Naše čtenářská veřejnost tak dostala zbytečně zkreslené informace.
Názvy policejním akcím dávají policisté vždy podle souvislosti s konkrétní kauzou, kterou řeší. Často jsou to takové názvy, kdy právě tu souvislost není možno z taktických důvodů veřejnosti sdělit. Panu Železnému připadají bizarní.
Možná se to tak může zdát v případě kauz, kterými se zabývají odborníci na odhalování organizovaného zločinu. Co je ale bizarního na Kryštofovi, který je poutníkem a patronem všech pocestných? Kritika novináře pracujícího pro veřejnoprávní média je pro nás překvapením.
Zájem takového novináře by měl být stejný jako zájem Policie ČR, tedy bezpečná jízda na našich silnicích. Pokud člověk jenom trochu sleduje tuto problematiku, tak mu musí být jasné, že ovlivňování chování účastníků silničního provozu tak, jak jej policie již na podzim 2003 vyhlásila, není a nemůže být pouze záležitostí Policie ČR. Jde o CELOSPOLEČENSKÝ problém.
Po přečtení zmíněného článku mě však napadá jedno příznačné české přísloví o potrefené huse. Ruku na srdce, pane Železný!
V policejních kruzích jste znám jako člověk, který při řešení dopravních přestupků nemá daleko k aroganci a nevybíravým způsobům. Vaše přestupky v dopravě nechci popisovat detailně. O nich víte nejlépe vy sám.
Snad jen malé upozornění: obec projíždíme maximálně padesátkou!!!!!!!!
DOKUMENTY
> zpráva: Policie vytáhla na novináře jeho hříchy
> komentář Jakuba Železného: Hezké divadélko zvané Jestřáb
> Železného reakce na vyjádření mluvčí: Chci právo na názor bez strachu z policie