Pane Kellnere, přijďte na „kafe“, zvou lidé z Podkozí nového souseda

  7:32aktualizováno  7:32
Obyvatelé středočeské obce Podkozí se chtějí seznámit se svým novým sousedem - miliardářem Petrem Kellnerem. Napsali mu proto dopis a zvou jej na přátelské popovídání. Místní radnice pak zase řeší řadu kuriózních dotazů vztahujících se ke Kellnerovi.

Jedna z bran nového domu Petra Kellnera | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Nejnovější sídlo Petra Kellnera ve středních Čechách je hotové. Teď se staví most přes potok Kačák.

Nejbohatší Čech si pro své bydlení vybral pěkné místo. Kolem Podkozí protéká potok Kačák, vesnici obklopuje pole a les. Je to romantické a tiché místo, kde ještě v první polovině minulého století stávaly jen mlýny a trampské osady.

Sídlo stojí na rozlehlém třicetihektarovém pozemku, je střeženo a obehnáno vysokou břidlicovou zdí, za niž není vidět. Asi dvacítka obyvatel Podkozí nyní založila občanské sdružení, jehož vznik s příchodem Kellnera úzce souvisí.

Pozemek kolem silnice je obehnán dvou a půl metrovou zdí. Ze samotného domu je tak vidět pouze malá část.
Sídlo miliardáře Petra Kellnera ve středočeském Podkozí.
Sídlo miliardáře Petra Kellnera ve středočeském Podkozí.

"Napsali jsme mu dopis, v němž ho nebo jeho zástupce žádáme o schůzku. Chceme se s ním dohodnout na dobrých sousedských vztazích, abychom vedle sebe mohli spokojeně žít," prohlásila Kateřina Husová, předsedkyně Sdružení obyvatel Podkozí a trampských osad.

Obyvatele v současné době trápí uzavřená komunikace mezi Svárovem a Podkozím. Jde o most nad Kačákem, který Kellner jako investor nechává opravovat.

"To je skvělé, ale pro nás to znamená už od srpna patnáctikilometrovou objížďku přes Malé Přílepy a Loděnici," dodala Husová, která pracuje v Praze, kam z Podkozí ve všední dny dojíždí. Bylo to zapadlé místo s absolutním klidem, teď se tam stále něco děje.

Radnice je ráda, že se Kellner přistěhuje

Obecní úřad za to ale Kellnera chválí. Nechává opravit za vlastní peníze most, který byl ve špatném stavu. I v jiných případech se snaží obci vylepšit rozpočet, podobně jako Bakala na šumavské Modravě.

"Já si vážím toho, že se pan Kellner usídlil u nás. Chová se eticky a slušně a tak pečlivě dodržuje zákony, že kdyby to dělal v naší zemi každý, máme se hned lépe," reagoval starosta.

Občanskou aktivitu lidem nevyčítá, ale radí jim jiný postup. Mají si zajít ke Kellnerovu sídlu a přes ochranku si vyžádat spojení na provozního ředitele.

Od té doby, co si tam dostavěl luxusní sídlo miliardář Petr Kellner, musí radnice řešit originální dotazy. Takové, které s agendou úřadu vůbec nesouvisí.

"Přijdou třeba lidé a vyptávají se, zda tam je, jestli na něj nemáme kontakt, a chtějí se mu vnutit s nějakou nabídkou. My ale žádné kontakty na pana Kellnera nemáme, já osobně jsem ho ani jednou neviděl, vše za něj vyřizují právníci nebo další lidé," řekl Miloš Dvorský, od konce minulého týdne nový starosta Ptic, kam Podkozí spadá.

Sídlo Petra Kellnera je v Podkozí nedaleko Rudné u Prahy.

Sídlo Petra Kellnera je v Podkozí nedaleko Rudné u Prahy.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Češi nejvíce poškozují životní prostředí elektrárnami a chovem prasat

Ilustrační snímek

Ani plastová brčka a igelitové tašky, ani automobilismus, ale vytápění, velká spotřeba elektřiny a nadměrná konzumace...

Ostatky matky Zdeny Mašínové lze exhumovat, když se zjistí místo uložení

Zdena Mašínová

Pražský magistrát změnil původně zamítavý postoj a oznámil, že se nebrání vyzvednutí ostatků matky Zdeny Mašínové z...

V kauze držení dětského porna jsme nebyli pod tlakem, tvrdí policisté

Michal Hala žaluje stát kvůli nezákonnému trestnímu stíhání, diskety s dětským...

Policisté, kteří řešili kauzu, v níž byl bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala viněn z držení...

Najdete na iDNES.cz