Oběti z Manchesteru: osmiletá holčička, policistka i matka tří dětí

  17:52aktualizováno  17:52
Britská policie identifikovala všech 22 obětí teroristického útoku v Manchesteru a informovala jejich rodiny. Téměř všechna jména zavražděných se už dostala na veřejnost. Byla mezi nimi například osmiletá školačka, policistka nebo rodiče, kteří před halou čekali na své děti.

Šest z celkem 22 obětí teroristického útoku v Manchesteru. Elidith Macleod (vlevo nahoře), Sorell Leczkowski, Elanie McIver, Saffie Roussos, Martyn Hett, Mechelle Kiss | foto: koláž: iDNES.cz / foto: Profimedia.cz

Policie kompletní seznam obětí nejhoršího teroristického útoku v Británii od roku 2005 zveřejňuje až poté, co dokončí všechny pitvy. Řada pozůstalých se však rozhodla svůj zármutek sdílet skrze sociální sítě nebo vydala smuteční oznámení prostřednictvím policie, píše list The Guardian.

23.května 2017 v 01:38, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:25

Looking for Chloe Rutherford and Liam curry. They where at areana in Manchester tonight and can't get in touch please share #Manchester https://t.co/Q6zn8xsnnB

Mezi oběťmi jsou například Chloe Rutherfordová a její přítel Liam Curry. Podle pozůstalých byli pro sebe jako stvořeni. „Chtěli být navždy spolu a nyní už jsou,“ uvedly jejich rodiny ve společném prohlášení. „Chloe o sobě vždy říkala, že je popleta, což Liam zbožňoval. Udělal by pro ni cokoliv, což zahrnovalo i uspokojování její touhy po čokoládě. Cestovali na nepoznaná místa a objevovali různá města,“ vzpomínají na mladý pár pozůstalí.

24.května 2017 v 18:12, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:39

Leeds schoolgirl Sorrell Leczkowski, 14, among #Manchester attack victims that also include off-duty police officer https://t.co/eHeF4NHALF https://t.co/jRmpXhKiBZ

Sorrell Leczkowskiová dorazila na koncert americké zpěvačky Ariany Grandeové z Leedsu. Při útoku sebevražedného útočníka byly zraněny i její matka a babička. „Celá naše škola je z toho v šoku a truchlí. Naše myšlenky jsou v tento hrozný čas se Sorrellinou rodinou,“ vzpomíná na dívku ředitelka školy Elaine Silsonová.

24.května 2017 v 09:47, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:40

STILL MISSING: Michelle Kiss. Her daughter believed to be on the right with officer - Contact: 0800 096 0095 with any info! ❤ https://t.co/p3wwOGYz0A

Michelle Kissová na koncertě doprovázela svoji dceru Millie. Chvíli před začátkem show zveřejnila na internetu fotku své dcery s jinou mladou fanynkou americké zpěvačky: „Děvčata se už chystají na Arianu“. Rodina pětačtyřicetileté matky tří dětí ve smutečním prohlášení uvedla: „Žila pro rodinu. Pochopitelně jsme touto ztrátou zdrceni. Vzali nám ji a veškerou její lásku tím nejbolestivějším možným způsobem.“

Olivia Campbellová

Olivia Campbellová

Smrt patnáctileté Olivie Campbellové oznámila její matka ve středu časně ráno na Facebooku. „Jdi zpívat s anděly a stále se směj. Máma tě hrozně miluje,“ vzkázala své dceři, která na koncert vyrazila se svým přítelem. Ještě pár hodin předtím svoji dceru zoufale hledala pomocí sociálních sítí a obvolávala nemocnice a policii. „Hledají ji lidé, které ani neznám, lidé mi píšou, že mají její fotku a pátrají po ní a dají mi vědět, pokud ji najdou. Ale já stále nic nevím. Její telefon nefunguje,“ svěřila se po útoku zoufalá matka BBC.

Martyn Hett

Martyn Hett

Martyn Hett měl dva dny po koncertu odjet na dva měsíce do USA. Jeho bratr Dan ale ve středu na Twitteru oznámil: „Minulou noc našli mého bratra mrtvého. Zlomilo nám to srdce.“ Blízcí na devětadvacetiletého milovníka amerických popových zpěvaček a módy 80. let vzpomínají jako na otevřeného a vždy veselého mladíka, který si uměl užívat života.

24.května 2017 v 03:06, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:41

Kelly Brewster, 32, was a hero, who covered her niece from the explosion last night. May she rest in peace. ❤️ https://t.co/S9WP0tzzBu

Dvaatřicetiletá Kelly Brewsterová podle svých blízkých zahynula, když se před explozí snažila krýt vlastním tělem svoji neteř. Ta byla zraněna, ale stejně jako Kellyina sestra přežila. „Mám špatné zprávy. Kelly Brewsterová nebyla jedním z těch neidentifikovaných pacientů v nemocnici. Při včerejším teroristickém útoku bohužel zemřela,“ uvedl na Facebooku její přítel Ian.

Saffie Rose Roussosová

Saffie Rose Roussosová

Nejmladší obětí teroru je osmiletá Saffie Rose Roussosová. Na základní škole v Tarletonu, kterou navštěvovala, za ni ve středu drželi minuta ticha. „Jak si asi dokážete představit, byly tam slzy, u dětí i u zaměstnanců. Ale my víme, že musíme myslet na lásku, která tu mezi námi je. Dlužíme to Saffie a její rodině,“ řekl ředitel školy Chris Upton.

Georgina Callanderová

Georgina Callanderová

„Strašně se těším, až tě zítra uvidím,“ vzkázala Arianě Grandeové na Twitteru den před koncertem osmnáctiletá Georgina Callanderová, která se před dvěma lety se svým idolem vyfotila. Kamarádi na ni vzpomínají jako na milou dívku s laskavým srdcem a duší.

23.května 2017 v 16:06, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:42

Third victim of the Manchester terror attacks has been confirmed as 26-year-old John Atkinson. RIP. Heart goes out to your family https://t.co/NVooKfYUVe

Jako na skutečného gentlemana vzpomínají blízcí na osmadvacetiletého Johna Atkinsona. Na internetu se objevila stránka, která jeho rodině pomáhá vybrat peníze na pohřeb. „Žádáme vás o štědrý příspěvek. Všichni víme, že náklady na pohřeb jsou vysoké, tak se snažíme v tento smutný okamžik pomoci rodině,“ stojí na webu.

23.května 2017 v 13:26, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:44

Alison Howe & Lisa Lees from Royton are still missing after Manchester Arena attack.If you have information call Jordan Howe on 07449 429104 https://t.co/W4y3ZRXUSD

Pětačtyřicetiletá Alison Howeová zemřela, když před halou čekala na svoji dceru. Exploze zabila i její o dva roky starší kamarádku Lisu Leesovou. „Pro ty, co to ještě nevědí: Lisa je pryč, ale nikdy na ni nezapomeneme. Mám tě hrozně rád. Budeš mi chybět,“ napsal na Facebook její bratr.

25.května 2017 v 09:40, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:44

Angelika and Marcin Klis are victims of the victim of the #Manchester Terror Attack #RIPAngelika #RIPMarcin https://t.co/4YE0tOtwSN

Při teroristickém útoku zahynul i manželský pár z Polska. Angeliku a Marcina Klisovi začala v úterý shánět na Facebooku jejich dcera, na kterou před halou čekali „Pokud někdo potkáte mé rodiče, dejte mi prosím prosím vědět, protože je od útoku pohřešujeme,“ uvedla jejich dcera a připojila fotku pořízenou osudný den. Polská ambasáda v Londýně později potvrdila, že manželský pár při útoku zahynul.

23.května 2017 v 16:57, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:45

Nell Jones, 14. "Please could everyone share for our family." #MissingInManchester https://t.co/2dKIUimxte https://t.co/xzkpfsFAwS

Čtrnáctiletá Nell Jonesová na koncert popové divy dorazila o berlích, které však zřejmě nechala v autě. „Naše škola právě oznámila, že Nell bohužel zemřela. Svolal jsem šest schůzek se žáky, abych jim to řekl. Děti v celé škole pláčou. Všichni jsme zničení. Mě i všechny ostatní bolí u srdce,“ uvedl ředitel její školy Dennis Oliver.

25.května 2017 v 09:08, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:46

Jane Tweedle - Taylor, aged 51. https://t.co/3rJ48Wt7hk

„Byla otevřená, veselá a velkorysá. Milá dáma, kterou měl každý rád,“ vzpomíná na jednapadesátiletou Jane Tweddle-Taylorovou její partner Mark. Matka tří dětí, která pracovala jako recepční na škole v Blackpoolu, šla na koncert vyzvednout dceru své kamarádky. „Obě dvě tam čekaly, když došlo k explozi. Jane se už bohužel nevrátila,“ dodal její přítel.

25.května 2017 v 08:43, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:46

rest in peace Eilidh MacLeod another family member gone too soon. rest easy. https://t.co/cWwSgrfvCO

Čtrnáctiletá Eilidh MacLeodová vyrazila na koncert v Manchesteru až z ostrova Barra, který patří k souostroví Vnější Hebridy. Její kamarádka Laura MacIntyreová je stále v nemocnici s vážnými popáleninami. „Eilidh byla temperamentní, byla s ní legrace. Milovala muziku, ať už poslouchala Arianu, nebo hrála na dudy se svojí kapelou,“ uvedli v smutečním prohlášení rodiče.

23.května 2017 v 20:59, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:47

Family of missing Leeds mum Wendy Fawell say they are "exhausted" and need some information after Manchester attack https://t.co/2d5eVIIro4 https://t.co/EmCLThBWjM

Asi sto lidí se v úterý v městečku Otley u Leedsu zúčastnilo modlitby za nalezení padesátileté Wendy Fawellové, která na koncert vyrazila se svojí dcerou. „Podpora ze strany našich přátel a rodiny je neuvěřitelná. To co se děje kolem, je neuvěřitelné a pro nás tak trochu nepochopitelné,“ prohlásil po útoku její syn, když ještě doufal, že se matka najde živá. Ve čtvrtek poslední naděje zhasly.

25.května 2017 v 16:41, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:52

Tributes paid to Police Officer, Elaine McIver who was one of the victims of terrorist attack in Manchester https://t.co/SRu28oRh9k https://t.co/L2cWRwgeVv

Ve čtvrtek byla potvrzena i smrt Elaine McIverové, policistky z hrabství Cheshire. Na koncert vyrazila mimo službu se svými dvěma dětmi a manželem, který při výbuchu utrpěl vážná zranění. „Elaine milovala život a velice milovala hudbu. I přes to, co se jí stalo, by určitě chtěla, abychom pokračovali ve svých životech a nenechali se zastrašit taktikou hrůzy. Často nás přesvědčovala, abychom se tomu postavili,“ uvedli její blízcí.

23.května 2017 v 22:35, příspěvek archivován: 25.května 2017 v 17:51

Courtney Boyle and her mums partner Philip Tron have been missing since yesterday in Manchester, please RT and contact @ell_gregson https://t.co/FtU0Rw8shN

Mezi oběťmi je i 19letá Courtney Boyleová a její 31letý otčím Philip Tron. „Tahle holka byla jako žádná jiná. Když odešla, byla spokojená a šťastná. Nikdo mě nedokázal učinit tak šťastným jako ona. Díky ní jsem člověkem, kterým dnes jsem,“ vzpomíná Courtneyin přítel.

Královna Alžběta II navštívila v Manchesteru zraněné děti v nemocnici:

Autor:

Sametová revoluce

Připomeňte si události, klíčové osobnosti a atmosféru roku 1989 ve speciálu 30 let svobody.


  • Nejčtenější

Nehoda autobusu na Slovensku. Dvanáct mrtvých, zvažuje se státní smutek

Nejméně 12 lidí, z toho minimálně čtyři nezletilí, nepřežilo srážku nákladního vozu a autobusu u Nitry na jihu...

Je nás 300 tisíc, rezignujte, znělo z Letné. Máte právo na názor, vzkázal Babiš

Na Letenské pláni skončila krátce po čtvrté hodině demonstrace spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi....

Skandinávie zažila vlastní Křišťálovou noc, neonacisté útočili koordinovaně

Ve Skandinávii se minulý víkend u příležitosti výročí Křišťálové noci odehrála řada koordinovaných útoků namířených...

Dnes už rozlišujeme přes 40 variant pohlaví, řekl v Rozstřelu genderový expert

Za totality se o problematice LGBT nemluvilo, což bylo paradoxně výhodné, že příslušníci sexuálních menšin nepodléhali...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ruští snipeři mění poměr sil v Libyi. Zajcevův přízrak děsí provládní síly

Rusko přesunulo svou pozornost z Ukrajiny a Sýrie na Libyi. Na tři stovky ruských žoldáků bojují po boku libyjského...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

  • Další z rubriky

Papír snese vše. Ruská vězeňská služba končí s ústními komentáři

Ruská vězeňská služba už napříště nebude ústně komentovat dění za mřížemi. Zástupce velitele instituce Valerij...

CNN: Trump se setkal s lobbisty, řídil kampaň proti Bidenovi na Ukrajině

Donald Trump se loni v prosinci osobně setkal se dvěma podnikateli z bývalého SSSR a pověřil je „tajnou misí“ na...

Bělorusko volí nové poslance, Lukašenko bude znovu kandidovat na prezidenta

Bělorusko zažívá klíčový víkend. V zemi se totiž v neděli konají předčasné parlamentní volby, které podle západních...

Premium

Nejvzdálenější planetku překřtili. Původní název byl nekorektní

Planetka Ultima Thule se proslavila zkraje roku. Když ji nasnímala sonda New Horizons, stala se nejvzdálenějším...

Najdete na iDNES.cz