Diskuse k článku

Jak zvládnout rekonstrukci koupelny?

Rekonstrukce koupelny představuje veliký zásah do podoby bytu, ale také do života celé rodiny. A často i ostatních obyvatel domu. Hluk, jemný nepříjemný prach i stavební nepořádek se totiž objeví všude - v bytě, domě a často i před ním. Důvodů pro rekonstrukci koupelny může být řada.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

příšerka

Dříve? A co třeba i potom? A co jste nám chtěli říct?
0/0
19.9.2003 11:17

Tonda

Článek k ničemu !
Hmmm, tak to jsem se toho teda dozvěděl. Ale oto tu přeci nejde. Server přece není živ od toho jak jsou kvalitní stránky ,ale podle počtu přístupů,že.
0/0
18.9.2003 15:41

Koupelnář :-)

Hrůza
Dlouho se zabývám navrhováním koupelen a jejich realizací (více než 2000 koupen) ale takovýto článek je ostuda . Je to jako ve stejně dlouhém článku udělat návod na odoperování slepého střeva. Rekonstrukce koupelny není nikdy nic jednoduchého a nebude. Pokud se předem dobře připravíte a poradíte s někým , kdo děl víc něž jednou koupelnu , tak to může dopadnout dobře. A jedna zkušenost na závěr něž se pustíte do vlastní rekonstrukce je dobré mít hotový návrh a objednané vše co k tomu budete potřebovat 3- týdny předem.
0/0
18.9.2003 15:27

Jackie_

Akce ciste ruce
To asi probehla akce ciste ruce a vymazane prispevky... :-(
0/0
18.9.2003 14:55

Dad

Koukám, ono těch příspěvků zmizelo víc...
... a žádný z nich nebyl sprostý. Všechny jen upozorňovaly na to, že tenhle článek tu už jednou byl a že je to opět ta samá reklama.
0/0
18.9.2003 11:33

Dad

Proč jste smazali můj příspěvěk?
Neobsahoval jediné sprosté slovo, jenom konstatoval, že celý článek je nechutnou PR reklamou na PanelStory. Tím, že jste můj příspěvek smazali jenom potvrzujete, že to byla pravda. FUJ
0/0
18.9.2003 11:32

zorro

?????
Proboha, který trotl psal tento článek  Takový antitalent na psaní se hned tak navidí
0/0
18.9.2003 11:10

MM

To all
Když říkáte, že jste byli s některou firmou spokojeni či nespokojeni, stálo by za to, aby jste zrovna uvedli název firmy - nám, které tohle "peklo" teprve čeká by to určitě pomohlo...:)
0/0
18.9.2003 11:10

skrezl

všem kutilům
je sice hezké, že se dá hodně udělat vlastními silami, ale nevim jak vy (myšleno kutilové), ale u mě je vše otázka časových možností.
1. buď můžu dělat rekonstr. vlastními silami a pak nemám čas vydělávat peníze
anebo
2. rekonstrukci svěřím firmě (pochodpitelně s referencemi, atd.), zaplatím celkově za rekonstrukci víc penez (o práci), ale mám čas na to abych na ní ty peníze vydělal
K 2. variantě nutno podotknout, že se musí jednat o firmu prověřenou. Sehnat jde, ale chce to dát si s tím práci a ne to svěřit první, která se namane. Musel jsem vyhodit celkem pět firem než se mi to povedlo.
0/0
18.9.2003 10:18

Zbysa

Re:
pokud ti každá firma udělala kousek a pak jsi ji vyhodil, pak jsi určitě ušetřil, né? i tak to jde
0/0
18.9.2003 11:38

Honza

Re:
Myslím si, že nemáte pravdu. Ano, jdou najít slušné firmy, jenže jich je málo a dá se špatně poznat, která dobrá bude a která ne.
S časem a vyděláváním peněz to není pravda vůbec. Před rokem jsme dostavěli novostavbu - stavěl jsem jí já, manželka a jeden zedník. Oba jsem praující lidé, dělám od 8 do 5, dělám další 3 vedlejší zaměstnání (manželka také) a stavba byla 25km daleko. Takže jsme dělali jen o víkendech a o dovolených. Celou novostavbu jsme udělali za 2 roky (od kopnutí do země po kolaudaci a nastěhování). Vedlě nás stavěla novostavbu se skoro stejnými dispozicemi firma. zednické práce děs a hrůza. Nemluvě o tom, že místo 2.7mil je to stálo 4.5mil s horší kvalitou než svépomocí. Jde o to, že třeba na pohled to nevypadá špatně, ale když jsem viděl průběh stavby a jakým způsobem je provedena, lituji majitele tak za 4-5 let.
Myslím si, že i při pracovním vytížení je stále v ČR při současném stavu nejjistější, nekvalitnější a nejlepší si podobnou rekonstrukci či stavbu udělat sám. Nebo by člověk musel mít obrovské štěstí a narazit na skutečně solidní firmu. Bohužem jsem solidních firem viděl velmi málo.
0/0
18.9.2003 13:05

skrezl

Re:
víte, možná máte pravdu, že se tímto způsobem dá stavět dům, protože tam nejste tlačen časem, ale nedokážu si představit rekonstruovat kompletně 3+1 (a když myslím kompletně, tak myslím opravdu kompletně - podlahy až na nosné trámy, okna, celková dispozice, atd.) déle než dva měsíce. Protože taky někde musím bydlet!!! A nevím jak Vy, ale já tolik dovolené a víkendů nemám (2 měsíce v kuse), nehledě na to, že pokud děláte od 8 do 5, tak potom ano, ale jste-li v práci od 9 do 21 (bohužel to jinak nejde), tak jste po takové pracovní době zralý tak upadnout do postele a ne strčit ruce do malty.
0/0
18.9.2003 13:51

Petr

Re:
Souhlas, souhlas, souhlas.
Člověk ale musí být alespoň trochu manuálně zručný, nebo mít známé zedníky.
Firmy u nás to flákají a myslí si, že si je budeme vydržovat.
0/0
18.9.2003 14:20

Deno

jak na to
stačí aby bal člověk jen trochu zručnej a na internetu je všecko.
Zděný jádro z přesnejch tvárnic neni o nic složitější než postavit lego, nalepit dlaždičky pomocí novejch materiálů (silikonový lepidla v tubách do vytlačovacích pistolí a spol.) je zhruba o složitosti lepení tapet, uložení vany jak bábovky na pískovišti - stačí opravdu jen trochu odvahy a šikovnosti...
Estli někdo uvažujete o rekonstrukci, tak doporučuju nastudovat web stránky firem, který se zabývaj sádrokartonovýma systémama. Ve výsledku je pak stavba stejně kvalitní a levnější. Věděli ste třeba, že závěsnej záchod se dá umístit i na sádrokartonovou zeď? Jsou na to specialní traverzy.. - no je to parádní věc
nebojte se nic a kašlete na firmy
0/0
18.9.2003 9:56

Martin

... ????????
Fakt nevím, o čem te článek byl. To je snad raději lepší nepsat nic !!!
0/0
18.9.2003 9:29

BLABLA

clanky
Tak nevim, ale autori vsech clanku o bydleni na tomhle serveru jsou jako politici, nereknou vubec nic, nulova informacni hodnota. Je to dobry akorat tak na rozpoutani diskuse...
0/0
18.9.2003 9:18

pavlicek

Ilustracni obrazek
To je ale otresna fotografie doprovazejici text. Na to by se meli podivat hlavne soudruzi, v cem tady lidi za jejich panovani zili, kdyz obcany sestehovali do mest za vidiny panelakoveho bytu zadarmo a prace. Naprosto nechutne. Tak prisernou koupelnu co je na obrazku jsem u nikoho nikdy nevidel.
0/0
18.9.2003 8:32

indza

Re:
Přítelkyně koupila byt v paneláku, ani né tak starým a byt vcelku udržovaný. Vypadalo to ještě hůř a navíc doplněné tím nádherným otočným orezlým umyvadlem. Hnal bych za to tehdejší stavitele klackem. Hned jsem to všechno příští týden včetně WC a kachliček odvez na smeťák.
0/0
18.9.2003 9:08

Petr

Nervy, nervy a zase nervy
Když už jsme se rozhodli pro rekonstrukci koupelny a kuchyně, netušili jsme, co nás čeká.
Úvodní jednání s vybranou  a doporučenou firmou - excelentní. Nic není problém, vš půjde, vše se stihne.
Místo původních 3 týdnů se vše protáhlo na 6. Takže se mj. prodražilo i náhradní bydlení. Řemeslníky jsem musel do práce doslova honit a říkat jim každou maličkost. Např. i to, že když ve zdi zůstane skoba, musí ji vytáhnout. Po vymalování trčely ze zdi dráty od vypínače (zbytečná práce navíc) atd...
Při montáži drahých pákových baterií trvdili, že žádné odborné firmě volat nemusím, že to zvládnou. Opět jsem se mýlil. Zlomené táhlo za 1000 Kč jsem si musel namontovat sám (mimochodem nejsem nijak manuálně zručný) a peníze za něj jsem ještě dodnes neviděl. Takhle bych mohl pokračovat na několik stránek.
Stálo mě to hodně času (i pracovní doby), nervů a a ještě dnes nacházím různé nedodělky, které je potřeba odstranit.
Myslím si, že v dnešní době - neviditelná ruka trhu - by měly firmy fungovat trochu jinak. Ale jak je vidět, asi jsme tady my zákazníci  kvůli firmám a ne opačně.
Rada na závěr: Když chcete rekonstruovat byt, naučte se všechny řemesla a udělejte si to sami.
0/0
18.9.2003 8:31

Bob

Re:
U nas proste plati - Remeslnik do domu, hul do ruky. Kdybych tady mel popsat veskere patalie s remeslnikama, ktere jsem doma, at uz na plastova okna, plovouci podlahy, jadro, kuchyni tak bych musel popsat nekolik stran. Presne jak je uvedeno vyse. Clovek jim musi stat za zadkem, neustale je pohanet a kontrolovat a stejne to odflaknou hroznym zpusobem. Z te zaplavy odflaknutych praci zminim jen jeden - kdyz nam davali plastova okna tak polovinu skel dali naopak i kdyz na tom skle byla velika nalepka s napisem - Touto stranou dovnitr. Tak bud neumeli cist nebo fakt nevim.
0/0
18.9.2003 9:08

perses

Re: Rada na závěr
je velmi dobrá ale... se může stát, že pokud si na rekonstrukci neobjednáte firmu, tak nedostanete stavební povolení (v Praze -Modřanech).Řemesla se hodí na dodělávky. přejí hodně úspěchů
0/0
18.9.2003 9:10

indza

Re:
Většina lidí má strach se do toho pustit sama, sežene si firmu a když si spočte peníze, čas a nervy, dojde k závěru, že minimálně takhkle "kvalitně" by to zvládli sami a za půl peněz. Já už jsem poučenej.
0/0
18.9.2003 9:12

Julek

Re:
O kterou firmu šlo? Abychom se této firmy vyvarovali.
Na trhu existují dobré, méně dobré, ale i vyloženě špatné firmy a bohužel většina zákazníků neví, nebo nemá prostředky, jak zjistit solidnost firmy. Doporučuji pokud to je jen trochu možné, tak před zadáním zakázky si zjistit o firmě reference - poptat se známých, zjistit si, kde něco dělali, popřípadě se jít podívat na odvedenou práci - vyplatí se to.
Pozitivní reklamy je kolem plno, ale bohužel u nás jsme si ještě nezvykli dělat firmám negativní reklamu. Na západ od naších hranic, když jsem nebyl spokojen s práci nějaké firmy, tak se stačilo zmínit, že to dám do novin a chování firmy se většinou úplně změnilo.
0/0
18.9.2003 9:13

ela

Re: nepíšu o přestavbě koupelny, ale ...
No, já jsem si dovolila i našemu českému nestrannému  a spravedlivému soudu doporučit, ať jen "to" zaprotokoluje a já to pak dám do novin. Hádejte, jak to dopadlo - nebylo do novin co dát. Samorřejmě, zahrávala jsem si s ohněm, ale na druhou stranu, máme si neustále nechát "kálet na hlavu"? Takže vřele tento postup doporučuji.
0/0
18.9.2003 11:45

algen

Re:
Mam opacne zkusenosti, koupelna byla hotova za cca tyden, provedeni perfektni. Remeslnici makali od rana do vecera. Nejhorsi byl ten bordel v celem byte, tomu se ale asi clovek nevyhne ...
0/0
18.9.2003 10:12

Tom

Re:
U nás to bylo stejné. Kromě toho bylo to v čase záplav a dělníci denně přijížděli do Prahy přes Barrandovský most. Vždy přijeli včas, odvedli kvalitní prácu a doposud nechápu jak to stihli...........
0/0
18.9.2003 11:11

Jackie_

Re: A jmeno firmy?
Jake bylo jmeno firmy? Taky planuju rekonstrukci, ale celeho jadra v 3+1
0/0
18.9.2003 13:55

Jackie_

Neni cas
Jenze kdyz jezdite hodinu do prace a hodinu z prace a v praci travite 10 hodin tak neni cas na to predelat si koupelnu vlastnima rukama :-(
0/0
18.9.2003 14:00

Jackie_

Koupelna
No my mame v umakartovym jadru jeste o neco horsi koupelnu, ale neni cas to predelat vlastnima silama (10 hodin denne v praci + 2 hodiny v MHD).
0/0
18.9.2003 14:02

Monty

Re:
Souhlasím s rčením řemeslník do domu, hůl do ruky. Ale hlavně stát nad ním a hlídat, hlídat, hlídat. Jak ho necháte o samotě, 50% práce udělá jinak a pak poslouchejte ty kecy, když to musí předělávat. O řemeslníky je dnes frmol, a nějakej "šmudla" (tím myšleno vy), kterej po něm chce práci za pár tisícovek ho absolutně nevytrhne. Pár řemeslníků jsem už doma měl a když jsem to viděl, brečel jsem, že jsem si to neudělal sám! DĚS! Ale tím bych nerad házel všechny do jednoho pytle, jistě jsou i schopní. Taky bych rád alespoň na jednoho narazil :O( Prostě zlaté české ručičky nám nějak zdegenerovali.
0/0
18.9.2003 11:08

Jackie_

Re: Jakou sis na to najal firmu?
Prozradis jmeno te firmy co ti to delala?
0/0
18.9.2003 13:53

Najdete na iDNES.cz