Neděle 6. prosince 2020, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 6. prosince 2020 Mikuláš

Online reportáž

22:40

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, online reportáž končí. Děkujeme za pozornost.

22:37

Západorakouské zimní středisko Sankt Anton am Arlberg dnes kvůli lavinovému nebezpečí několik hodin nebylo dostupné autem. Úřady z preventivních důvodů uzavřely příjezdové silnice. Pozdě večer agentura DPA informovala, že uzavírky byly zrušeny.

22:29

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od odpoledne do deseti večer k 133 událostem spojených se silným větrem. Ve většině případů to byly popadané stromy a větve na komunikace. Nejvíce v okresu Děčín, kde bylo hlášeno 86 událostí.

21:40

Provoz na dálnici D1 kolem 100. kilometru u Větrného Jeníkova směrem na Prahu dnes skoro šest hodin omezovalo odklízení převráceného kamionu, který tam zůstal po úterní nehodě několika desítek vozidel. Pracovníci ve stejném úseku zároveň odváželi kontaminovanou zeminu. Uzavřen byl jeden jízdní pruh dálnice. Sanační práce byly přerušeny před 20:30, pokračovat budou od pátečních 07:30.

21:35

Větrná bouře v Evropě si dnes vyžádala nejméně 11 obětí. Šest mrtvých hlásí Německo, tři Nizozemsko a po jednom Belgie a Itálie. Problémy extrémní počasí působí i v Británii, Belgii či v Rumunsku. Západní Rakousko zase trápí lavinové nebezpečí.

21:31
  • V Jizerských horách a v Krkonoších napadlo ve čtvrtek až patnáct centimetrů nového sněhu. (18. ledna 2018)

    V Jizerských horách a v Krkonoších napadlo ve čtvrtek až patnáct centimetrů nového sněhu. (18. ledna 2018) / Autor: Miloslav Lubas, MF DNES

21:27

„Vítr se přesunul na sever Čech, nejvíce poruch nyní evidujeme v Libereckém a Ústeckém kraji, konkrétně na Českolipsku a Děčínsku. Vytížené je také distribuční call centrum, k deváté večerní odbavili operátoři kvůli vichřici na 5 500 hovorů,“ informovala mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

21:26

K 21. hodině eviduje dispečink ČEZ Distribuce na šest desítek poruch na vedení vysokého napětí, další desítky pak na nízkém napětí. Bez elektřiny je aktuálně třicet tisíc odběrných míst.

20:34

Problémy jsou i na železnici. V úseku Košťálov - Semily narazil vlak do spadlého stromu, České dráhy s obnovením provozu počítají kolem 21:30. Padlý strom navečer zastavil provoz i na trati mezi Železným Brodem a Velkými Hamry, tam už ale vlaky jezdí.

20:33

Podle dopravního webu padlé stromy zatarasily například silnice v Liberci, Frýdlantu, Hrádku nad Nisou, Chrastavě nebo Vysokém nad Jizerou. Kvůli popadaným stromům tam zřejmě až do pátku zůstane uzavřený 1,8 kilometru dlouhý úsek silnice 2627 mezi Českou Lípou a Horní Libchavou.

20:31

Komplikace v dopravě působí dnes večer silný vítr v celém Libereckém kraji. Počet zásahů už překročil 60 a další události každou minutu přibývají.

20:04

Počet obětí větrné bouře v Evropě vzrostl na devět. Čtyři mrtvé hlásí Německo, tři Nizozemsko a po jednom Belgie a Itálie.

20:02
18.ledna 2018 v 18:07, příspěvek archivován: 18.ledna 2018 v 20:01

V souvislosti se silným větrem zasahovali pražští hasiči do 18:00 hodiny u sedmi událostí. Jednalo se o uvolněné plechy a poškozené billboardy.

20:00

Vzrostl i počet výjezdů středočeských hasičů, v souvislosti se silným větrem evidují kolem čtyřiceti událostí. Nikdo při nich nebyl zraněn. Hasiči vyjížděli i k pádům stromů na vozidlo, v jednom případě šlo o osobní auto, v dalším případě nákladní.

19:56

Od 16:30 do 18:35 vyjížděli hasiči v Ústeckém kraji k 57 událostem. Nejvíce jich bylo na Děčínsku, ve stejném okrese hlásí nejvíce poruch i energetici. „Převážně jde o spadlé stromy na silnice, dráty vedení, železniční tratě. V dalších případech to jsou uvolněné antény, střešní tašky nebo omítka,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

19:54

Kvůli silnému sněžení a větru policie před 19:00 uzavřela silnici druhé třídy do Horní Malé Úpy na hřebenech Krkonoš. Vichřice na silnici podle silničářů vytváří sněhové závěje a viditelnost je velmi malá. Ostatní silnice v Královéhradeckém kraji byly dnes vpodvečer sjízdné se zvýšenou opatrností.

19:16

Energetici připomínají, že právě před jedenácti lety se Českem přehnal orkán Kyrill. Skupině ČEZ tehdy způsobil škody na zařízení ve výši asi 90 milionů korun a bez elektřiny se ocitlo 1,1 milionu odběrných míst.

19:10
18:53

„Poruchy evidujeme také ve středních Čechách (Příbramsko) a v Ústeckém kraji (Děčínsko), ale zde je situace o poznání klidnější. Nejčastější příčinnou poruch je pád stromů a větví do vedení, ulomené izolátory, přetrhané vodiče,“ uvedla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

18:51

Největší problémy mají energetici v Karlovarském a Plzeňském kraji na Sokolovsku, Tachovsku a Karlovarsku, ale také na severní Moravě na Karvinsku a v lokalitě Frýdek - Místek a v kraji Královehradeckém na Trutnovsku a Hradecku.