VIDEO: Vlak jedoucí stošedesátkou zachytil ženu, lidé si jí nevšímali

  13:25aktualizováno  13:25
Děsivé video zveřejnili jihomoravští policisté jako výstrahu před neopatrným přecházením kolejí. Zachycuje ženu, která v Šakvicích na Břeclavsku nestihla uhnout projíždějícímu vlaku. Znepokojivé je rovněž chování kolemjdoucích, kteří zraněnou bez zájmu míjeli.

Nehoda se stala už na začátku března. Devětačtyřicetiletá žena se na šakvickém nádraží pohybovala v místech, kde byl zakázaný vstup.

„Později do protokolu sdělila, že spěchala na vlak přes koleje, ačkoliv věděla, že je v místě podchod i s výtahem. Její pozornost zaměstnával také telefonický hovor,“ přiblížil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Kvůli rozptýlení si žena příliš pozdě všimla troubícího expresu, který ji v rychlosti 160 kilometrů v hodině zasáhl.

Žena po nárazu upadla vedle kolejí, kde zůstala nehybně ležet. I přesto kolem ní několik lidí prošlo zcela bez povšimnutí.

„Ještě před zdravotnickou záchrannou službou dorazili na místo policisté z obvodního oddělení v Hustopečích a poskytli zraněné, která byla v silném šoku, první pomoc. Jednalo se zejména o sterilní krytí ran na zádech a obličeji a také o její uklidnění a fixaci na místě,“ popsal Šváb. Žena se ze svého zranění léčí dodnes.

Nehoda tehdy postihla vlak railjet Vindobona, který jel z Prahy do rakouského Štýrského Hradce. Podle webu Českých drah se omezení dotklo jedenácti spojů včetně dálkových vlaků RegioJet. Provoz byl zastavený přibližně hodinu.

Policisté video z nehody zveřejnili, aby před prázdninami upozornili na nebezpečí, které koleje v místech zakázaných pro veřejnost představují.

„Ačkoliv může být sankce až 10 tisíc korun, stále se najdou riskující jedinci,“ sdělil Šváb.

Jen na jižní Moravě bylo letos při neoprávněném vstupu do kolejiště přistiženo 352 lidí. Dva po srážce s vlakem zemřeli, další přežili s trvalými následky na zdraví. Osm lidí na kolejích spáchalo sebevraždu.

Policie varuje rovněž před lezením po vagonech pod elektrickým vedením. „Motivace jednotlivých účastníků bývá odlišná. Jednou je to natáčení originálního videa pro přítelkyni, jindy zase snaha předvést publiku své schopnosti a přeskočit mezeru mezi vagony,“ líčí Šváb.

Konec bývá podle něj podobný. „Přiblížení se k troleji, elektrický výboj, který dotyčného okamžitě těžce poraní, a nekontrolovaný pád z výšky vagonu na zem. Bohužel šance na návrat do plnohodnotného života nejsou téměř žádné,“ upozorňuje Šváb.

Autor:

Nejčtenější

Slavná vězenkyně Věra Sosnarová v gulagu nikdy nebyla, doložil historik

Podle životního příběhu Věry Sosnarové vznikla kniha Krvavé jahody.

Věra Sosnarová je známá jako jedna z posledních českých pamětnic sovětských koncentračních a pracovních táborů. Už před...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Vynálezce z Blanska svými nápady předběhl dobu, žasnul nad ním i Edison

Vynálezce Ericha Roučku, který v Blansku položil základ místního...

Měl výjimečný talent. O cokoliv se zajímal, v tom přišel s nějakým objevem či vynálezem. Ericha Roučku, který v Blansku...

VIDEO: Smrt v autě přímo před vámi. Policie varuje před únavou při řízení

Nehoda

Záběry z hrozivé srážky, při níž se minulý týden čelně střetla dvě auta na tahu z Brna na Vídeň, zveřejnili policisté...

POHLED: Ardeleanu znovu píská v Brně! Tak ne, není to bezpečné

Rozhodčí Petr Ardeleanu měl ve 290. derby pražských S plné ruce práce.

Hodně krátkou paměť musel mít v českém fotbalovém prostředí ten, kdo rozhodoval o delegaci rozhodčích na 1. kolo druhé...

Další z rubriky

U Pasohlávek se srazily tři polské kamiony. K nehodě vzlétl vrtulník

Nehoda dvou kamionů zcela uzavřela dálnici D5 na 103. kilometru. (1. 2. 2019)

K vážné nehodě tří polských kamionů u obce Pasohlávky vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Při nehodě se zranili...

V Brně se socha Masaryka ztratila, slévači v Horní Kalné odlijí novou

Sochař Ladislav Jezbera s voskovým pozitivem T. G. Masaryka (18. 7. 2019)

Podkrkonošská slévárna v Horní Kalné vyrábí bronzový odlitek T. G. Masaryka pro brněnské výstaviště. Bude věrnou kopií...

Na jihu Moravy jako první na světě vyrobili „šampaňské“ z meruněk

Sklizeň meruněk v bio sadě likérky Rudolf Jelínek v jihomoravských Starovicích.

Když se oslavuje ve světě, připíjí si lidé šampaňským. A když se oslavuje ve Velkých Pavlovicích, v cinkajících...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz