Řidič ujížděl v Brně před policisty, měl u sebe falešné doklady a drogy

  • 9
Čtyřiatřicetiletý řidič se v Brně pokusil ujet před hlídkou. Měl totiž u sebe falešné doklady a drogy. Navíc policisté zjistili, že má dvouletý zákaz řízení. Skončil v policejní cele, kde si počká na soud.

Brněnská prvosledová hlídka řidiče pronásledovala ve Starém Lískovci ve středu odpoledne. V obvyklém hustém provozu ale jeho pokus o útěk neměl dlouhé trvání, což si patrně i sám uvědomil.

„Ostře odbočil do úzké uličky, prudce zastavil a z vozu bleskově vyskočil. Ale I to mu však bylo málo platné. Utíkajícího gaunera totiž hlídka jen po pár metrech pohotově zpacifikovala,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Vala.

Policistům bylo hned jasné, proč před nimi řidič ujížděl. Měl totiž dvouletý zákaz řízení.

„Navíc se bezdůvodně odmítl podrobit testu na drogy. To očividně souviselo i s tím, že u něj policisté nalezli bílou krystalickou látku, kterou následně zaslali k expertíze. Korunu všemu pak nasadil nález falzifikátů zahraničních průkazů totožnosti, které leckdy mohou dobře posloužit k páchání trestné činnosti,“ doplnil ještě Vala.

Hlídka odvezla řidiče přímo do policejní cely.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.