Věci veřejné vyloučily Škárku ze strany i poslaneckého klubu

  21:43aktualizováno  21:43
Vyhazov ze strany i z poslaneckého klubu Věcí veřejných potkal Jaroslava Škárku, dosavadního výkonného místopředsedu VV. Podle strany porušil etický kodex a poškodil jméno Věcí veřejných, když stranu obvinil, že mu platila "bokem" desetitisícové částky měsíčně za to, aby k ní byl loajální.

Jaroslav Škárka, Věci veřejné | foto:  Dan Materna, MAFRA

Výsledek večerního jednání o Škárkově budoucnosti ve straně oznámil předseda Věcí veřejných a ministr vnitra Radek John. Ostatní členové strany se k rozhodnutí nechtěli příliš vyjadřovat.

Jednání poslaneckého klubu Věcí veřejných začalo v půl sedmé večer a trvalo tři hodiny. "Každý z poslanců se chtěl k záležitosti kolem pana Škárky vyjádřit," vysvětlil iDNES.cz  poslanec Věcí veřejných Radim Vysloužil, o čem poslanci tak dlouho diskutovali.  

Sám Škárka totiž na jednání chyběl. Jeho kolegové se ho celý den marně pokoušeli sehnat, Škárka jim však nebral telefon, ani neodpovídal na esemesky. Poslanci od něj čekali, že straně vysvětlí své výroky o ministru dopravy Vítu Bártovi. O tom Škárka prohlásil, že od něj "bokem" dostává peníze za loajalitu. V rozhovoru pro MF DNES řekl, že si takto měsíčně přišel na 55 tisíc korun. Tvrdí také, že minulý týden dokonce u Bárty v bytě dostal 170 tisíc korun.

"Nikdo mě nekontaktoval," tvrdí poslanec, kterého se Věci veřejné zbavily

Škárka v úterý večer tvrdil, že ho žádný z kolegů kvůli jednání poslaneckého klubu nekontaktoval. "Rád bych tam přišel, pokud bych byl pozván. Nevěděl jsem, že se ten klub koná. Tak jsem nemohl přijít," řekl Škárka České televizi.

Ještě před tím, než vedení strany zveřejnilo výsledek jednání, se Škárka nechal slyšet, že sám hodlá vystoupit z poslaneckého klubu i ze strany. Odůvodnil to tím, že se ho dotkla kritika spolustraníků. A to natolik, že zvažuje i podání trestního oznámení.

Poslancem hodlá Škárka navzdory vyloučení z Věcí veřejných zůstat dál. "Budu aktivně podporovat koalici v reformách," řekl. Ve straně patřil k pravicovějšímu proudu, prosazoval razantnější reformy, například povinné spoření na penzi ve fondech.

Informaci o tom, že Škárka dostává peníze za loajalitu, uveřejnil jako první týdeník Respekt. V něm Škárka popisoval, že peníze dostával v obálkách, které mu nosil poslanec Michal Babák nebo Radim Vysloužil. Oba to popírají.

Když se informace objevila v médiích, Škárka tvrdil, že si z novinářů jen vystřelil. V rozhovoru pro MF DNES však znovu otočil. Teď má Škárka za to, že ho sleduje bezpečnostní agentura ABL, kterou dříve vlastnil Vít Bárta.

Opoziční ČSSD vyzvala Škárku, aby složil poslanecký mandát, protože je zcela nedůvěryhodný. Premiér Petr Nečas by měl podle sociální demokracie z vlády vyhodit ministra Bártu kvůli podezření z korupce.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Mistrovská zkouška místo maturity. Plaga připravuje změnu pro učně

Zámečničtí učni při soutěži Machři roku na náměstí Budovatelů v Sokolově.

Ministerstvo školství bude dál pokračovat v přípravě mistrovské zkoušky pro lidi s výučním listem. Harmonogram dalšího...

Babiš plánuje pumpovat peníze do výzkumu. Technika má být povinný předmět

Premiér Andrej Babiš v Lichtenštejnském paláci představil Inovační strategii...

Začínáme světu sdělovat, že jsme země pro budoucnost, prohlásil premiér Andrej Babiš v pondělí při prezentaci Inovační...

Slevy ve vlacích mohou padnout, ČSSD chce přidat 900 korun na penze

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček a ministryně práce a sociálních věcí...

Sociální demokraté chtějí za každou cenu přidat penzistům v příštím roce v průměru 900 korun, a tak připouštějí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz