhavé vyřizování stavebního...

Česká republika vykazuje jeden velký paradox: stavební rozvoj země stagnuje v době největšího ekonomického růstu. Nutně...

Toužili po odpočinku v horách. Moderní chalupa jim roste rovnou ze skály

Peruánská smetánka opouští na víkendy hlavní město Limu a odjíždí odpočívat do...

Peruánská smetánka opouští na víkendy hlavní město Limu a odjíždí odpočívat do hor. V panenské přírodě Cieneguilly,...

Byt pro nadšeného cestovatele: důraz se kladl na relaxaci a pohodlí

Tapeta vytvořená podle japonského akvarelu se stala přirozeným centrálním bodem...

Pánský byt v novostavbě na konci Petržalky vás vítá velmi příjemnou atmosférou. Vděčí za ni spolupráci majitele a...

Další z rubriky

Dům U Kamenného zvonu chtěli zbourat. OPBH se rozhodl, že jej opraví

Před poslední rekonstrukcí měl Dům U Kamenného zvonu hladkou novobarokní fasádu...

Některé památky znají turisté lépe než Pražané a unikátní gotický rohový Dům U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí...

Z panelového 2+1 mají skvělé 3+kk. Bez bytového čerpadla by to nešlo

Byt v panelovém domě z 60. let neprošel za celou dobu rekonstrukcí a nikdo do...

Byt v panelovém domě z 60. let neprošel za celou dobu rekonstrukcí a nikdo do něj neinvestoval ani korunu. Nová jsou...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Najdete na iDNES.cz