"Vím, že mě rakovina dohání a nevypadá to, že tohle vyhraju," napsala Alice Pyneová na svůj blog. "Mamka vždycky říká, že život je takový, jaký si ho uděláme a já si z něj chci vzít co nejvíc, a protože toho chci ještě plno zažít, navrhla máma, abych si sepsala seznam přání."
Přání Alice Pyneové* aby se každý stal dárcem kostní dřeně |
Na něm se objevily sny všech druhů, od návštěvy kadeřnice, plavání se žraloky, cesty do Keni nebo účasti jejího labradora na psí soutěži až po ušlechtilé "aby se každý stal dárcem kostní dřeně".
Ohlasy na blog a seznam přání na sebe nenechaly dlouho čekat. Z celého světa se začali ozývat lidé, kteří nabízejí fotografování, kadeřnické služby, prázdniny v karavanu nebo masáže. Dokonce ji kontaktoval někdo, kdo jí chce prostřednictvím Skype přinést Keňu až domů, neboť do země kvůli své nemoci nemůže odcestovat.
Některá přání se tak Alici zřejmě splní. Skutečností už se stal její sen setkat se s popovou skupinou Take That. O víkendu se v Manchesteru podívala na koncert a poté se celá její rodina se zpěváky potkala.
O tom, aby se všichni stali potenciálními dárci kostní dřeně, se mluvilo i v britském parlamentu. Dosud je totiž evidovaných jen 420 tisíc Britů, premiér David Cameron vyjádřil Alici podporu a vzkázal, že se pokusí dárcovství podpořit. Prostřednictvím dívčiny sbírky se už navíc podařilo vybrat na podporu boje proti rakovině 10 tisíc liber.
Sama prý o peníze nestojí. Je prostě jen ráda, že vzbudila pozornost, a doufá, že její příběh inspiruje ostatní, aby udělali to samé. "Jsem nadšená z toho, co všechno budu dělat, ale to nejlepší je, že chce kvůli mně tolik lidí darovat kostní dřeň," poděkovala Alice.