Bývalý moderátor Událostí Pistorius odchází na Novu

  9:46aktualizováno  13:49
Českou televizi opouští dřívější moderátor Událostí Roman Pistorius. Od června bude editorem zpravodajství televize Nova. Pistorius přišel o post moderátora hlavní zpravodajské relace v dubnu, když televize Události zásadně změnila. ČT rovněž popřela informace, že odchází šéf sportovní redakce Otakar Černý.

Pistorius už na Nově pracoval, odešel v srpnu 1999. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

"Jsme rádi, že tak zkušený novinář, jakým Roman Pistorius je, přichází posílit náš tým. Na Nově, kde do roku 1999 působil jako redaktor a moderátor, bude od června editorem zpravodajství," řekl iDNES.cz ředitel PR komunikace TV Nova Lubor Černohlávek.

Pistorius působil v České televizi od roku 2002. Pracoval jako vedoucí vydání a později i jako moderátor Událostí. Dvojici tvořil s Marcelou Augustovou. Poté, co se televize rozhodla Události kompletně změnit, Pistorius o tento post přišel.

"U něj byla situace okolo odchodu z Událostí jednoduchá, protože mu byl nabídnut post režiséra této relace," řekla iDNES.cz mluvčí ČT Michaela Fričová.

Česká televize od dubna zásadním způsobem změnila hlavní zpravodajskou relaci. Události už neuvádějí dvojice moderátorů, ale jednotlivci - Jolana Voldánová, Marcela Augustová a nově Jakub Železný a Aneta Savarová. Ve studiu mají moderátoři k dispozici interaktivní dekorace a nejmodernější technologie. Události také nově trvají padesát minut, společně s pořadem Branky, body, vteřiny tvoří hodinový zpravodajský blok (o změnách čtěte zde).

Černý zůstává, odmítla ČT spekulace bulváru

V médiích se rovněž objevila informace o odchodu šéfa sportovní redakce Otakara Černého. "To není pravda, pan Černý v České televizi zůstává, nevím, z jakých zdrojů to kdo má," popřela ráno zprávu Fričová.

Otakar Černý ve sportovní redakci

"Informace v článku deníku Blesk nejenom, že nejsou pravdivé, nýbrž podávají nepřesné a zkreslené informace," doplnila odpoledne Fričová v tiskové zprávě. Uvedla také na pravou míru údaje o olympijském studiu, které bude mít ČT přímo v dějišti londýnských her. "Náklady nijak nepřekračují standardní cenu, která odpovídá rozsahu a významu této mezinárodní sportovně společenské akce. Vedení ČT4 se naopak podařilo oproti předchozím olympijským hrám tyto náklady snížit," vyvrátila zprávu Blesku, že právě kvůli předraženému studiu dostal Černý výpověď.

"Otakar Černý zůstává nadále šéfredaktorem sportovní redakce. Zejména v době, kdy Česká televize přináší divákům tři mimořádné sportovní události v rozsahu a kvalitě, na niž jsou u ČT zvyklí, považuje vedení televize jeho práci a přínos pro ČT za zcela zásadní," uzavřela mluvčí.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Utajená auta policie lze snadno odhalit. Jejich značky chybí v databázi

Ilustrační snímek

Policejní sledovači mají poněkud nečekaný problém. Je jím nenápadná vyhledávací databáze České kanceláře pojistitelů. V...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Další z rubriky

Škola ve Sládkovičově prověří, zda Haškovi titul JUDr. udělila oprávněně

Bývalý hejtman Michal Hašek na akci platformy Zachraňme ČSSD

Slovenská soukromá vysoká škola ze Sládkovičova, kde exhejtman Michal Hašek získal titul JUDr., překontroluje úroveň...

Konec strachu. Přibývá mužů, kteří přiznají, že jsou obětí domácího násilí

Ilustrační snímek

Policisté řešili v minulém roce přes 1,2 tisíce případů, kdy byl z domácnosti vykázán agresor, který týral další lidí....

Čeští egyptologové odkryli neznámé části obrovské hrobky Staré říše

Pohled na okénko vedoucí do místnosti se sochou hodnostáře Tije a výzdobu zdi...

Podle mnohých je to nejkrásnější z objevených hrobek z doby egyptské Staré říše. Unikátní je díky velikosti,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz