„V sobotu po jedenácté hodině jsme byli voláni k požáru bytu v Jedovnicích. Na místě jsme zjistili, že došlo k samouhašení a v bytě se nachází osoba bez známek života,“ řekl mluvčí hasičů Jan Dvořák.
Muž se zřejmě nadýchal zplodin hoření a lékař na místě konstatoval smrt.
Hasiči byt prozkoumali a odvětrali a případ předali policii, která zjišťuje okolnosti úmrtí muže. „Nejpravděpodobnější příčinou je, že se nadýchal zplodin hoření, budeme ale čekat na výsledky pitvy. Zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění,“ uvedl mluvčí policie David Chaloupka. Doplnil, že požár zřejmě způsobila nedbalost.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.