Vězení mi jen prospěje, kál se aktér bizarního přepadení květinářství

  18:46aktualizováno  18:46
Vězení je jediný způsob, jak se dostat ze závislosti na alkoholu a drogách, prohlásil Karel M. Překvapivou řeč pronesl před soudem, který ho poslal na dva roky za mříže kvůli bizarnímu přepadení květinářství v Duchcově u Teplic. Po prodavačce chtěl peníze, ta ho vyhnala z prodejny, a on se sám udal policii.

Hana Klímová lupiče zahnala zásobníkem na lepicí pásku. | foto: Artur Janoušek, MF DNES

Muž tehdy zaútočil s pistolí v ruce, avšak utekl bez peněz, neboť ho květinářka zahnala. Pak mávnul na projíždějí policejní auto a nechal se zatknout (o případu jsme psali zde).

„Chtěl bych se omluvit paní prodavačce a také rodičům za to, že jsem jim nebyl poslední dobou dobrým synem a neposlouchal jsem je,“ pronesl šestadvacetiletý muž.

Dej mi tisícovku!

Jako neposlušný syn se projevil letos 2.května, deset minut po třetí hodině odpoledne. Počkal, až z obchodu na hlavní ulici odejde poslední zákazník, a vtrhl dovnitř.

Oběhl pult, aby se dostal až ke květinářce, vytáhl z kapsy revolver a křikl: „Dej mi tisícovku!“ Žena se nejprve vyděsila. „Hlavou mi blesklo, co když opravdu vystřelí,“ vzpomínala květinářka Hana Klímová. Nemohla tušit, že jde o plastovou hračku.

„Jak na mě vytáhl pistoli, popadl mě takový vztek!“ pokračovala Klímová. „Najednou jsem si řekla: Máš dvě zdravý ruce a děláš tohle? Ty hajzle! V pravé ruce jsem zrovna držela kytici, kterou jsem vázala, tak jsem levačkou popadla to první, co mi přišlo pod ruku,“ vyprávěla. Pod ruku jí přišel zásobník na lepicí pásku vážící přes kilogram.

Muž raději utekl. Ale ne daleko, ukryl se do vedlejší ulice a vyčkával. Po chvíli jeli kolem policisté. Jakmile je lupič zahlédl, zamával na ně, klekl si na silnici, „zbraň“ položil vedle sebe a dal ruce za hlavu. Překvapení policisté měli snadnou práci.

Vězení mi pomůže

Muž svoje nezvyklé chování vysvětlil před soudem na konci října. Líčil, že kvůli litrům vína, množství pervitinu a marihuany už nebyl schopen žít normálně a přišel o všechno.

„Řešil jsem to dobrovolnou léčbou, ale měsíc byl krátký na to, abych se vyléčil. Měl jsem furt záchvaty toho, že můžu kdykoli odejít, že si můžu dát drogy, pivo,“ sdělil soudu. „Byl to jediný způsob, jak se z toho dostat, díky tomu, že jsem ve vězení. Momentálně jsem už půl roku ve vazbě a zbavil jsem se závislosti,“ doplnil.

Zbavovat závislosti se nyní může ještě další čtyři roky. Za loupež dostal dvouletý trest, jenže k němu přibyly další dva roky. V době, kdy přepadl květinářku, byl totiž zrovna v podmínce za jiný zločin.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Pomohl jsem zachránit mostecké doly, říká odsouzený uhlobaron Kraus

Bývalý uhlobaron Petr Kraus čeká, až mu Švýcaři oznámí, že má nastoupit do...

Petr Kraus má život jako na houpačce. Jednu chvíli vlastnil podíl ve firmě, který má dnes cenu nejméně čtyř miliard...

Babiš znovu vede ANO, obhájil i Faltýnek. Novým místopředsedou je Vondráček

Premiér Andrej Babiš a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek na sněmu...

Premiér Andrej Babiš vede znovu hnutí ANO. Neměl při volbě protikandidáta. Dostal 206 hlasů, 13 delegátů bylo proti, 19...

Pět let dělal opak, rozzlobil Babiš opozici slovy o malém, levném státu

Předseda strany a premiér Andrej Babiš (17. únor 2019)

Slova premiéra Andreje Babiše na sněmu ANO o malém, levném státu, který nikoho neotravuje, nastartovala opoziční...

Najdete na iDNES.cz