ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Shutterstock

Policie obvinila mladíka z novoroční vraždy otce, zůstává v nemocnici

  • 8
V nemocnici zůstává mladý muž, který na Kroměřížsku po návratu ze silvestrovské oslavy při konfliktu usmrtil svého otce. Sám se pak pokusil o sebevraždu. Policisté jej obvinili z vraždy.

Incident se odehrál hned na startu prvního lednového dne v rodinném domku v Rymicích na Kroměřížsku. A to ve chvíli, kdy se jedenadvacetiletý mladík krátce po třetí hodině ranní vrátil ze silvestrovských oslav v podnapilém stavu domů.

„Mezi ním a otcem došlo k slovní rozepři, po které vzal mladík kuchyňský nůž, se kterým na svého devětačtyřicetiletého otce zaútočil a několikrát ho bodl. S nožem v ruce poté odešel z domu ven na zahradu, kde se pokusil o sebevraždu tak, že se nožem bodl do hrudníku,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Přivolaná záchranná služba už nemohla staršímu z mužů pomoci, na místě na následky zranění zemřel. Jeho synovi, kterého na zahradě u domku našla policejní hlídka, poskytli zdravotníci první pomoc a se zraněním ho odvezli do nemocnice.

Zdravotní stav muže neumožňoval kriminalistům hned po incidentu provést výslech a mladíka obvinit, proto jej obvinili až ve středu odpoledne. Za zvlášť závažný zločin vraždy hrozí jedenadvacetiletému muži až osmnáctiletý trest odnětí svobody.

„Krajský vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, soudce však návrh neakceptoval, obviněného ve čtvrtek propustil na svobodu a rozhodl o dohledu probačního a mediačního úředníka. Mladík zůstane vzhledem ke svému těžkému zdravotnímu stavu ještě několik dní v nemocnici,“ poznamenala policejní mluvčí a doplnila, že krajští kriminalisté případ nadále vyšetřují.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.