Diskuse k článku

Olympionička Hejnová ze školy nosila poznámky, tak ji dali na sport

Třetí nejrychlejší překážkářka z londýnské olympiády Zuzana Hejnová přijela ukázat bronzovou placku do rodného Liberce. Zavzpomínala na dětství. Před tretrami hrála 12 let na klavír a ve škole se jí žákovská knížka červenala poznámkami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AnalyzaNow

Překrásný Rathhaus postavili Němci v Reichenbergu

Liberecka radnice (Reichenberg Rathaus) je nádherné novorenezanční dílo ´podle návrhu vídeňského architekta Franze Neumanna. Dokončena v roce 1893, nádherná zejména za nočního osvětlení.

+1/0
13.9.2012 6:52

Ejsí

Poznámky v žákovských knížkách!

To je klasika. Neschopný učitel-ka = poznámka v notesu.

+1/0
12.9.2012 21:08

AnalyzaNow

Masy homo sapiens stále rády zápasy gladiátorů?

Zřejmě ano. Za ta tisiciletí lidské civilizace se nic moc nezměnilo v genetické zakódovanosti potřeby sledovat gladiátory, kteží mezi sebou - k potěše publika - zápasí. Mezi sebou nebo - jako v čímském Koloseu atd. se šelmami atd., na život a na smrt nebo který z nich dál nebo výše skočí, rychleji něco uběhne, nebo (jako v kopané a hokeji) vícekrát dá loptičku (slovenský výraz) do sítě za záda brankáře protivníka. Peníze, které sledování gladiátorů vynáší (jak přenosem TV nebo prodejem lístků) jsou stále nejednou nemalé, neb vrátit se z gladiátorského klání "se štítem" nebo "na štítě" masy stále fascinuje, t.j. jsou ochotni za "zážitek" platit. Navíc, hlavně totalitní režimy (Třetí Říše, SSSR a jeho satelity, nyní třeba ČLR, Kuba) ale i jiné státy (s tržním mechanizmem) vědí, že pěstovat si nebo sponzorovat gladiátory je dobrá propaganda režimu (nebo korporace). ...

+1/0
12.9.2012 21:07

Sargeus Payne

Re: Masy homo sapiens stále rády zápasy gladiátorů?

Naprosto souhlas. Chceš ovládat masy? Dej jim hry a chléb. A primitivové tě budou milovat. ;) V ČR to dělají špatně. Tady chléb naopak seberou, ale ty hry dají. :)

0/0
13.9.2012 8:52

bublinka17

Pravidlo to nepotvrzuje

Taková Zita Frydrychová, která sice neuspěla a přestalo se o ní úplně mluvit je a byla na škola výbornou žačkou. Pokud vím tak nejen ve sportu myslím tím trampolínu,ovládá nejméně 3 jazyky a od základní školy byla dobrou studentkou. Takže to vylučuje pravydlo dobrý ve sportu není příliš chytrý.

+1/0
12.9.2012 10:45

censorjemf

Takze to potvrzuje to pravidlo...

ze kdyz jste dobry ve sportu tak nemusite byt moc chytry, ani poslouchat ve skole?R^

+1/0
11.9.2012 19:54

IQ pouhých 41

Re: Takze to potvrzuje to pravidlo...

Kde se v clanku pise neco o jeji inteligenci?

0/0
11.9.2012 20:37

hariprasad8

Re: Takze to potvrzuje to pravidlo...

Na to pravidlo jste narazil kde? Nejchytřejší student u nás měl na základní škole trojky, protože zlobil. Takže z toho plyne zlobivý rovná se hloupý, podobně jako dobrý sportovec, který zlobí v dětství ve škole je automaticky hlupák nebo tak nějak? Tak ještě přidejte raději nějakou veselou historku.

0/0
12.9.2012 20:57

michal.kolesa

Plavání

Měla na pedagogické škole povinné plavání ? Chodila plavat nebo z něj byla osvobozená, protože je neplavkyně ?

+2/0
11.9.2012 19:40

Najdete na iDNES.cz