VIDEO: O roli malého Ovčáčka je zájem, chce ho hrát padesát dětí

  9:03aktualizováno  9:03
Padesát chlapců dorazilo na konkurz zlínského divadla pro roli třináctiletého Jiřího Ovčáčka v plánovaném představení Jednou budem dál. Zásadní přitom nebyla podoba s mluvčím prezidenta, jako spíš schopnost vystihnout jeho mluvený projev. Představení ke třiceti letům svobody v režii ředitele divadla Petra Michálka bude mít premiéru 16. listopadu.

Do zlínského Městského divadla vchází svižným krokem zhruba dvanáctiletý vytáhlý blonďák. „Jdu na konkurz na Ovčáčka,“ hlásí sebevědomě vrátnému, který ho posílá po schodech nahoru do tělocvičny.

Moment! Vytáhlý blonďák a Jiří Ovčáček?

„O fyzickou podobu nám vůbec nejde. Důležité je charisma, v tomto případě se nám jedná o typové herectví, o schopnost vystihnout Jiřího Ovčáčka, ne se mu podobat. Řekli jsme zájemcům, že nemají chodit s výraznými brýlemi nebo s načerněnými vlasy,“ vysvětluje ředitel divadla Petr Michálek, který je zároveň režisérem připravovaného kabaretu Jednou budem dál. V něm se má objevit také třináctiletý Jiří Ovčáček, současný mluvčí prezidenta Miloše Zemana.

Zatímco ostatní role ve hře rozdělil standardně mezi členy souboru, na roli dítěte vypsal konkurz. Zájem byl obrovský. Přihlásilo se přes 70 dětí, z nichž 50 dostalo pozvánku na casting.

„Když jsem byl menší, tak mi všichni říkali, že se podobám na Příkazkého, který hrál Ovčáčka v předchozích dvou kabaretech. Tak jsem se přihlásil,“ zdůvodňuje svoje rozhodnutí jedenáctiletý Dominik Bureš z Polešovic.

Fotogalerie

Naráží na představení Ovčáček čtveráček a Ovčáček miláček, která se stala diváckými hity. „Neposuzuju, jaká je Ovčáček osobnost, chci být hercem, tak budu hrávat různé lidi,“ říká přesvědčivě.

Podobně to cítí také další zájemce. „Mamka mi posílala různá videa, ať se na něho podívám. Tak jsem se snažil z toho něco vzít,“ uvádí Roland Frais z Prusinovic, který rovněž touží být profesionálním hercem.

Chlapci se měli naučit dva monology, jeden čtou a jeden mají umět zpaměti.

„Pojď tady ke stupínku a už po cestě začni odříkávat text. Omlouvat se, že vyrušuješ,“ instruuje Michálek dalšího účastníka.

Výsledky konkurzu chce ředitel oznámit v pondělí. Vybere dva hochy, kteří se budou v roli střídat.

„Nepřemýšlel jsem nad tím, jak Jiří Ovčáček vypadal, když byl dítě. Už asi od narození vypadá stejně, nenapadlo mě, že by někdy vypadal jinak,“ směje se ředitel divadla.

V připravované hře Jednou budem dál, která shrnuje dění ve společnosti od sametové revoluce po dnešek, se třináctiletý Jiří Ovčáček setká s Václavem Klausem v podání Pavla Vacka. Klaus ho poučí, co je neviditelná ruka trhu a jak to funguje ve světě.

„Na rozdíl od předchozích kabaretů, se v této hře u Ovčáčka jedná jen o epizodní roli,“ připomíná Michálek. Premiéra bude v předvečer 17. listopadu.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Houkajícím hasičům vběhli do cesty chodci i s kočárkem

Houkajícím hasičům vběhli pod kola chodci i s kočárkem

Hazard se životem předvedla skupina chodců na Valašsku. Hasiči spěchající s houkající a blikající cisternou k zásahu...

Nová nemocnice se ve Zlíně stavět nebude, hejtman Čunek ji neprosadil

Lidovecký hejtman Jiří Čunek obklopený svými náměstky Pavlem Botkem z KDU-ČSL...

Nová krajská Baťova nemocnice ve Zlíně nevznikne. Při dvakrát odloženém hlasování neudržel hejtman Jiří Čunek jednotnou...

Dal jsem chleba Rusovi, za trest jsem stál v mrazu nahý, vzpomíná veterán

Jan Prokop patří k nejstarším veteránům druhé světové války v kraji. Žije ve...

Před pár dny oslavil 96. narozeniny, ale zdravotně je na tom Jan Prokop pořád docela dobře. Stále vitální muž, který...

Seniorovi došly peníze na sex, dohodu o úhradě zprostředkovali strážníci

Ilustrační snímek

Coby zprostředkovatelé platby za erotické hrátky zafungovali strážníci ve Zlíně. Obrátil se na ně starší muž, který dal...

Lihový boss Březina přiznal velké ovlivňování svědků, hrozí mu další trest

Radek Březina u brněnského soudu, který projednává jeho údajné masivní...

Zlínský lihový boss Radek Březina se u soudu v Brně doznal, že v jeho případě docházelo k masivnímu ovlivňování svědků....

Další z rubriky

Za epidemii salmonelózy dostala zlínská nemocnice pokutu 310 tisíc korun

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Celkem 310 tisíc korun zaplatí na pokutách krajská nemocnice ve Zlíně, kde se při březnové epidemii salmonelózy...

Na Zlínsku hořela tuna chemikálie, lidé neměli větrat a vycházet

Hasiči v domu zasahovali v dýchací technice. (30. října 2018)

Požár palety s tunou chemické látky likvidovali v sobotu dopoledne zlínští hasiči v obci Lhotsko. Kvůli hustému kouři...

Spor měst s provozovatelem zlínských vodáren může skončit dohodou

Ilustrační snímek

Soudní spor kolem zlínských vodáren, které provozuje Moravská vodárenská, může skončit dohodou. Zástupci koncernu a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz