Pro příklad: jako politický náměstek působí třeba na ministerstvu pro místní rozvoj, které vede šéf Pirátů Ivan Bartoš, bývalý pirátský poslanec Ondřej Profant. | foto: koláž iDNES.cz

Jak uplatnit exposlance. Ministerstva v tichosti přijímají další náměstky

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Více než dvacet nových míst pro náměstky vzniklo na ministerstvech od jmenování kabinetu Petra Fialy. Vůbec nejvíc, hned tři nová místa, byla vytvořena na ministerstvu zemědělství, kde od ledna může působit osm náměstků pro řízení sekce a k tomu ještě dva političtí náměstci.

Vláda Petra Fialy před nástupem do funkcí prohlašovala, že chce šetřit. A to zejména na provozu státu, nadbytečné administrativě a přebujelých aparátech.

MF DNES proto zajímalo, jak se k tomuto slibu v případě obsazování postů pro náměstky po nástupu do funkcí stavějí noví ministři.

Vysokoškolák s nějakou pracovní praxí má zhruba 100 tisíc korun hrubého za měsíc. Na ministerstvu má pak k dispozici kancelář, asistentku a auto.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video