SPD láká Pražany na mozkový trust, bezpečnost i Psí hlídky

  13:57aktualizováno  13:57
Hnutí SPD v úterý odhalilo své kandidáty do pražských voleb. Společným cílem je zajistit v Praze bezpečí. Někteří v rámci toho chtějí zavést Psí hlídky, tedy aby pejskaři při venčení psů nahlašovali policii nekalou činnost, kterou uvidí. Kandidát na primátora Hynek Beran pak věří, že SPD může nabídnout voličům v hlavním městě mozkový trust.

SPD představuje kandidáty do komunálních voleb v Praze. U mikrofonu je lídr pražské kandidátky Hynek Beran. | foto:  František Vlček, MAFRA

Slavnostní představení kandidátů do pražských voleb se konalo v Havlíčkových sadech ve Viničním altánu a SPD prvně představila své kandidáty do Senátu. Na Praze 2 bude kandidovat Ladislav Jakl, na Praze 4 Jiří Kocman, na Praze 8 Luděk Kula a na Praze 12 Ivan David (na všechny kandidáty do Senátu se můžete podívat v tomto přehledu). Po jejich uvedení se ujal slova kandidát na primátora Beran. 

„Myslím, že jste měli možnost vidět, že SPD má co říci a že SPD má nějaký mozkový trust. Všichni z kolegů, kteří tu mluvili, byli a jsou experty ve svém oboru, ať už je to medicína, státní správa, bezpečnost nebo něco jiného,“ uvedl Beran. Zmínil, že do voleb nejdou stylem profesionálních politiků, ale jako tým lidí, kteří něco umí.

Beran dále shrnul, že se v Praze narodil, vyrůstal, hrál si na pískovišti a poznal zde první lásky. Proto je pro něj podstatné, aby v Praze vládli odborníci. „Mojí prioritou je rozvoj města, rozvoj civilizace s moderními vymoženostmi, ale také tradicemi, ze kterých vycházíme. Rozvoj města je především rozvoj života, zejména nového života mladých rodin ale i také důstojného života seniorů a střední generace,“ shrnul Beran. 

Vadí mu na ulicích dealeři drog, naváděči do vykřičených domů i opilí turisté. „Tohle nejde, pokud si to tam chtějí provozovat, tak ať to neprovozují na ulici a neprovozují to pro turistický lumpenproletariát. Odmítáme přijímat kriminalitu společnosti v Praze jako běžný jev,“ dodal Beran.

Koníčkem není squating ani dredy

Na Praze 1 chce SPD nalákat voliče na vybudování rychlodráhy propojující centrum Prahy, konkrétně Hlavní nádraží a Letiště Václava Havla. Tamější kandidát SPD Pavel Černý chce také méně bezdomovců ve veřejné zeleni a naopak více dětských hřišť, jeslí, sportovišť, škol a školek v srdci Prahy.

Komunální a senátní volby na podzim 2018: manuál pro voliče

Kandidát na starostu Prahy 3 Petr Bednář na začátek svého projevu řekl, že chce bojovat proti squatům, a to především vyklizením Kliniky. „Jak vidíte mezi mé koníčky nepatří squating, požívání měkkých a tvrdých drog, pletení si vlasů do dredů,“ řekl prostovlasý Bednář. Chce také zajistit pořádek na dolním Žižkově a v okolí Ohrady. Rád by také vybudoval metro D na Žižkově. 

Kdyby se dostal na radnici, tak by rád prověřil bytový fond, který je v majetku městské části Praha 3. „Zjistíme si, které nemovitosti jsou kým obývány a jak jsou využívány. Pokud uvidíme, že jsou využívány rodinnými příslušníky zastupitelů a jiných vedoucích pracovníků městského úřadu, tak bychom těm lidem chtěli dát výpověď a tyto byty bychom použili pro mladé a pracující rodiny,“ dodal Bednář s tím, že by je mohli obývat lékaři a policisté.

Voliče na Praze 5 chce zase oslovit Dalibor Šitavanc, který chce zlepšit život občanů na Praze 5 a zvýšit bezpečnost. Proto by rád vytvořit jednotnou Metropolitní policii.

Kandidát na Praze 11 Robert Vašíček se představil tím, že je svobodný, zadaný „autíčkář“ a pejskař. Své záliby by rád využil i při zlepšení poměrů na Praze 11. Chtěl by více parkovacích míst pro „autíčkáře“ a chce také více psích hřišť na Praze 11 pro pejskaře. „Chceme zřídit Psí hlídky namísto nefunkční pochůzkové služby státní Policie,“ uvedl Vašíček. Pejskaři by podle něj při venčení mohli dohlížet na pořádek v ulicích a pokud uvidí nějakou kriminálně závadnou činnost, tak by jí nahlásili. Slíbil také, že za každý hlas, který dostane, vysadí jeden strom. Svůj proslov uzavřel slovy: „Ghetto na Praze 11 nechceme!“

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sobotní výheň spláchnou bouřky, kroupy a přívalový déšť

Turisty na Karlově mostě v Praze náhlá bouřka s průtrží mračen nepřekvapila....

V sobotu odpoledne se bude Česko dusit vysokými teplotami, podle varování meteorologů v celé republice překročí...

Loupež století s posvěcením státu: ČR přišla v kauze LTO o 100 miliard

První vlak čerpá českou naftou uskladněnou v německém skladu zkrachovalé...

Říká se jí loupež století s posvěcením státu. V kauze, při níž obchodníci přejmenovávali naftu na lehký topný olej, aby...

Z útoků na lodě v Ománském zálivu obvinil americký ministr zahraničí Írán

Hořící tanker v Ománském zálivu (13. června 2019)

Dva tankery nedaleko íránského pobřeží v Ománském zálivu byly evakuovány poté, co jejich posádky vyslaly nouzové...

Policie vyšetřuje znásilnění dívky u Terezína, podezřelým je cizinec

Neosvětlená cesta od zastávky autobusu ke kolejím Hvězda. Právě tady často...

Litoměřičtí policisté vyšetřují případ znásilnění, které se stalo v úterý kolem poledne na poli u severočeské obce...

Bouřky se přehnaly nad Českem, zasáhly hlavně střední a východní Čechy

Sobotní bouřka v Jihlavě. (16.6.2019)

Velmi silné bouřky s přívalovým deštěm hrozí v neděli odpoledne v Moravskoslezském, Olomouckém a částečně Zlínském...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Demonstrace? Skvělé! Ale proč balamutit lidi?

Asi dvě stovky převážně českých občanů protestovaly v Bruselu u budovy Evropské...

Demonstrace proti Andreji Babišovi a Marii Benešové budou v neděli pokračovat na Letné. Názory na současného premiéra...

Silné bouřky zatopily na Olomoucku sklepy, padaly také kroupy

Sobotní bouřka v Jihlavě. (16.6.2019)

Ve středu dorazila nad území Česka od jihozápadu další vlna bouřek, velmi silně zasáhla okresy Žďár nad Sázavou a...

Východ Česka zasáhnou bouřky, tropické teploty opět nastoupí od úterý

Tento týden bude převážně oblačno a zataženo, jarní teploty se vrátí až v...

Východní část České republiky zasáhnou ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s krupobitím a přívalovými dešti, napršet může...

Najdete na iDNES.cz