Pozemek má 414 metrů čtverečních. Rodina z něj vytěžila maximum

  1:00aktualizováno  1:00
Rozvětvená rodina si nechala v indickém Hajdarábádu postavit velkolepý dům na pozemku velkém 414 metrů čtverečních. Architekti rodinné sídlo vyhnali do výšky a díky tomu mají tři generace dostatek volného prostoru i soukromí.

V každém patře jsou k dispozici otevřené terasy s chráněnými výhledy a množství promyšlených průhledů. | foto: SpaceFiction Studio

Rodina drží v Indii při sobě. Členové klanu se navzájem podporují a větší odloučení se příliš nenosí. Tak to je i u rodiny, která přišla z venkova do Hajdarábádu za nejmladším členem. Ten získal ve městě velmi dobrou práci.

Jihoindické město, jehož sláva, věhlas a počet obyvatel rostou raketovou rychlostí, je šesté největší v Indii. Hajdarábád si oblíbila bohatá mladší generace IT specialistů a technických odborníků. Z původní vtipné přezdívky Cyberabad se stala realita a nově vznikající čtvrť už název používá v běžné komunikaci.

Fotogalerie

Uprostřed Cyberabadu, na rohovém pozemku o rozměru 18 × 23 metrů, se rodina rozhodla nově zakotvit. Opustila své venkovské sídlo obklopené přírodou a mladší členové oslovili přátele, aby jim pomohli vybudovat nový domov.

Do projektu rodinné vily se pustilo studio SpaceFiction, které tvoří partneři Baba Sashank a Vindhya Guduruová. Nebylo jim ještě ani třicet a indická média o nich psala jako o nových hvězdách, které zlepšují každodenní život v Indii právě svými realizacemi hotelů, obchodů i rezidenčních vil.

Skvělým příkladem je i elegantní nárožní městská vila. Snoubí v sobě příjemně vyvážený mix aktuálně populárního nábytkářského retra, skutečné historie, náboženských parametrů, otevřeného plánu a moderní puristicky nadčasové linie stavby.

Zatím v letos dokončeném domě žijí tři generace: investor s manželkou, rodiči a prarodiči, příchod nové čtvrté generace je na spadnutí. Běloskvoucí stěny doplňuje veselá žlutá barva, na které se shodla celá rodinná rada. Pro hinduisty je žlutá vyjádřením radosti a štěstí a nese v sobě také duchovní rozměr.

Zvenčí budí zdání činžáku, je to ale vertikálně usazená rodinná vila.

Zvenčí budí zdání činžáku, je to ale vertikálně usazená rodinná vila.

Přízemí vily patří servisnímu zázemí domu a to doslova. Ve zdejších pokojích bydlí služebnictvo, připravena jsou garážová stání minimálně pro pět automobilů a motorek. V dalších patrech se protínají společenské zóny a obývací pokoje se soukromými ložnicemi prarodičů, rodičů i nejmladší generace, která bydlí v domě nejvýše.

V každém patře jsou k dispozici otevřené terasy s chráněnými výhledy a nekonečné množství promyšlených průhledů. Rodina je stále ve vizuálním kontaktu, přesto si jednotlivé generace zachovávají i potřebnou dávku soukromí.

Majitelé si přáli zejména dostatek volného a ničím nezastavěného prostoru. Kdekoliv v domě si mohou zacvičit jógu, odpočinout si a nabrat síly a samozřejmostí je pro praktikující věřící také moderní podoba modlitebny.

Autor: pro iDNES.cz
Témata: Bydlení , ProStory

Nejčtenější

Starou chalupu opravili a postupně citlivě zařídili dobovým nábytkem

Interiér chalupy majitelé postupně zaplnili původním venkovským nábytkem.

Více než stoletá chalupa po kováři v podhůří Ďumbierských Tater měla štěstí, že ji koupila Natálie s rodinou. Nelekli...

Ze skromného řadového domu se vylouplo perfektně promyšlené bydlení

Řadovka leží v samém srdci Londýna a je obklopená historickými budovami.

Šťastný nový majitel malé řadovky nedaleko londýnského nádraží King’s Cross se rozhodl pro její kompletní rekonstrukci....

Rodina z jižních Čech vsadila na jistotu. Postavila si oblíbený bungalov

Rodina pana Josefa si v jižních Čechách postavila montovaný bungalov.

Bungalovy jsou v Česku nejžádanějšími rodinnými domy. Pro stavbu této oblíbené nemovitosti se rozhodla i rodina pana...

Nesnášela oblouky v bytě, dnes jich má v domě padesát. Smířila se s nimi

V stoletém domě se za poslední roky vystřídalo víc majitelů a každý na něm...

Střetnutí Adriany a stoletého domu s padesáti oblouky bylo bez přehánění osudové. Přineslo radikální změnu nejdříve do...

Luxusní byt v 28. patře má vlastní zahrádku a nádherný výhled na město

Starorůžová barva je stejně jako vzor Herringbone volbou vytříbeného vkusu a...

Dokonalá harmonie tvarů a barev z rukopisu talentované ukrajinské architektky Olhy Wood dokazuje, jak moc může být...

Další z rubriky

Dědictví skvěle vytěžil. Ze starého stavení má moderní venkovský dům

V zadní části zahrady rodina uchovala starou dřevěnou stodolu.

V maďarském Kapuváru se staré stavení konečně dočkalo. Proměnilo se v moderní venkovský dům pyšnící se krásnými výhledy...

Tři interiéry, které oceníte. Miniaturní byt i proměna starého domu

Rodinný dům Purista In. Interiéru dominuje dubové dřevo, třeba jako obklad...

Práci bratislavských ateliérů Archholiks charakterizuje nápadité řešení jednotlivých interiérů, jednoduchost a měkkost...

Největší předností domu je jednoduchost a výhled na pasoucí se skot

Betonové podlahy se skvěle osvědčily v provozu průchozího přízemí a povedlo se...

Mladí manželé z okraje belgického města Dendermonde byli celý život zvyklí žít na dosah přírodě. Když se rozhodli...

Najdete na iDNES.cz