ilustrační snímek | foto: David Neff, MAFRA

Pokus o „polidštění“ exekucí. Zabavit lidem majetek má být složitější

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Poslanci opět budou řešit to, aby exekutoři nepřispívali k většímu počtu lidí v dluhové pasti. Jejich přístup má změnit novela zákona, která jde ve středu ve Sněmovně do třetího čtení. Měla by ochránit řadu lidí, kteří jsou dnes proti exekucím téměř bezbranní.

Šicí stroj, televize a obrázek Buddhy. Věci, které osmapadesátiletá Alena T. (jméno bylo změněno z důvodu zachování anonymity - pozn. red.) musela odevzdat exekutorům z Exekutorského úřadu Přerov. Stalo se tak dřív, než stihla podat návrh na oddlužení. Nakonec zaplatila exekutorům 50 tisíc korun. Věřila, že jí věci vrátí. Marně.

Podobné příběhy jsou v Česku běžné a také legální. Paní Alena se dostala do exekuce poté, co se jí příliš nedařilo v podnikání. Žena dluh splácela ze svého platu, jenže měla zablokovaný účet a dluhy stále narůstaly. Se všemi poplatky a úroky je neměla šanci splatit. Jakmile situaci přestala zvládat a spadla do exekutorského kolotoče, rozhodla se podat návrh na povolení oddlužení. Ještě předtím ji ovšem navštívili zmínění exekutoři z přerovského úřadu.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video