Aragorn sekl mečem Karkulku. Internet žije potyčkou pražských řidičů

  13:54aktualizováno  13:54
Neobvyklá bitka dvou řidičů, která se odehrála minulý týden ve středu na pražských Vinohradech a při níž jeden z nich dokonce tasil meč, nadchla web. Kdo je lotr? Karkulka nebo Aragorn, jak se mužům přezdívá? O potyčce se na internetu živě diskutuje a tisíce lidí už zhlédly video, které hádku zachycuje.

Muž s mečem dostal přezdívku Aragorn podle hrdiny z trilogie Pán prstenů. Svalnatý taxikář je známý jako Karkulka, to pro jeho červené oblečení. Jejich souboj si na internetu žije vlastním životem.

Po pondělní televizní reportáži vznikla na Facebooku skupina Aragorn v Praze. Ve středu dopoledne měla už přes 5 tisíc členů. Výrazná část "facebookařů" se postavila za šermíře.

"Co dodat.. Namachrovaná karkulka si myslela, jak ho vyškolí. Trošku se s tou svou základkou přepočítal," napsal na Facebooku jeden z příznivců Aragorna.

Část potyčky se podařilo natočit skupince kolemjdoucích mladíků. Kuriozní souboj vidělo na YouTube přes 450 tisíc lidí. Na internetu se objevil i rozhovor s Aragornem a další videa

Ke kauze se na webu taxislužby Speed cars (SC) vyjádřil také její jednatel Jiří Hrdlička. Vinu vidí spíše na straně řidiče mercedesu, který prý s nadáváním začal.

"Řidič SC si nenechal urážky líbit a zablokoval mu cestu, aby si s ním (s Aragornem, pozn. red.) urážky vyříkal. Řidič mercedesu pokračoval v urážení i nadále. Toto jednání mu řidič SC oplatil fackou s tím, že ho urážet nebude," píše Hrdlička ve svém prohlášení.

Nejprve nadávky, pak došlo na meč

Konflikt mezi oběma muži začal podle svědků opravdu vcelku obyčejně. Šermíř Aragorn zastavil na okraji Vinohradské ulice, protože se prý jeho těhotné přítelkyni udělalo špatně. Taxikář Karkulka jel v octavii hned za mercedesem a už jej nestačil předjet.

Musel tedy zastavit a začal na Aragorna troubit. Když mu řidič mercedesu odpověděl zvednutým prostředníčkem, přišel Karkulka k autu a kopl do dveří. Došlo k potyčce a nadávkám.

"Uznávám, že jsem mu zdvižený prostředníček ukazovat neměl, ale on se choval agresivně. Zablokoval mi auto. Udeřil mě pěstí do obličeje," popisuje průběh hádky Aragorn.

Útok si nenechal líbit a z kufru auta vytáhl divadelní meč, se kterým vystupuje na rytířských soubojích.

Oba muži si pak hlasitě nadávali a poskakovali spolu po ulici. Šermíř chtěl poté odjet, ale taxikář mu rozbil zadní okno. Souboj začal nanovo.

Aragorn nakonec sekl Karkulku do ruky a mečem mu také rozbil zadní okénko u auta. Krátce potom chytila oba muže policie.

POLICIE HLEDÁ SVĚDKY

Až dva roky vězení hrozí Aragornovi s Karkulkou za jejich potyčku. Podle pražské policie oba čelí obvinění z výtržnictví a poškození cizí věci. Řidiči při potyčce způsobili škodu 40 tisíc korun. Policisté také žádají, aby se jim ozvali svědci celého incidentu, především autor videa. K dispozici jsou telefonní čísla 158 nebo 974 852 720.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Spalničky se šíří raketovým tempem. Staré očkování už nemusí fungovat

Případů spalniček je stále více.

Po desítkách let jsou spalničky zpátky. V Evropě se epidemie šíří hlavně v Itálii, Francii či Řecku, na Ukrajině bylo...

Další z rubriky

Ideální by bylo, kdyby prostitutky platily paušální daň, říká majitel sexklubu

Igor Salomon a Barbora Pšenicová v diskusním pořadu Rozstřel (22. února 2019)

Piráti prosazují legalizaci prostituce. O případných dopadech legalizace promluvila Barbora Pšenicová ze společnosti...

Do kardiostimulátoru se hacker nedostane. Hrozbou jsou ale elektromobily

Ilustrační snímek

Hackeři by teoreticky mohli „nabourat“ kardiostimulátory i defibrilátory. Tím by mohli zkrátit dobu jejich životnosti...

Důchodová komise poprvé zasedala. Řešit chce, kde najít shodu v penzích

První zasedání komise pro spravedlivé důchody. (22. února 2019)

Nová důchodová komise by měla mít v brzké době představu o tom, jakým směrem by se v příštích letech mohly ubírat...

Najdete na iDNES.cz