Předseda ČSSD Jiří Paroubek a lídr slovenského Smeru Robert Fico

Předseda ČSSD Jiří Paroubek a lídr slovenského Smeru Robert Fico - Český premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek podpořil na posledním předvolebním mítinku v Bratislavě stranu Smer - sociální demokracie a jejího předsedu Roberta Fica. (14. června 2006) | foto: ČTK

Paroubek v Bratislavě chválil populistu Fica

  • 645
Český premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek se opět vrhnul do víru předvolebních mítinků. Zavítal do Bratislavy, kde podpořil lídra slovenských sociálních demokratů Roberta Fica. Předsedovi strany Smer-SD Paroubek popřál hodně štěstí v nadcházejících volbách, píše SME.

SPECIÁL:
Kdo kandiduje ve slovenských volbách
Volební příloha serveru Pravda.sk

Oba politici se během setkání na bratislavském sídlišti Petržalka navzájem chválili.

Fico potenciálním voličům tvrdil, že Paroubek v praktické politice ukázal, co znamená dělat sociální demokracii, napsal server SME. Zpětně mu popřál k volebnímu úspěchu a připomenul, že ČSSD loni převzal s desetiprocentní podporou veřejnosti.

Slovy chvály nešetřil ani šéf českých sociálních demokratů. Populistu Fica označil za veleúspěšného politika a skvělého státníka. "Přeji bratrské Slovenské republice tu nejlepší budoucnost a věřím, že se sociální demokracií v čele jí dosáhne," citoval Paroubka SME. "Jsem přesvědčen, že bude tím nejlepším premiérem v historii Slovenska."

Český premiér se neopomněl opřít i do ODS. "Česká pravice nebojovala čestnými prostředky, ale snížila se k těm nejpodlejším metodám," hřímal podle ČTK před stovkami lidí na Tyršově nábřeží.

Slováci půjdou k volebním urnám v sobotu 17. června. Budou rozhodovat o tom, zda bude země pokračovat v nastartovaných ekonomických reformách kabinetu Mikuláše Dzurindy, nebo dají důvěru právě Ficovi, který chce kontroverzní reformy rušit. Předvolební průzkumy pasují jeho Smer-SD na vítěze voleb. - více zde

Koronavirus v Česku

Karanténa v České republice byla prodloužena do 1. dubna do šesté hodiny ranní. Od čtvrtka 12. března platí také třicetidenní nouzový stav. Během těchto opatření platí zákaz volného pohybu na území celé republiky s výjimkou cest do zaměstnání, na nákup, k lékaři a dalších specifikovaných činností.

Roman Prymula, Adam Vojtěch, Jarmila Rážová, Jan Hamáček, Andrej Babiš, Alena Schillerová, Ladislav Dušek, Petr Husa, Rastislav Maďar, Tomáš Šebek