Pondělí 20. ledna 2020, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Diskuse k článku

Kam putují poplatky: lékaři vybavili ordinace, lékárny za ně platí léky

Více než rok se platí u lékařů a v lékárnách regulační poplatky. Každé zdravotnické zařízení je využívá k něčemu jinému, většinou k vylepšení zařízení ordinací nebo zakoupení nových přístrojů. Jiná je pouze situace v lékárnách, kterým z poplatků zbude minimum.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ODSakEda

I kdyby si to dávali do kapsy, hlavně že byla motivivace!

Regulace=motivace! Zdravotnictví s pouze jen tzv. zdrav. "pojištění"..., a bez spoluúčasti, alespon této symbolické(!), nemůže nikdy fungovat bez protekce, a korupce! Regulační poplatky ani neměly od začátku řešit financování, tak jej neřešte! Měly pouze regulovat, motivova!!! A to se povedlo a motivovaly obě strany -pacienty i "pacienty" a zdravotníky! A to i přes to, že byly symbolické!!! Nyní se vracíme zpět do socialistického marasmu "ZADARMO" -tedy bez motivace a nasnadě je kamaráčov a , protekce a úplatky-korupce!

0/0
11.2.2009 8:58

ODSakEda

Re: I kdyby si to dávali do kapsy, hlavně že byla motivivace!

Dokončení: Opravdové zdrav. pojištění namísto současné daně jen tzv. "pojištění" se skkutečnou spoluúčastí v % z reálné ceny léku, úkonu, by konečně lidi donutiol se zajímat, co kolik stojí a neobtěžovat s prkotinou a nadýmáním!... Výší pojistného by jste si sami(!!!) stanovili a tím nepřímo zvolili spoluúčast řekněme od 10% do 3%!  Stát by měl pouze stanovit např., že: Pojištovny musí být zajištěny u konkurence proti úpadku a musí pojistit bez pltaně nevýdělečně činné a přebírat platby u momentálně vážně a trvaleji nemocných!!! Tečka! žádný ceníky a nesmluvní doktoři sanity a extrémy -NEhrazený lék, pomůcka výůbec! Vždy jen doplatek v %, ve zlomku z ceny! Jak na "západě"!

0/0
11.2.2009 8:58

vovov

Smějící se

Z článku: .... "

Zatímco nemocnice i praktičtí lékaři si se zavedením poplatků polepšili, u lékáren se situace příliš nezměnila. Vybrané peníze se použijí na uhrazení DPH léčivých prostředků, která se od ledna 2008 zvýšila z pěti na devět procent. Úhrady zdravotních pojišťoven ale zůstaly na stejné výši jako v předchozím roce.  .....

No to je tedy pěkné, tak poplatky v lékárnách jdou na daně státu! .... (DPH = daň z přidaného hodnoty) .... A Filipiová mávala v OVM papírem a tvrdila, že poplatky jdou na onkologickou léčbu. Tedy další prolhanmá ministryně z ODS!

0/0
11.2.2009 5:08

ort

poplatky

Tak nábytek ve svých ordinacích atˇ si platí lékaři ze svého, mě taky nikdo neplatí zařízení kanceláře.  Poplatky mají jít na lepší zdravotní péči ale jak je vidět z článku, tak se ani pořádně neví, kam většina těch milionů mizí.

0/0
10.2.2009 17:00

azzazello

Re: poplatky

Větší blbost jste asi napsat nemohl, vidte? Asi už je na Vás pozdě...;-(;-(;-(

0/0
11.2.2009 1:37

vovov

Re: poplatky

Dotaz: A blbost je to proč? ... Vždyť příjemcem poplatků je praktický lékař, který si může za poplatky koupit cokoliv, tedy nakoupit i nábytek anebo jet s rodinou na Kanáry.

0/0
11.2.2009 5:11

ODSakEda

Re: poplatky

Protože i posledn ípropisku, nejen nábytek,mu klienti právěže zaplatí!!! V obchodě je marže a zisk na pokrytý veškerých nákladů, na poslední uklízečku a její koště i hadr!!! Jinak by jakože mělo být podnikání ztrátové a tyto ZVP by se neměly dávat do nákladů???... A z čeho by se asi tak platili potom?!...;-D

0/0
11.2.2009 8:45

sageorg

Nejde rozklíčovat.........

kam poplatky přesně putují - a o tom to je.Jen tak se zdravotnictvím poflakují jakési miliony končící v supermarketech.

0/0
10.2.2009 13:54

ODSakEda

Re: Nejde rozklíčovat.........

To je ale irelevantní! Hlavně že jsou motivační! Však tajé byli prohlašovány od začátku jako pouze regulační!!!!! :-) Vám může být úplně jedno, která konkrétní stokoruna jde na režiji podniku a která na mzdy a která na materiál! V účetnctví se to celé háže také do několika málo pytlů -výdaje, příjmy, ZVP s odpisy, mzdy, odměny, zisk! (nebo ztráta!!!).

0/0
11.2.2009 8:48

Obama s fousama

Re: Nejde rozklíčovat.?KOnčí v pojjišťovně!.......

já to rozklíčované mám, poplatek končí zase v pojišťovně, protože když ho vyberu, musím to kodem nahlasit pojišťovně a ta mi z úhrady za vyšetření strhne 5%. A někdy je těch 5% vyšší než 30 Kč, takže doplácím.  Takže mystifikace veřejnosti pomocí polopravd pokračuje. Je pravda, že u obv. lékaře je to jinak, ale já jako specialista rozhodně nemám za co kupovat vybavení.

0/0
11.2.2009 21:19

PepaVonDepo

Lékárnické PR

Pro lékárny a praktické lékaře představuje poplatek z receptu čistý příjem, zatímco specializovaní lékaři dostali současně sníženou hodnotu propláceného bodu. Asi tak k tomu rozepsanému článku.

Navíc, lékárny mají garantovaný zisk státem - ministaerstvo v lékové vyhlášce udává rabat na jednotlivý lék (~32%), o který se podělí distributor s lékárníkem (zhruba 7:25). Kdo by tohle nechtěl zejména teď v době té ukrutné "krize".

0/0
10.2.2009 12:53

martinova

Re: Lékárnické PR

Vážený pane,když už se někde objeví pravdivý a objektivní článek, vy ho spolehlivě nepoznáte. Jestli umíte číst,tak si ho laskavě znovu přeslabikujte. Lékárny a distribuce  léčiv skutečně mají státem povolenou přirážku(rabat je úplně něco jiného,proboha) ,  podle výrobní ceny léku 5-36%, to je snad normální u jakéhokoli zboží, jinak by s ním asi nikdo neobchodoval, ani zdravotnické služby nejsou charita! Ale  z regulačního poplatku  lékárnám obvykle zbyde mínus, neboť poplatek se vybírá za položku a povinné snížení ceny při výdeji je za každé balení. Kdyby všichni pacienti měli jen jedno balení, lékárně by vždy zbylo 3-24 Kč zase podle ceny léku. Protože se ale předepisují převážně 2-3balení, někdy i více, aby pacient 3 měsíce nemusel k lékaři, je zisků + 24 málo a naopak daleko větší počet receptů přináší výsledek nulový nebo dokonce "ztrátu", kdy po zaplacení 30Kč lékárna snižuje konečnou cenu až o několikanásobek této sumy.   

0/0
10.2.2009 17:36

vovov

Re: Lékárnické PR

Kontrolní otázky:

1)  Ubyly v posledních létech lékárny nebo rostky jak houby po děšti?

2) Zkracovala v posledníchj létech nějaká lékárna?

3) Kdo znáte chudého lékárníka?

0/0
11.2.2009 5:15

darmo

Re: Lékárnické PR

Hlupáku. Proč by měly krachovat, když mají plno zákazníků. V lékárnách jsou často fronty = slušný zisk. Poplatky na tom nic nezměnily a pokud ano, tak mírně k horšímu.

0/0
11.2.2009 10:15

martinova

Re: Lékárnické PR

A nemusíte se ani bát, že krize se lékáren nedotkne. Pocítí  ji jako všichni, protože až bude obyvatelstvo "chudší", např.nezaměstnané, nebude své peníze utrácet za vitaminy  nebo léčebnou kosmetiku, které lékárnám také přinášejí nějaký ten zisk. Jen z výdeje léčiv by totiž přežily jen ty největší kolosy.

0/0
10.2.2009 17:39

jajaja00

Re: Lékárnické PR

Ty ale jsi humorista. Lékárny mají státem garantovaný zisk - ;-D takže stát jim posílá zákazníky?

Specializovaným lékařům se snížila hodnota bodu 8-o jak můžeš psát o tom, o čem víš naprostý prd?

0/0
10.2.2009 22:19

misch

pan autor by se měl zeptat prodavaček

Mnoho soukromých praktických lékařů platí hrstmi kovových mincí každý večer v supermarketu, ale to co kupují, rozhodně nevypadá jako vybavení do ordinace ve prospěch pacientů:)

0/0
10.2.2009 12:18

habit

Re: pan autor by se měl zeptat prodavaček

... řekl bych že je to jejich věc, na co to použijí - rozumný člověk bude chodit k lékaři s lepším vybavením a nebude závistivě čučet, co mu stojí v garáži...:-/

0/0
10.2.2009 12:48

LosCatmanos

Re: pan autor by se měl zeptat prodavaček

rozumný člověk proti regulačním poplatkům neprotestuje, protože ví, že jsou potřebné

0/0
10.2.2009 12:51

kuttna

Re: pan autor by se měl zeptat prodavaček

K čemu jsou potřebné? Prosím, přečtěte si článek ještě jednou a pak se koukněte na Julínkovy sliby, co vše se za poplatky pořídí.

0/0
10.2.2009 14:52

LosCatmanos

Re: pan autor by se měl zeptat prodavaček

A ty víš, že všechny tyto peníze použije? Proč by si nemohl zaplatit za jídlo těmihle kovovými šmejdy a vybavení do ordinace koupit za peníze z účtu?

A navíc - zdravotní pojišťovny snížili lékařům ohodnocení, takže dostanou zhruba stejně jako bez poplatků. Je jen na lékařích, co s penězi udělají. Můžou je prožrat a na vybavení se vykašlat. Jen je tu možnost, že jim zdrhnou pacienti...

0/0
10.2.2009 12:50

misch

Re: pan autor by se měl zeptat prodavaček

To jo, já jim ty mince nezávidím, akorát jsem nepochopil jak může někdo s takovou jistotou tvrdit že se za poplatky pacientů vybavují soukromé ordinace, a je myslím si ke škodě že nikdo z pacientů nemá možnost zjistit k čemu jsou poplatky použity.

0/0
10.2.2009 13:01

martinova

Re: pan autor by se měl zeptat prodavaček

Ale ať si je soukromý lékař použije na co chce, to je jeho věc, která se ale obvykle tak či onak pacientům skutečně vrátí. Kdyby jen tím, že lékař bude moci lépe zaplatit sestru.Ta už nebude pracovat jen 6 hodin ,aby stihla druhé zaměstnání, zvládne většinu administrativy a lékař bude mít více času na skutečné léčení ! A pokud má lékař ordinaci pěkně zařízenou, protože ji takovou chtěl mít a tudíž měl obrovské vstupní náklady, tak není nic špatného na tom, že těmi poplatky se mu to nyní zpětně vrací. Pokud někdo převzal od OÚNZu hnusnou omlácenou ordinaci s předpotopními registračkami , popraskaným vyšetřovacím lehátkem a prošlapaným linem a provozuje ji tak dodnes, tak ho ke změně nepodnítí ani ty poplatky , ale  k takovému špindírovi bych ani nešla, takže mě to nepálí. 

0/0
10.2.2009 23:31

jajaja00

Re: pan autor by se měl zeptat prodavaček

Ano. Dle tebe, idiota, půjde soukromý lékař s kýblem mincí kupovat drahé vybavení.

0/0
10.2.2009 22:21

Leporelo z lepenky 9

Tak seznámíme brekekeho

s Lantou ;-D

0/0
10.2.2009 11:38

habit

Re: Tak seznámíme brekekeho

... nezafunguje tady efekt žížaly?

0/0
10.2.2009 12:46

A znovu ztrestanej Sikin

brekeke

ted si rýpnu i já . T ychlastáš Jim Beam ? dobytku :-©;-D

0/0
10.2.2009 11:27

brekebrekeke

Re: brekeke

ja i rum,ale delal jsem fory :-P

0/0
10.2.2009 11:28

A znovu ztrestanej Sikin

Re: brekeke

to už je lepší R^

0/0
10.2.2009 11:29

brekebrekeke

Re: brekeke

akorat vino nepiju,to me nejak woe nesedne

0/0
10.2.2009 11:29

Ing.Rudolf Kitler-prezident ČSSR

Brekekeke

je typický člověk, který nechá své rodiče v důchodu pojít hlady, když se o ně nepostará stát.  A ještě to bude vydávat za důkaz, jak jsou všichni kromě něho asociální.  :-)

0/0
10.2.2009 11:22

brekebrekeke

Re: Brekekeke

kdyz to rikas :-) jen si ulev, CHLAPCE :-)

0/0
10.2.2009 11:23

Ing.Rudolf Kitler-prezident ČSSR

Re: Brekekeke

Já myslím, že to z tvých příspěvku jasně plyne. Ale třeba se mýlím. :-)

0/0
10.2.2009 11:23

jej

pro brekeke

měj se musím končit.;-D;-D;-DR^R^R^

0/0
10.2.2009 11:21

Ing.Rudolf Kitler-prezident ČSSR

Re: pro brekeke

Tak zpět k ponku ;-D

0/0
10.2.2009 11:22

brekebrekeke

Re: pro brekeke

ahoooj R^

0/0
10.2.2009 11:23

Ing.Rudolf Kitler-prezident ČSSR

Re: pro brekeke

Dej mu číslo na mobil do Blue Oyster :-)

0/0
10.2.2009 11:24

brekebrekeke

Re: pro brekeke

tobe ho urcite nedam! :-)

0/0
10.2.2009 11:36

jej

jakto že neví kdo jsi?

přece prezident.;-D;-D;-D

0/0
10.2.2009 11:19

Ing.Rudolf Kitler-prezident ČSSR

Re: jakto že neví kdo jsi?

Už si to psal třikrát,ale o moc vtipnější než poprvé to není. Přidaj dva tři smajly. :-)

0/0
10.2.2009 11:20

jej

ten inženír to snad ani nečte

čteš vůbec co píšeme moulo?

0/0
10.2.2009 11:17

Ing.Rudolf Kitler-prezident ČSSR

Re: ten inženír to snad ani nečte

Jistě. Hrajete si na vysoce sociálně cítící jedince, co se domnívají, že sociální rovná se socialistické. :-)

0/0
10.2.2009 11:18

brekebrekeke

Re: ten inženír to snad ani nečte

tak nevysiluj, pobavil jsi nas, to je taky dobrej skutek ;-D pocita se

0/0
10.2.2009 11:19

jej

pro brekeke

a to ještě začne pouštět hlášky lepenka to je taky exot;-D;-D;-D

0/0
10.2.2009 11:15

brekebrekeke

Re: pro brekeke

lepenka je partak provokater,to je vp oho ;-DR^

0/0
10.2.2009 11:15

A znovu ztrestanej Sikin

Re: pro brekeke

no jo Lepenka R^ ale neboj tobě nic nehrozí ;-D;-D

0/0
10.2.2009 11:16

brekebrekeke

Re: pro brekeke

ale tobe muze ;-D ze sikina-skina udela ultraanarchistu ;-D s dredama ;-D

0/0
10.2.2009 11:18

A znovu ztrestanej Sikin

Re: pro brekeke

woe ;-D;-D;-D

0/0
10.2.2009 11:18

Leporelo z lepenky 9

Re: pro brekeke

kdo? já? ;-D

0/0
10.2.2009 11:19

brekebrekeke

Re: pro brekeke

nee voba ;-D

0/0
10.2.2009 11:20

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

Najdete na iDNES.cz