Diskuze

Břeclav bude vysokoškolské město. Soukromá škola naučí právo i ekonomiku

"Vítá vás univerzitní Břeclav." Taková cedule by časem mohla stát před vjezdem do města, stejně jako stojí v Praze, Brně nebo v Českém Krumlově. Třicetitisícové město by se mohlo chlubit vysokou školu už v říjnu. Bude se jmenovat Moravsko-slovenské vysoké učení v Břeclavi.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
1

12345hanka

3. 8. 2008 8:37
Moc se mi líbí

to ilustrační foto. Je na něm látka, kterou probírají budoucí administrativní pracovnice na učňákách. Ať žije vysokoškolské vzdělání.

0 0
možnosti
KW

Wallha

2. 8. 2008 14:04
V Břeclavi ale už pobočka vysoké školy je

a právě ve zmiňovaném Domě školství. To pan Neděla neví??? Jde o pobočku Bankovního institutu a.s., soukromé vysoké školy, kde je možno studovat Právní administrativu v podnikatelské sféře nebo i ekonomické obory. A to jak bakalářské, tak i magisterské studium.

Jde i o to, jak se na území malého města uživí 2 soukromé  (a tedy studenty placené) vysoké školy. Vždyť již ten BI se potýká s malým zájmem, neboť školné je pro běžné lidi poměrně vysoké. 

0 0
možnosti
NH

Nik

2. 8. 2008 14:03
Moravsko-slovenské vysoké učení v Břeclavi

"Ideální poloha" nestačí. Zvlášť když nedaleko je Brno a v něm Masarykova univerzita (mj. právnická a ekonomicko-správní fakulta) i další vysoké školy, kde se vyučují programy v bakalářském a magisterském stupni. Moravsko-slovenské vysoké učení je tak nejspíše určeno pro ty, kteří do Brna netrefí, nebo jsou z cesty do Brna tak unavení, že raději zůstanou v Břeclavi, kam to mají blíž... 

0 0
možnosti
S

SlusnyClovek

2. 8. 2008 14:09
Re: Moravsko-slovenské vysoké učení v Břeclavi

O polohu nejde. Kdo má na školné, měl by i na dopravu do Brna. Masarykova univerzita má dobré jméno a zřejmě i úroveň, ovšem zřejmě kvůli tomu nevezme někoho sice z bohatší rodiny, ale méně nadaného. A tato škola tento nedostatek skvěle doplní. Bohatší synek vystuduje, i když pod čepicí nemá a chápe pomaleji. Myslím, že škola bude mít dost studentů, aby uživila svůj personál.

0 0
možnosti
S

SlusnyClovek

2. 8. 2008 14:03
Soukromé školy

Zpravidla odpad, v lepším případě tam učí na bokovku pedagogové z normálních vš. Nebo tam učí lidi s titulem Doc, Prof. - ale ze státních škol vyhození, protože jmenování docentem či profesorem bylo díky stranické legitimaci a chybí vědecká práce, habilitace, vědecké publikace apod. Na soukr. vš mu za titul dobře zaplatí.

VŠ v Americe jsou místem vědeckého výzkumu, tak se to snažilo obnovit i u nás. Vědecký výzkum např. lékařských fakult a s nimi spojených klinik je patrný, je tu napojení na praxi atd. Podobně např. technické obory, řeší problémy praxe, např. problémy kolem nasazení Pendolina.

Jakou vědeckou činnost konají tyto soukromé vš? Nic, žádný výzkum, žádná věda, jen prodej diplomů. Výuka pochybné úrovně, pak zkoušky. Trošku jiný styl než sš. Hlavní rozdíl má být, že tam učí špičkoví odborníci, kteří dělají špičkovou vědu. Jsou tam spíš jen najatí pedagové, takže jde o lepší střední školu.

0 0
možnosti
KW

Wallha

2. 8. 2008 14:10
Re: Soukromé školy

V něčem souhla, v něčem ne. Pokud vím, tak na soukromých VŠ v okolí Brna učí ve většině případů lektoři z Masarykovy univerzity. Těžko můžeš profesora Schelleho  z MU označit za neúspěšného prof. který získal titul díky červené legitimaci. Jde o jednoho z největších odborníků na právo v zemi.

0 0
možnosti
S

SlusnyClovek

2. 8. 2008 13:56
Čím více vysokých škol, tím lépe??

Prvorepublikové školství mělo vysokou kvalitu, vysoké školy nacisti zavřeli, ale sš za války měly vysokou úroveň. Devastace přišla nástupem komunismu. Na školy se dostávali ti kádrově prověření. A různé dělnické kádry vystudovaly - za 2 měsíce měl nevyučený dělník maturitu, za rok byl/a JUDr apod. Např. soudružka Polednová nebo soudruh major Vondruška.

Dnes to není o politické protekci, ale za peníze má člověk vše. I ten diplom. I zš a sš jsou financované podle počtu žáků. Takže když je škola náročná, tak žáci odejdou. Škola, která umožní vystudovat i nenadaným žákům prosperuje lépe. Podobně pro vš. Dotace na studenta. Dotují se nepotřebné obory, jinde vystudovaní odborníci chybí. Např. zubaři protože státní dotace nepokryje náklady studia. Hlavně že máme dostatek kulturologů, andrologů a gender studies odbornic. Pokud by se nedotovaly nepotřebné obory či studium pseudověd, bylo by dosti na potřebné. Otázka školného tu nic neřeší.

0 0
možnosti