Online reportáž

23:40

Poslanec SPD Radek Rozvoral oznámil, že Okamurovo hnutí nemůže vládě vyjádřit důvěru. Jako důvod zmínil například to, že ČSSD podporuje multikulturalismus a že za ANO je na postu premiéra trestně stíhaný člověk.

23:36

Podle lidí na místě demonstrace proti vládě byla na Babiše během jeho krátkého předstoupení před protestující hozena jedna prázdná plastová lahev.

23:30
23:29

"Do demokracie nepatří fyzické násilí a házet lahve i na toho, s kým nesouhlasím. Chtěl bych vyzvat demonstranty, aby umožnili i důstojný odchod všem poslancům a členům vlády, až tady skončíme, a aby se zdrželi takovýchto nepřijatelných úkonů," uvedl předseda lidovců Bělobrádek ve Sněmovně.

23:20
23:19


22:55

22:52

Lidovecký poslanec Jurečka kritizoval členy vlády, že nevystoupili, aby zareagovali na výtky opozice k vládě a k programovému prohlášení kabinetu. Označil to za "srabské".

22:42
22:38

Předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik uvedl, že "je zcela určitě jedno", kdo s ním v roce 2006 vedl rozhovor o komunistické podpoře vlády ČSSD a KDU-ČSL. Uvedl to na výzvu Kalouska, aby dosvědčil, že nynější předseda poslanců TOP 09 to nebyl. Kováčik ale uvedl, že se jednání uskutečnilo tak, jak to s odkazem na novinový článek sdělil premiér Andrej Babiš. "Svědčím, že skutečně tak to proběhlo, noviny by přece ani tehdá nelhaly," dodal Kováčik.

22:33

Babiš v reakci na Kalouskova slova také odmítl obvinění ze spolupráce s komunistickou Státní bezpečností (StB). "Já jsem soud vyhrál a já jsem zažaloval Slovenskou republiku u Evropského soudu. Vyhraju to. Vy mi tady nebudete nadávat do estébáků, já jsem žádný estébák nebyl, já si vyprosím, aby tady někdo mluvil o mých dětech," prohlašoval od řečnického pultu. "Můžete se ohánět tím, že jste nebyl u StB, jak chcete, ale z toho, že jste byl u komunistů, z toho se nevyvléknete," řekl Babišovi předseda klubu lidovců Jan Bartošek. "Jste hanbou Poslanecké sněmovny," dodal.

22:30

Babiš vytkl Kalouskovi, že chtěl v minulosti jako předseda KDU-ČSL také uzavřít vládu s ČSSD s podporou KSČM, a obvinil Kalouska z pokrytectví. "Ty mi nebudeš tady vykládat o estébácích, takový zloděj zlodějský mne nebude tady urážet," prohlásil. Kalousek to popřel. Zároveň prohlásil, že se kvůli Babišově obvinění z opilosti obrátí na mandátový a imunitní výbor Sněmovny.

22:24

Když Babiš vyšel před Sněmovnu k demonstrantům, podle některých svědků bylo na Babiše hozeno několik předmětů, například koule zmačkaného papíru, a zřejmě i plastová lahev.

22:22

"Prosím pana premiéra, aby neredukoval toto jednání Sněmovny na svůj osobní konflikt s panem Kalouskem," řekl předseda Pirátů Bartoš.

22:21

"Měli bychom mít nějaké základy politické kultury, a vy je porušujete" uvedl k výstupu Babiše lidovecký poslanec Výborný. "Státník a premiér se pozná toho, že i ve vypjatých situacích udrží nervy na uzdě," doplnil místopředseda lidovců Jurečka.

22:16

"Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech," prohlásil Babiš na adresu Kalouska.

22:14

"Utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor," kritizoval Babiše poslanec TOP 09 Kalousek. Očividně rozrušený Babiš poté nazval Kalouska ožralou a zlodějem.

22:12
22:09
22:07

ImageText