Diskuse k článku

Kandahár a Reichstag

Vzestup a pád Talibanu v mnohém připomíná osud nacistického Německa. Ale Kandahár není ještě Reichstag. Válka proti Talibanu skončila, avšak válka s terorismem běží pořád dál. Hladce, zdá se. Tento dojem však může být matkou budoucích zklamání. Taliban, to byl excentrický spolek s víceméně místním dosahem. Nepředstavoval pro Západ hrozbu. Byl jen natolik hloupý, že poskytl útulek teroristům, a teď za to zaplatil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P.C.

Když Reichstag tak Reichstag...
Tak Reichstag si Němci zapálili sami a svedli to na komouše. A než zaútočili na polsko, tak napadli svou vysílačku a svedli to na Poláky. Když byla koncem 19.stol. válka o Kubu mezi USA a Španělskem, odnesla to jakási americká loď, kterou si USA sami potopily a svedly to na Španěly. A pokud jste sledovali zprávy předloni, jak začínala válka v Čečensku? No.., v různejch ruskejch městech "spadlo" pár baráků.. Celý ruský národ mluvil o čečenských teroristech. Jaktože ten terorismus nepokračoval když k tomu byl důvod - po započetí války? Jaktože se nic nevyšetřilo? Jen "nepoučené" zahraniční zdroje spekulovaly o účasti KGB. Nyní jsou zdroje poučené, takže o účasti amirické obdoby KGB - FBI na pádu WTC nikdo nespekuluje...
0/0
12.12.2001 9:54

Ivo Horák

SeMy a Afgh
Jedno je příznačné. Když začala první vlna bombardování, všechny noviny měly palcové titulky a televize byla plná zpráv. Když Taliban opustil Kábul, bylo to už slabší. A když vzdal i Kandahár, nebylo to pro sdělovací prostředky už nic důležitého. Jako reklama jsou pro média atraktivní "jobovky". Když s postupující úspěšností afghánské akce došla zásoba válečného skepticismu, objevily se informace, že jeskyní komplexy nelze dobýt, jen zničit jadernými zbraněmi. Pak tvrzení o vlatnictví jaderných zbraní Usámou bin Ládinem. Atd. Co k tomu říci? Na špatném je třeba vidět i to dobré, takže snad: Na druhou stranu jsme tak ušetřeni primitivního lidového triumfalismu. Byl by snad ještě nechutnější. Jsme historicky možná první civilizací, jejíž dosud nejsvobodnější mladá generace s pohrdáním a křečovitě komentuje sám fakt, že nenastavíme i druhou tvář.
0/0
10.12.2001 8:24

barbudo

Re: SeMy a Afgh
Jestli ono to s tou druhou tváří není trochu složitější. Jestli náhodou třeba nejsou připomínky k efektivitě či případně kontraproduktivitě používaných metod. Co se týče médií, ta nezávislá slouží primárně k prodeji reklamy, ta závislá slouží primárně k manipulaci veřejností. Získat alespoň trochu pravdě podobné informace je opravdu složitější, než si o půl osmé na čtvrt hodinky dřepnout k televizi.
0/0
10.12.2001 11:48

Petr

Ach ta Amerika
Souhlasím s tím jak to pěkně Martin napsal - Amerika si myslí,že má patent na rozum a na rozhodování co je demokratické a co je správné ale přitom je to banda vypatlaných hlav včele s Bushem.
0/0
9.12.2001 23:29

Svejk

Ty jsi nejakej chyrej, nejsi nahodou po......?
Vodicko, meli by te asi prebalit, z tebe ta symbolika leze horem dolem. Defetista Rumsfeld sice trapne vyjkrikuje, ze valka jeste z daleka neskoncila, ale tobe k vitezstvi stacily dva mesice. Tobe by meli zridit zvlastni rubriku numerologie a vesteni z kavove sedliny. Jestli te redakce plati od radku, tak te seredne okradaji. Zkus uhadat, aby te platili za pitomost a bude z tebe bohac.
0/0
9.12.2001 7:36

maritn

bozinku tendle clanek je teda bomba
Uf, ano, velka ameriko, nas vzore, nas ochrance, symbole svobody, demokracie, jez v zajmu svetove svobody obetujes sve vlastni blaho, sve vlastni penize, na zadne valce nikdy nevydelas, o Perl Harbroru si taky nevedela dopredu, tvoje firmy nebudou vystavovat ropovod ani plynovod v Afghanistanu, nebudes lobovat za proamerickou vladu, ty, ktera si byla nesmirne potrestana za atomove bomby v Japonsku, za nespravedlivou valku v Paname, dalsi konflikty v Granade, Hondurase, Nikaraguy, Haity, Dominikanske republice, Korea, Mexiko, Kuba, Guatemala, Indonesie, Laos, Vietnam, Kongo, Kambodza, Iran, Angola ................... a v dalsich - oni jsou vsude ve svete zli a nedemokraticti, jen ty jedina chapes, co je pro ostatni dobre, jen ty jedina nemusis poslouchat nazor OSN (pr. Panama 1989), jen ty jedina , jen ty jedina, jen ty jedina........ Predem se za tendle dementni prispevek omlouvam Maritn
0/0
9.12.2001 2:30

Karel Vanek

zbavit se okna
0/0
8.12.2001 4:55

Najdete na iDNES.cz